Audycja 610 (niedzielna) zajawki

0

19:01 Blog: Gadający Grzyb
      Czy służby dyplomatyczne sabotują udział Polonii w wyborach?
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/gadaj%C4%85cy-grzyb#.VO9q9Y6NAmx

Służby konsularne robią co mogą, by utrudnić Polakom w USA wydawanie paszportów, bez których udział w głosowaniu jest niemożliwy.

19:10 Blog: Rosemann (czyta markD)
      Czy to już TA faza?
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/rosemann

Kiedy media od zawsze przychylne obecnej władzy zaczynają w różnych sprawach porównywać jej działania do tego, co robił czy też miał robić podczas swych rządów PiS, przeciwnicy tej władzy mają mieszane uczucia. Nie akceptują prób czynienia z określenia „pisowski” inwektywy ale z drugiej strony …

19:16 Audiobook: Robert Hugon Benson (czyta Katarzyna)
      Pan świata, odc. 10, c.d.rozdz. III ks. I – Nadejście
      Źródło: http://panswiata.4shared.com/

Oliver opowiada żonie i matce, jak doszło do zranienia go na uroczystości, gdy przemawiał do zgromadzonego tłumu. Przekazuje też wieści, które doszły ze Wschodu. Grozi wojna, która zniszczy albo Wschód, albo Zachód?

19:34 Audiobook: Praca zbiorowa pod redakcją Dariusza Piotra Kucharskiego i Rafała Sierchuły (czyta Władysław)
      Dla Niepodległej Żołnierze Wyklci 1944 -1945, odc. 01, Abp Stanisław Gądecki – Odnieśli moralne zwycięstwo

„Dla Niepodległej” – to niezwykła praca Społecznego Komitetu Upamiętnienia „Żołnierzy Wykletych” w Poznaniu( Poznań 2015) . Wdzięczni jesteśmy, że otrzymaliśmy zgodę na nagranie jej treści.
Jest to opowieść o Niezłomnych Żołnierzach Wyklętych. Rozpoczyna ją homilia abpa Stanisława Gądeckiego. Zapraszamy do słuchania.

19:57 Wiadomosci : MarekW
      Z zagranicy 1

Aktualizowane wiadomosci z zagranicy (cz.1)

20:02 Rozmowa w redakcji: prof.Andrzej Zybertowicz, red.Katarzyna, Gadający Grzyb i MarkD
      Jak rozmawiać z niezainteresowanymi, kontorla wyborów, stan demokracji
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

Czasem rozmawiając z lemingami mówimy im o swoich przemyśleniach i przekazujemy swoje racje. O tym jak taką rozmowę rozpocząć i prowadzić mówił (m.in) na antenie nasz gość prof.Andrzej Zybertowicz.

21:08 Blog: Kokos26 (czyta Gadający Grzyb)
      Polska pod okupacją magdalenkowych mutantów
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/kokos26#.VPHLpI6NAmx

„Stopień zdegenerowania klasy politycznej osiągnął w Polsce apogeum. Negatywna selekcja i ćwierć wieku trwający proces rozmnażania pomiędzy osobnikami parzącymi się w obrębie tego samego ograniczonego magdalenkowego stada wydaje na świat coraz bardziej przerażające ludzkie mutanty pozbawione cech przynależnych ludzkiemu gatunkowi.”

21:15 Audiobook: prof.Andrzej Nowak (czyta Geolog 1988)
      Odcinek 23: Prawdziwy koniec historii
      Organizator / Źródło: „Od Polski do post-polityki. Intelektualna historia zapaści Rzeczpospolitej” / http://od-polski-do-post-polityki.4shared.com

„Takie Rzeczpospolite będą, jakie ich dzieci chowanie” (…) Przypomniałem sobie słowa Zamoyskiego, kiedy moi przyjaciele ze studiów, nauczyciele historii z ponad 25-letnim już stażem dali mi do ręki gruby plik materiałów Ministerstwa Edukacji Narodowej, precyzujących założenia nowej reformy szkolnictwa, jaka wejdzie w życie od 1 września 2009 roku.”

