Audycja 732 (niedzielna) zajawki

0

19:00 Blog: Gadający Grzyb
TTIP – nikt nie chce, wszyscy przyjmą ?
Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/gadaj%C4%85cy-grzyb#.Uu02_vt9BOg

W krajach Europy Zachodniej masowe protesty przeciw negocjowanej ponad naszymi głowami umowie odbywają się regularnie, podnoszone są różne argumenty – ekonomiczne, ekologiczne, prawne, socjalne – a rozmowy jak gdyby nigdy nic toczą się własnym, ustalonym torem i zapewne będzie tak aż do finału po którym kolejne kraje UE robiąc dobrą minę do gorszej lub lepszej gry „klepną” to, co ustalono bez ich faktycznego udziału, prawiąc propagandowe banialuki o świetlanych perspektywach dla europejskiej gospodarki.

19:08 Blog: Lech „Losek” Mucha
Po co nam Obóz Narodowo-Radykalny?
Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/5198

„Prawy porządek chrześcijańskiego miłosierdzia nie zabrania prawowitej miłości Ojczyzny, ani nacjonalizmu. Przeciwnie: kontroluje go, uświęca i ożywia.”
Pius XI

19:18 Blog: kokos26 (czyta MarkD)
Pod okupacja orwellowskich swiń
Organizator: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/kokos26

Tu już nie może być dyskusji oraz żadnych wątpliwości. Formacje polityczne, na których czele stoją Schetyna i Petru powinny być postrzegane, jako banda degeneratów, u których zupełnie zanikło poczucie przynależności narodowej.

19:32 Audiobook: Agaton Giller (czyta Katarzyna)
Podróż więźnia etapami do Syberii w roku 1854, odc. 58, cz. IV. rozdz. I
Źródło: http://podroz.niepoprawneradio.pl

„Dniówka w Ostapszysze zakończyła się hałasem i kłótnią”. Stała się też okazją do opisu samorganizacji wśród więźniów.

19:50 Spotkanie: ks Antoni Poniński, Piotr Jegliński, prow.Piotr Lipka, nagranie Jozef Wieczorek
Zapiski ks Jerzego
Organizator / Źródło: Krakowski Klub Wtorkowy / https://wkrakowie2016.wordpress.com/

Uczestnik procesu toruńskiego w sprawie zabójstwa ks Jerzego Popiełuszki ks. Antni Poninski opowiada o jego kulisach.Zapiski księdza Jerzego Popiełuszki obejmujące lata 1980-1984 – najważniejszy okres Jego działalności duszpasterskiej i patriotycznej prezentuje ich wydawca Piotr Jegliński.

21:38 Blog: Gadający Grzyb
Ksieza nie klekali przed komunistami, dlaczego teraz klekaja przed „Wyborczą”?
Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/gadaj%C4%85cy-grzyb#.Uu02_vt9BOg

Coś, co dla wielu stało się rodzajem objawienia – oto pojawia się duchowny potrafiący nawiązać genialny kontakt ze słuchaczami, porywający ich swoją szczerością, autentyzmem i ewangelizacyjnym zapałem – dla „GW” zabrzmiało jak wielki dzwon alarmowy. Narodowcy mają swojego Popiełuszkę!

21:47 Felieton: Małgorzata Todd
TTIP
Źródło: http://mtodd.pl

Co oznaczają te litery? To angielski skrót od Transatlantyckiego Porozumienia Handlowo-Inwestycyjnego. Nazwa tegoż brzmi niewinnie, ale jest to groźna, bo najbardziej tajemnicza umowa, jaka ma być zawarta między USA a Unią Europejską.

21:50 Komentarz Tygodnia: Witold Gadowski
Bunt sędziow – kulisy
Źródło: https://www.youtube.com/user/WitoldGadowski

O sędziach sądów polskich, łapówkach Skowrońskiego, energetyce węglowej,rozmowie Graś – Kulczyk oraz orłach i fajtłapach w rządzie Beaty Szydło.

