Audycja 680 (niedzielna) zajawki

0

19:01 Oświadczenie: Prezydent Andrzej Duda
      Oświadczenie Prezydenta RP w Paryżu

Media głównego ścieku trzeba odzyskać. W przeciwnym razie zamiast ważnych informacji o polskiej polityce będziemy oglądać i słuchać relacji z pewnymi paniami w roli głównej, otwierającymi mosty w W-wie. My nadrobimy lukę medialną z ostatniego tygodnia.

19:14 Blog: Gadający Grzyb
      25 pazdziernika roku pamietnego
      Źródło: http://gg.niepoprawneradio.pl

Proszę Państwa, przyszło mi oznajmić tragiczną nowinę. Oto 25 października 2015 roku skończyła się w Polsce demokracja, nastała zaś jesień średniowiecza. Zgodnie z przepowiednią czcigodnego cadyka Adama Ozajasowicza Szechtera, nastąpi teraz w Polin putinizm, orbanizm i powszechny onanizm – jako że Polacy postanowili zrobić sobie dobrze, choć nikt im na to nie pozwolił i mieli surowo przykazane trzymać ręce na kołderkach.

19:22 : M. Todd
      228 Wielkie sprzątanie

19:24 Blog: Lech ‚Losek’ Mucha (czyta MarkD)
      Nacjonalizm wedlug Wirtualnej Polski
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/lech-losek-mucha

Kilka dni temu na stronach Wirtualnej Polski trafiłem na wywiad z Naomi Novik, amerykańską pisarką polskiego pochodzenia. Pewnie nie zwróciłbym uwagi na ten tekst, gdyby nie jego tytuł. „Retoryka nacjonalizmu sięga do języka nienawiści”

19:33 Audiobook: Agaton Giller (czyta Katarzyna)
      Podroz wieznia etapami do Syberii w roku 1854, odc. 6, c. d. cz. III
      Źródło: http://podroz.niepoprawneradio.pl

„Z Kałuszyna późno koło południa wyszliśmy; na popasach interes nakazywał częstokroć kozaków herbatą i wódką poczęstować, bawić się z nimi i udawać wesołego…”. Kolejny etap to z Kałuszyna do Siedlec.

19:51 Magazyn Historyczny „Czego (nie) nauczyła nas historia?”: Prof. Tomasz Panfil, Prof. Jan Dzięgielewski (Rozm. Tomasz „Geolog)
      405. Rocznica wejścia wojsk hetmana Żółkiewskiego na Kreml
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

Co takiego działo się w końcówce XVI i na początku XVII wieku, że wojska hetmana Żółkiewskiego 9 października 1610 roku wkroczyły na Kreml?
O tym opowiadali nasi wspaniali gości – Prof. Jan Dzięgielewski i Prof. Tomasz Panfil.

20:57 Blog: Gadający Grzyb
      Islandia nie odpuszcza banksterom
      Źródło: http://gg.niepoprawneradio.pl

Od 2012 roku skazano na kary od kilku miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności już 26 prominentnych bankierów. Najwyższa kara za przestępstwa finansowe wynosi na Islandii 6 lat, lecz tamtejszy Sąd Najwyższy rozważa podniesienie górnej granicy „widełek”. Łącznie wydane dotychczas wyroki opiewają na 74 lata odsiadki i zapewne nie jest to ostatnie słowo.

21:07 Opowiesc: Kacper Gizbo
      Lwów Cmentarz Łyczakowski (2/3)
      Organizator / Źródło: Gizbo na Kresach / https://www.youtube.com/user/kpgizbo

Dobry czas, abyśmy pomyśleli również nie tylko o własnych zmarłych przodkach, ale też o naszych wspólnych „dziadkach” spoczywających na Cmentarzu Łyczakowskim. O Julianie Zachariewiczu, Lunie Drexler, o Janie Gallu, Matyldzie Żłobickiej, o Kazimierzu Twardowskim, Maryli Wolskiej, Władysławie Bełzie, Marii Konopnickiej, Stefanie Banachu i Gabrieli Zapolskiej. I o setkach, tysiącach innych „dziadków” których imion nie pamiętamy.

21:29 Felieton: Witold Gadowski
      Komentarz Tygodnia – 28.10.2015
      Źródło: https://www.youtube.com/user/WitoldGadowski

M.in. o smutnych minach autorytetów, o mediach które nie dostrzegły zmiany i dalej nie chcą relacjonować ważnych spraw z polskiego punktu widzenie.

21:48 Debata: Piotr Jegliński, Piotr Woyciechowski, płk. Piotr Wroński, prof. Andrzej Zybertowicz, dr Rafał Leśkiewicz oraz dr Witold Bagieński.
      Debata na temat odtajnienia zbioru zastrzeżonego IPN
      Organizator: Wydawnictwo Editions

20 października 2015 odbyła się dyskusja dotycząca zbioru zastrzeżonego Instytutu Pamięci Narodowej i postulatu jego odtajnienia.

23:47 Historia: Godziemba (czyta Gadajacy Grzyb)
      Panstwo Ustaszow – cz.1
      Źródło: http://blogpress.pl/blog/70

Ante Pavelić sformował 17 kwietnia 1941 roku pierwszy rząd chorwacki, złożony z działaczy ustaszowskich, rezerwując dla siebie pozycję Poglavnika oraz szefa rządu.

24:01 Felieton: Zbigniew Halat
      Spróbuj pomyśleć
      Organizator: http://radiomaryja.pl

Jasnogórska Królowa Polski po raz kolejny w historii stanęła w obronie poddanych. 25. października 2015 nadzieja na pełnię wolności znowu przyszła do Polski.

24:12 Felieton: prof.Krystyna Pawlowicz
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: http://radiomaryja.pl

Od 63 lat czekałam na dzień, kiedy w polskim Sejmie nie będzie już komunistów z PZPR i ZSL. Polscy wyborcy sami zdekomunizowali Sejm, skoro PO z SLD i PSL- em nie chcieli wydać stosowne ustawy o dekomunizacji życia publicznego w Polsce.

24:20 Rozmowa: Antoni Macierewicz (rozm.Cyntia Harasim)
      O wycieku i zmianach w sluzbach specjalnych
      Organizator / Źródło: VOD GP / http://niezalezna.pl

O wycieku telefonów polskich oficerów do Rosji i stanie służb specjalnych mówi portalowi Niezalezna.pl Antoni Macierewicz, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego i likwidator WSI.

24:34 Spotkanie: dr.Stanisław Krajski
      Jaruzelski – Rockefeller i co dalej?
      Organizator: Centrum Edukacyjne Powiśle

Porozumienie które dało początek przemianom ustrojowym w blogu wschodnim. Mija właśnie 30 lat od spotkania w Nowym Jorku znanego lichwiarza Davida Rockefellera ze zbrodniarzem Wojciechem Jaruzelskim, który przybył tam na Sesję ONZ z okazji 40- lecia tej organizacji.

Recent Posts

Leave a Comment