21:33 Rozmowa ze skazanymi: Rafał Mossakowski i Zenon Nowak w rozmowie z Hanią Dobrowolską po wyroku.
      Skazani za naruszenie „miru domowego PKW”. Hańba !
      Źródło: http://solidarni2010.pl/

Hańba! W sprawie przeciwko panom Grzegorzowi Senatorskiemu, Rafałowi Mossakowskiemu i Zenonowi Nowakowi sąd w osobie SSR Łukasza Grylewicza, wydał wyrok skazujący z paragrafu o naruszeniu miru domowego! Według sądu skazani popełnili czyn o wysokiej szkodliwości, za który sędzia – podkreślając swoją łagodność! – zasądził karę grzywny 600 zł.

21:48 Wykład: prof.Andrzej Nowak
      Jak odbudować Polskę
      Organizator / Źródło: Solidarni 2010 / http://solidarni2010.pl

Profesorzaczął od wyrażenia niepokoju spowodowanego obecną sytuacją, a zwłaszcza groźbą rosyjskiej agresji. Stwierdził, iż dzielo odbudowy Polski trzeba zacząć jak najszybciej, bo potem może być za późno.

23:36 Wiadomosci: MarekW
      Z zagranicy 2

Aktualizowane wiadomosci z zagranicy (cz.2)

23:41 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Geneza Ligi Morskiej i Kolonialnej – cz.2
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.VO9mOI6NAmx

” W czasach prezesury gen. Orlicza-Dreszera doszło do dynamicznego rozwoju organizacji, której liczba członków z 30 tysięcy w 1930 roku osiągnęła pół miliona osób sześć lat póżniej. Proces ten był kontynuowany po śmierci Generała, i w sierpniu 1939 roku Liga liczyła ponad milion członków, spośród których jedną trzecią stanowiła młodzież szkolna. Liga stała się drugą po Lidze Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej organizacją społeczną w II RP.”

23:57 Wykład: Prof. Józef Marecki ks.
      Represje wobec duchowieństwa polskiego w ostatniej dekadzie PRL
      Organizator: IPN

Represje wobec duchowieństwa polskiego w ostatniej dekadzie PRL – ks.prof. dr hab.Józef Marecki (IPN Kraków/UPJP II) – w ramach wykładów naukowców IPN na konferencji „Sen o wolności- głód nadziei”
w 30 rocznicę protestu głodowego „Przeciw przemocy” w Krakowie- Bieżanowie – 19 lutego 1985 r.

24:22 Felieton: prof.krystyna Pawłowicz
      Myśląc Ojczyzna
      Organizator: Radio Maryja

Kampania prezydencka rozkręca się coraz bardziej. Już zgłosiło się około 10 kandydatów, nawet jakaś pani z Dalekiego Wschodu, Muzułmanka, która twierdzi, że po kilkuletnim pobycie w Polsce i mimo braku jakiegokolwiek braku doświadczenia w sprawach publicznych, już orientuje się co trzeba w Polsce zmienić i co nam Polakom jest potrzebne.

24:34 Felieton: Zbigniew Hałat
      Spróbuj pomysleć
      Organizator: Radio Maryja

Parlamentarna dyskusja nad ratyfikacją Konwencji Rady Europy „o zwalczaniu przemocy wobec kobiet” wniosła wiele do edukacji prawnej Polaków. W szczególności należy odnotować wypowiedź przedstawiciela rządu koalicji Platformy Obywatelskiej – Polskiego Stronnictwa Ludowego, który jasno i wyraźnie opowiedział się za tym, aby prawo było nieostre, a jego stosowanie i interpretacja zależały od aktualnego pomysłu.

24:45 Felieton: Antoni Macierewicz
      Głos Polski
      Organizator: Radio Maryja

Z daleka widać lepiej. Z USA patrzy na Polskę i Europę Wschodnią Antoni Macierewicz. Ma tam serię wykładów i dzieli się swoimi spostrzeżeniami dot. rozumienia spraw europejskich przez Amerykanów.

24:59 Spotkanie: Łukasz Warzecha, Piotr Gociek, Witold Gadowski, Łukasz Salwarowski, Patryk Salomon, Tadek Polskowski – prowadził Adam Kalita
      Wydarzenia lutego 2015 r.
      Organizator / Źródło: Krakowski Klub Wtorkowy / https://wkrakowie2015.wordpress.com/

Spotkanie Krakowskiego Klubu Wtorkowego w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką 27 lutego 2015 r.
Omówienie wydarzeń miesiąca.

Recent Posts

Leave a Comment