Audycja 654 (niedzielna) zajawki

0

19:02 Blog: Gadający Grzyb
      Kiełbasa wyborcza na kredyt
      Źródło: http://gg.niepoprawneradio.pl

Wygląda na to, że przed końcem kadencji Platforma najwyraźniej wypełnia jakieś zadzierzgnięte wcześniej zobowiązania wobec różnych grup interesu. Można zatem rzec, iż PO – całkiem jak Lannisterowie z „Gry o tron” – zawsze płaci swoje długi. Szkoda tylko, że spłaca je naszymi pieniędzmi i wspólnym narodowym majątkiem.

19:12 Blog: Janusz Wojciechowski (czyta Katarzyna)
      „Łowcy dzieci” kontratakują
      Źródło: http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/

„Na łamach GW ukazał się podły paszkwil, atakujący skrzywdzoną, zmaltretowana rodzinę Bałutów z Niska, pełen insynuacji i pomówień”.

19:23 Blog: MarkD
      Debata o JOW cz.2 – reprezentatywność
      Organizator: http://markd.pl

Wkraczając w sferę systemu wyborczego stworzonego przez niezagrożone zewnętrznie cywilizacje, wchodzimy w strefę niebezpieczną dla istnienia podmiotowego państwa polskiego.

19:35 Felieton: MałgorzataTodd
      Multikulti
      Organizator: http://mtodd.pl

Pewien serbski muzułmanin zadźgał nożem polską żonę, bo była mu nieposłuszna. Teraz grozi mu długoletnie więzienie, a może nawet dożywocie na koszt polskiego podatnika. A przecież zrobił tylko to, co wyznawca Allacha zrobić musiał…

19:41 Spotkanie: Leszek Żebrowski, prof. Marek Jan Chodakiewicz oraz Stanisław Michalkiewicz
      „Gazeta Wyborcza” a Powstanie Warszawskie
      Organizator: Capitalbook.pl księgarnia oraz Stowarzyszenie KoLiber, a partnerami: „wSieci Historii”, „Historia Do Rzeczy”, Radio WNET, „Nasza Polska”, „Najwyższy CZAS!”, Prawy.pl, wmeritum.pl, Narodowcy.net

Spotkanie dotyczyło tematów związanych z książką „Paszkwil wyborczej”. Jak rozprzestrzenia się kłamstwo Cichego i Michnika i komu to służy. Wiele faktów i cytatów w znakomitym wydaniu.

21:29 Blog: Gadający Grzyb
      Zmierzch prawicowych celebrytów?
      Źródło: http://gg.niepoprawneradio.pl

Gdyby nie paskudne konotacje piosenki, to „turboniepokorni” mogliby w zasadzie już teraz wstać i zaśpiewać „tomorrow belons tu us”.

21:37 Encyklika: Papież Franciszek (czyta Katarzyna)
      Encyklika Laudato si’ poświęcona trosce o wspólny dom, odc. 13, c.d. rozdz. III – Ludzki pierwiastek kryzysu ekologicznego
      Źródło: http://laudato-si.niepoprawneradio.pl

Rozdz. III – Ludzki pierwiastek kryzysu ekologicznego; III. Kryzys i konsekwencje ?współczesnego antropocentryzmu, Relatywizm praktyczny
Lekturze encykliki towarzyszy fragment pieśń”Si Signore Mio Laudato” zespołu Braci Franciszkanów „Święty Franciszek jest” https://www.youtube.com/watch?v=9hAH1O6FLBg

21:56 Artykuł: Roman Dmowski (czyta MarkD)
      IV.Ukraina w polityce światowej
      Organizator: Kwestia Ukraińska – Dziennik Wileński nr190 z 20-go sierpnia 1930r.

Znaczenie Ukrainy w państwie sowieckim, jej zasoby naturalne i ew.korzysci dla innych. Czy Dmowski własciwie widział państwo sowieckie? Takie pytanie nasunęło mi sie podczas czytania. Co Państwo o tym sądzicie.

22:08 Wieczór autorski: Elżbieta Królikowska-Avis (prow.Marcin Wolski z usziałem Artura Dmochowskiego)
      Róg Piccadilly i Nowego Światu
      Organizator: Klub Ronina

„Gdybyśmy chcieli porównać to, co było kiedyś do tego, co jest w tej chwili, to można tu podać porównanie filmowe tzn. heritage cinema czyli angielskie kostiumowe dramaty do nowego kina Partii Pracy. Do rozchełstanych, lewackich i źle zrobionych często biało-czarnych filmów, które mówią o roszczeniowym lumpen-proletariacie.”

23:13 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Wizje Europy Środkowej – cz.1
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.Vbz_YbVvAmz

„Sprawę federacji środkowoeuropejskiej popierały prawie wszystkie polskiej siły polityczne w okupowanym kraju.”

23:27 Audiobook: Robert Hugon Benson (czyta Katarzyna)
      Pan świata, odc. 49, dok. rozdz. I ks. III – Zwyccięstwo
      Źródło: http://pan-swiata.niepoprawneradio.pl

Dalszy ciąg opisu życia papieża Sylwestra w Nazarecie.

23:39 Panel: PIS
      Kultura i media
      Organizator: Konwencja Programowa PIS – Katowice 3 lipca

Kolejny panel z udziałem sepcjalistów, doradców PIS. Warto wysłuchać wszystkich które będziemy zamieszczać w naszych audycjach.

24:58 Felieton: Witold Sokała
      Imigranci? Praca – tak, zasiłki – nie
      Organizator / Źródło: LIBS.TV / 2015

Najprostszą metodą poradzenia sobie z falą imigracji jest stworzenie warunków, w których każdy, i przyjezdny, i miejscowy – zamiast konsumować tani „socjal” – sam pracuje na swój dobrobyt, a przy okazji na dobrobyt państwa przyjmującego. Na takich mechanizmach, pozwalajacych znakomicie integrować przedsiębiorczych i twórczych imigrantów, wyrosła niegdyś potęga I Rzeczpospolitej, a także Stanów Zjednoczonych

01:05 Felieton: Jan Pietrzak
      Skok banksterów na SKOK-i
      Organizator: https://www.youtube.com/user/egida1

Kancelarie prezydenta i premiera na pożegnanie z kasą, rozdają kumplom premie, kradnąc nasze pieniądze. Chcą też zniszczyć SKOK na polecenie banksterów. Dług publiczny rośnie w obłędnym tempie.

01:14 Wypowiedź: Aleksander Szycht
      Kogo wybrano na ambasadora w Kijowie? PO kpi ze Zbrodni Wołyńskiej!
      Organizator / Źródło: Komisja Sejmowa / https://www.youtube.com/user/prawicowyinternet

Na ambasadora na Ukrainie wybrano Marcina Wojciechowskiego, byłego dziennikarza „Gazety Wyborczej” relatywizującego zbrodnie ukraińców na Polskiej Ludności…
Wypowiada się Aleksander Szycht – historyk, poeta, lwowiak, pracownik Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego, członek nadzwyczajny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, członek Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich twórca portalu internetowego www.wolgal poruszającego tematy związane ze stosunkami polsko-ukraińskimi.

01:21 Wykład: prof.Marek Dyżewski
      Być komuś mistrzem w świecie sztuki
      Organizator / Źródło: Fundacja im. Andrzeja Markowskiego oraz Zamek Królewski. / https://www.youtube.com/user/ascotvpl

Pewien szczególny aspekt służby pięknu, która to służba polega na kształceniu artystów. Refleksja godna uwagi każdego świadomego wagi, jaką ma kształcenie artystów.

Recent Posts

Leave a Comment