Audycja 827 (niedzielna) zajawki

0

19:00 Blog: Gadajacy Grzyb
      Polacy nie chca „pierwszej predkosci”
      Organizator: http://warszawskagazeta.pl/

Nasze społeczeństwo młotkowane koniecznością dołączenia do „wersalskiej czwórki” jest celowo wprowadzane w błąd – bowiem nasze prawdziwe postawy są dokładnie przeciwne temu wszystkiemu, co z „pierwszą prędkością” jest związane.

19:12 Blog: Lech ‚Losek’ Mucha
      Kilka naiwnych sadow o sasiadach
      Źródło: http://naszeblogi.pl/user/3659/wpisy

18-go marca w kilku miastach w Polsce odbyły się, firmowane przez ONR, protesty przeciw zbyt dużej obecności Ukraińców w naszym kraju. Nie były to manifestacje liczne. Wydaje się jednak, że migracja zarobkowa ze wschodu nie jest problemem, który możemy pominąć milczeniem i przyjąć do wiadomości bez dalszej dyskusji. Należy podejść do niej w sposób możliwie obiektywny, by nie znaleźć się nagle w sytuacji, w jakiej teraz znalazły się kraje Europy Zachodniej.

19:23 Blog: Tymczasowy (czyta MarkD)
      Kaczor pobil Trudeau
      Organizator: http://blogmedia24.pl/blog/353

W marcu 2012 r. Trudeau, obiecujacy wowczas polityk Partii Liberalnej w Kanadzie zmierzyl sie w pojedynku bokserskim z senatorem Patrickiem Brazeau, z pochodzenia Indianinem. „Native Canadian” liczyl na swoje doswiadczenie uliczne, Trudeau na pewne elementarne wyszkolenie, ktore za mlodu otrzymal. Przez jakis czas ten przyszly premier pracowal jako wykidajlo w knajpie. Oprcz tego pracowal jako zastepczy nauczyciel uczac aktorstwa. Liberal dosc wyraznie pokonal Konserwatyste.

19:32 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Cecylia i Władysław)
      Nadberezyncy, odc. 49, t.III, rozdz.II – Mile marzenia; rozdz.III – Pod terrorem; rozdz.IV – Nie dadza sie wodzic za nos
      Źródło: http://nadberezyncy.niepoprawneradio.pl

Kościk marzy o domu dla Karusi; zwozi drewno i poluje na wilki. Jaś Ładan wprowadza do Smolarni bolszewicki terror. Ggłód i nadzieja na wyzwolenie. (Księgosusz – niezwykle groźna choroba zakaźna wirusowa przewodu pokarmowego przeżuwaczy, głownie bydła)

19:56 Forum RKW: Jadwiga Chmielowska, Piotr Spyra, Grzegorz Wnętrzak
      RAS. Slask polski czy niemiecki? (Cz. 2 dyskusja)
      Organizator / Źródło: Stowarzyszenie RKW-RKW / http://stowarzyszenierkw.org/

Uzupełnieniem wypowieddzi panelistów była dyskusja. W przeciwieństwie do innych spotkań wypowiedzi publiczności były znakomitym uzupełnieniem spotkania. Mówiono m.in. o tym czy państwo interesuje się Śląskiem Opolskim, jak odparto próbę likwidacji Polskiej Żeglugi Morskiej a także nawiązywano do wypowiedzi panelistów.

20:58 Blog: Gadajacy Grzyb
      ‚Uchodzcy’ i sankcje, czyli strachy na Lachy
      Organizator: https://gf24.pl/

Uaktywnił się grecki komisarz do spraw migracji Dimitris Awramopulos, żądając by kraje UE przyjęły „bez żadnych wymówek” 20 tys. azylantów z Grecji i 6 tys. z Włoch. Miesięcznie miałoby się to przekładać na rozdział 3000 osób przebywających w obozach greckich i 1500 z ośrodków włoskich.

21:06 Rozmowa: Z Piotrem Maruszakiem rozmawia Bolo Mauser
      Rozmowa o Inwestowaniu
      Organizator: INWESTYCJE

21:33 Felieton: Malgorzata Todd
      Prima Aprilis
      Źródło: http://mtodd.pl

W dawnych przed-internetowych czasach pierwszy kwietnia był okazją, żeby się zabawić. Media wpuszczały jakąś, najczęściej sensacyjną, wiadomość i czekały na reakcję odbiorców. Później było wesoło i oczywiście wiadomość dementowano.