22:14 Niepoprawny Magazyn Akademicki: Józef Wieczorek prow. i Robert Kościelny
Dobra czyli jaka zmiana w szkolnictwie wyższym
Organizator / Źródło: Niepoprawny Magzyn Akademicki / https://blogjw.wordpress.com/

Dobrze , że jest postulowana dobra zmiana także w szkolnictwie wyższym. To jest konieczność aby Polska funkcjonowała normalnie, ale czy i kiedy taka zmiana nastąpi jeszcze nie wiemy. Są uzasadnione obawy, że może to wcale nie nastąpić , bo środowisko beneficjentów dotychczasowego patologicznego, marnotrawnego systemu nie jest tym zainteresowane i zmiany może jedynie pozorować lub sprowadzać do zaspokojenia swoich interesów, a nie dobra wspólnego.

23:11 Felieton: Jan Pietrzak
Rysiek Bolek Bul Bulwa Tusk i inni
Źródło: https://www.youtube.com/user/egida1

Kolejny popis ignorancji Petru. Absencja byłych prezydentów na obchodach rocznicy Chrztu Polski. Kabaret pod Egidą wyrzucony

23:17 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
Dziwna historia Bryna – cz.2
Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.UuRqiPvdhkg

W 1962 roku sąd wojskowy skazał Jerzego Bryna za zdradę PRL na karę śmierci, zamienioną potem na karę dożywotniego więzienia.

23:29 Spotkanie: Joanna i Andrzej Gwiazdowie
Miedzy pierwsza a druga Solidarnościa
Organizator / Źródło: – Wrocławski oddział Civitas Christiana (22.04.2016) / https://www.youtube.com/kpgizbo

Podczas spotkania zaproszeni goście podjęli trudny i kontrowersyjny temat: „Między pierwszą a drugą Solidarnością”.

24:49 Felieton: Antoni Macierewicz
Głos Polski
Organizator: – Radio Maryja

Ostatni etap trudnych ale bardzo istotnych negocjacji związanych z umocnieniem wschidniej flanki NATO.

01:01 Felieton: dr Zbigniew Hałat
Spróbuj pomyśleć
Organizator: – Radio Maryja

Gmach Sądu Najwyższego podpierają trzy kariatydy: wiara, nadzieja i miłość. Można więc powiedzieć, że przedstawione w postaci kariatyd gmachu Sądu Najwyższego – wiara, nadzieja i miłość – ponoszą ciężary związane z wymiarem sprawiedliwości w Polsce. „Naturalne jest, aby ten czerpał korzyści z rzeczy, kto ponosi związane z nią ciężary.” – głosi paremia prawnicza zamieszczona na jednej z kolumn budynku – Secundum naturam est commoda cuiusque rei eum sequi, quem seuentur incommoda (D.50.17.10).

01:09 Felieton: pos. prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz
Myśląc Ojczyzna
Organizator: – Radio Maryja

Komisja Etyki Poselskiej to dziwaczna komisja przewidziana w Regulaminie Sejmu obok Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich. W jej skład wchodzi po jednym pośle reprezentującym wszystkie kluby poselskie, tj. grupy polityczne liczące co najmniej piętnastu posłów. Nie mają swych przedstawicieli w Komisji Etyki posłowie tworzący koła poselskie, tj. grupy polityczne liczące mniej niż piętnastu posłów.

01:16 Spotkanie: Leszek Żebrowski
Czerwona trucizna – Akt II
Organizator: – Klub Ronina 18.04.2016

Mamy do czynienia zarówno z tymi, którzy działali w strukturach partyjnych, głównie w PZPR, oni ciągle są na salonach, zajmują bardzo ważne miejsca, jak i z ich dziećmi, następną generacją. Trzecia kategoria to ludzie, którzy nie byli sami w partii, nie są związani wprost rodzinnie, ale to jest cecha umysłu, wychowali się w PRL-u, nasiąknęli tym, zasób wiedzy mają taki, jaki wynieśli z PRL-owskich szkół i na tym etapie się zatrzymali

Recent Posts

Leave a Comment