„Polska w niewoli  1945 – 1989” – KONKURS!

0

Niepoprawne Radio PL poleca książkę Ryszarda Terleckiego „Polska w niewoli 1945-1989”. W czwartkowej audycji KONKURS – do wygrania będą 4 egzemplarze książki!

Polska w niewoli 500pxTytuł: Polska w niewoli  1945 – 1989
Podtytuł: Historia sowieckiej kolonii
Autor: Prof. Ryszard Terlecki  
Wydawca: Wydawnictwo AA, Kraków 2015 r.

Dane techniczne: format: 140×200, s. 496, oprawa twarda

Cena detaliczna: Cena detaliczna 49,00 zł

Dostępna: Książka dostępna w dobrych księgarniach, oraz na www.religijna.pl


PÓŁ WIEKU KOMUNISTYCZNEJ DYKTATURY.

Książka prezentuje dzieje Polski zniewolonej przez Sowietów, a wcześniej zdradzonej przez zachodnich sprzymierzeńców i wydanej na pastwę komunistycznego imperium zła.

To trudna i bolesna historia zbrodni, represji i ucisku narodu przez sprawujących nad nim władzę sowieckich namiestników, m.in. Bieruta, Gomułki, Cyrankiewicza, Różanskiego, Spychalskiego, Gierka, Babiucha, Jaruzelskiego i wielu innych.

Wstrząsająca historia państwa, które w interesie obcego imperium mordowało  i prześladowało własnych obywateli. Strzelano do robotników, księży, górników, Żołnierzy Wyklętych – represjonowanych i niszczonych za to, w co wierzą i co kochają…

To także opowieść o nieszczęsnym kraju, którego uzależnienie od Sowietów doprowadziło do zniszczenia i gospodarczego rozkładu, biedy i cywilizacyjnego zacofania.

Książka omawia też długą drogę Polaków do wolności oraz przedstawia rozmaite środowiska opozycyjne, w których ścierały się różne poglądy i odmienne wizje polskiej przyszłości. Autor pisze o roli, jaką odegrali wówczas m.in. Antoni Macierewicz, Adam Michnik, Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Bronisław Geremek, Jacek Kuroń, Karol Modzelewski, Lech Kaczyński, Jarosław Kaczyński, Leszek Moczulski, Andrzej Gwiazda czy Anna Walentynowicz.

Autor, profesor historii specjalizujący się w powojennych dziejach Polski, w pasjonujący sposób przedstawia najważniejsze wydarzenia
z historii PRL.

  
Prof. Ryszard Terlecki – historyk, publicysta, polityk, w latach 1974-1989 uczestnik działań antykomunistycznej opozycji, od 2007 roku poseł Prawa i Sprawiedliwości na Sejm RP, wykładowca w Akademii Ignatianum i Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie oraz w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, były dyrektor krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej, autor m.in. książek Miecz i tarcza komunizmu. Historia aparatu bezpieczeństwa w Polsce 1944-1990, Kraków 2007 i 2013: „Solidarność” 1980 – 1989. Dekada nadziei, Warszawa 2010 r. 

Recommended Posts

Leave a Comment