21:37 Spotkanie: Krzysztof Karon
      Sposoby walki z marksizmem kulturowym
      Organizator / Źródło: Wrocławskie Koło Ruchu Narodowego / https://www.youtube.com/user/kpgizbo

Prelegentem był Krzysztof Karoń, twórca kanału internetowego Historia Sztuki. Celem tego projektu jest budowa Programu Wiedzy Społecznej, czyli takiej bazy łatwo dostępnej wiedzy, która ułatwi zrozumienie prawdziwego znaczenia szeroko używanych pojęć – wolność, praca, kultura. Krzysztof Karoń w swoich wykładach przedstawia historię marksizmu i jego ideologicznych kontynuacji, które od ponad 150 lat aktywnie, choć często nie jawnie, wpływają na naszą rzeczwistość, choćby przez fałszowanie znaczenia podstawowych pojęć.

23:13 Historia: Godziemba (czyta Gadajacy Grzyb)
      Rumunska porazka – cz.2
      Organizator: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba

Podczas walk w północnej Rumunii na wiosnę 1944 roku niemieckie jednostki zdołały pokonać zdecydowanie silniejsze oddziały sowieckie.

23:26 Komentarz Tygodnia: Witold Gadowski
      Bliski Wschod w Europie
      Źródło: http://gadowskiwitold.pl/

O zmianie prezesa PZU, wydarzeniach na Ukrainie, z zagrożeniu dla Europy, oraz o dziwnych okolicznościach wizyty w ambasadzie Izraela i Dylanie.

23:53 Slowo: Grzegorz Braun
      Zyczenia z Heroldbach
      Organizator: Pobudka

O swojej pracy nad filmem dot. Luteranom i rewolucji protestanckiej.

24:01 Spotkanie promocyjne: Prof.Andrzej Nowak
      III tom Dziejow Polski
      Organizator / Źródło: Targi Wydawców Katolickich / https://www.youtube.com/user/Blogpressportal

Z okazji ukazania się III tomu Dziejów Polskich, spotkanie na Targach Wydawnictw Katolickich, parę słów o tomie i całości dzieła Sytnezy dziejów Polski, którego inspiratorką była śp prof.Anna Sucheni-Grabowska

01:14 Felieton: Antoni Macierewicz
      Glos Polski
      Organizator: – Radio Maryja

Co na prawdę zdarzyło się w ostatnich dniach w Łucku? Czym były te wydarzenia, mające charakter konfliktu zbrojnego? O co chodziło autorom?

01:24 Felieton: Prof.Krystyna Pawlowicz
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: – Radio Maryja

W ubiegłą sobotę, pani premier Beata Szydło podpisała w Rzymie, w 60-tą rocznicę utworzenia unijnej organizacji, uchwałę członków Unii ogłaszającą, że Unia trwa, że państwa unijne chcą dalej współpracować, walczyć o równość kobiet i mężczyzn, chcą zapewnić sobie bezpieczeństwo w sojuszu z organizacją obronną NATO itp. ogólne, mało precyzyjne okrągłe hasła.

01:32 Felieton: Prof.Mieczyslaw Ryba
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: – Radio Maryja

Polskie media zgodnie stwierdziły iż wydarzenia w w Łucku były autorstwem prowokatorów rosyjskich? Czy aby na pewno? O stosunkach polsko – ukraińskich.

01:40 Internetowe Rekolekje Wielkopostne 2017: o. Remigiusz Reclw SJ
      odc.7 Wolni od leku
      Organizator: https://www.youtube.com/channel/UCCNzrPbGCa252PGRsRwnmOA

Lęk jest czymś często dobrym – kiedy jest sygnałem który chroni. Kiedy natomiast jest czymś co sprawia, że wszystko kreci się dookoła mnie, jest czymś czego powinniśmy się pozbyć. Jak? O tym usłyszycie dziś. Zapraszamy!

01:49 Spotkanie autorskie: Kajetan Rajski
      Wilczeta
      Organizator: Śląskie Centrum Kultury

Śląskie Centrum Kultury w tym roku pierwszy raz podjęło się organizacji wydarzeń mających na celu uhonorowania Żołnierzy Wyklętych – w latach ubiegłych tego typu wydarzenia organizowaliśmy jako Okręg Górnośląski ZŻNSZ. Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny – brzmiało uzasadnienie projektu.
Ostatni „leśny” żołnierz ZWZ-AK, a później WiN – Józef Franczak „Laluś” zginął w walce w październiku 1963 roku.

02:56 : Zmiana rachunku bankowego. Nowy w Raiffeisen Polbank nr
      39 1750 0012 0000 0000 3674 7366

Recent Posts

Leave a Comment