Audycja 688 (niedzielna) zajawki

0

19:01 Blog: Gadający Grzyb
      Media i władza – czas na zmiany
      Źródło: http://gg.niepoprawneradio.pl

Mieliśmy do czynienia z systemową korupcją, gdzie marchewką było podłączenie do budżetowej kroplówki, kijem zaś – widmo odstawienia od hojnej piersi państwowego sponsora. Z tym patologicznym mechanizmem trzeba skończyć i nie ukrywam, że tego właśnie oczekuję od nowej władzy w ramach „dobrej zmiany”.

19:11 Blog: MarkD
      Nadchodzi TA pora. Pora wsparcia dzilan pro-polskich
      Źródło: http://markd.pl

Czy można wyobrazić sobie dziś ważniejszą sprawę niż poparcie działań związanych z Trybunałem Konstytucyjnym? Czy można dziś siedzieć i czekać, aż ten trybunał pozwoli sobie na bezkarne obalenie próby delikatnej zmiany konfiguracji politycznej w swoim składzie ?

19:20 Felieton: Malgorzaya Todd
      Jazgot medialny
      Organizator: http://mtodd.pl

Czy pornografia może być sztuką?

19:24 Audiobook: Agaton Giller (czyta Katarzyna)
      Podroz wieznia etapami do Syberii w roku 1854, odc. 14, c. d. cz. VI
      Źródło: http://podroz.niepoprawneradio.pl

Ciąg dalszy opowieści o donieckich kozakach.

19:45 Relacja: Przygotowal MarekW
      Steinmeier i Waszczykowski w Berlinie
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

Konferencja prasowa ministrow spraw zagranicznych Polski i Niemiec w Berlinie w dniu 26.11.15

19:56 Audiobook: Wojciech Sumlinski (czyta Jerzy Zelnik)
      05 Nigdy sie nie poddawaj

Książka, która może okazać się niebezpieczna. Książka, która zagraża poczuciu komfortu i ma szansę zachwiać społecznym zaufaniem wobec tych, którzy sprawują władzę. Rzetelnie napisana, lecz czyta się ją tak jak najlepszy thriller polityczny.

Mocna i napisana z dziennikarskim zacięciem książka, która odsłania niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego ze światem tajnych służb i mafijnym półświatkiem, Związki, które, choć trudno w to uwierzyć, mają wpływa na polską rzeczywistość. Starannie przygotowane 400 stron zweryfikowanych i rzetelnie zebranych faktów dotyczących historii jak najbardziej współczesnej, Historii niebywałej i niewyobrażalnej dla wielu z nas.

20:55 Blog: Gadający Grzyb
      Sieroty po III RP
      Źródło: http://gg.niepoprawneradio.pl

Cóż, sierotom po III RP z fejsbukowej konspiracji życzę mocnych nerwów, bo jeżeli PiS utrzyma konsekwencję dotychczasowych działań, czeka ich z pewnością jeszcze wiele niezapomnianych wrażeń.

21:04 Blog: Aleksander Scios (czyta MarkD)
      Raport zamkniecia
      Źródło: http://bezdekretu.blogspot.com

Dokument, nazywany szumnie „Raportem otwarcia Kancelarii Prezydenta RP” jest zbiorem drugorzędnych banałów i bardziej przypomina sprawozdanie gminnego buchaltera, niż zasługuje na miano rzetelnej analizy.

21:18 Rozmowa Redakcyjna: Tomasz „Geolog”, prof. Tomasz Panfil, Gadający Grzyb
      Przegląd wydarzeń tygodnia
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

O ofensywie politycznej PiS, sprawie Trybunału Konstytucyjnego, wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach i szeregu innych spraw rozmawialiśmy w naszym redakcyjnym przeglądzie tygodnia. Zapraszamy!

22:53 Felieton: Witold Gadowski
      Komentarz Tygodnia – 26.11.2015
      Źródło: http://www.gadowskiwitold.pl

O rozmowie redaktor Lewickiej z profesorem Glińskim, oczekiwaniach wobec rządu i o tym jak polskie służby zwalczają terroryzm.

23:12 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Dobry Niemiec
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.UuRqiPvdhkg

We wrześniu 1939 roku w niemieckich sferach rządowych trwały gorączkowe narady poświęcone przyszłej organizacji pokonanego państwa polskiego. Jednym z promotorów porozumienia z Polakami był ambasador Niemiec w Warszawie w latach 1931-1939 – Hans Adolf von Moltke.

23:24 Spotkanie: Uczestnicy protestu w PKW po wyborach samorządowych XI/2014
      Czym byl i jak zakonczyl sie protest w PKW

W rocznicę protestu spotkali sie w W-wie uczestnicy wydarzeń. Co nimi kierowało, jak zakończyły się ich sprawy karne i jakie dziś mają spojrzenie na tamte dni (protest, areszty, sprawy sądowe). Wśród gości także Witek Zieliński z naszego radia.

01:19 Felieton: Antoni Macierewicz
      Glos Polski
      Organizator: Radio Maryja

Głos Polski z Ministerstwa Obrony Narodowej. Miejsce właściwe do sprawozdań z pracy ministra Macierewicza oraz ze świata polityki. Dziś o Trybunale kilka przypomnień. O działaniach w MON z ostatniego tygodnia. Na kilka dni przed odejsciem min.Siemoniak mianował…

01:31 Felieton: prof.Krystyna Pawlowicz
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: Radio Maryja

Przekonujemy się wszyscy, że nasza wygrana w wyborach prezydenckich i parlamentarnych w tym roku to dopiero początek ciężkich bojów o zrealizowanie programu reform, których większość wyborców poparła.

01:37 Felieton: Zbigniew Hałat
      Sprobuj pomyslec
      Organizator: Radio Maryja

Aż 28% mieszkańców USA, czyli więcej, niż co czwarty Amerykanin zna kogoś, kto jest zakażony HIV lub znał kogoś, kto umarł na AIDS. Brytyjski portal worldsaidsday.org donosi triumfalnie, że w Zjednoczonym Królestwie dwa razy więcej ludzi ma HIV niż przed dziesięciu laty, a większość zakażonych HIV ma normalną oczekiwaną długość życia.

01:50 Premiera książki: Tomasz Łysiak
      Medalion na pancerzu
      Organizator: Prohibita

Warte uwagi spotkanie z człowiekiem pełnym patriotycznych myśli. Przy okazji promocji książki, wspaniały wykład o historii i narodzie. Godne uwagi przemyślenia dot.np. Obłęd 44 i tym podobnych prowokacji w dzisiejszej rzeczywistości.

Recent Posts

Leave a Comment