Audycja 839 (niedzielna) zajawki

0

19:00 Blog: Gadający Grzyb
      Macron, czyli Petru po francusku
      Źródło: https://warszawskagazeta.pl/

Francuzi wybrali sobie „Petru na sterydach” – wyjałowioną z treści „alternatywę” na pasku banksterów, gwarantującą utrzymanie status quo (czyli, po naszemu – „żeby było tak, jak było”).

19:12 Blog: Lech ‚Losek’ Mucha
      Katalog praw podstawowych – wolnosc słowa!
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/lech-losek-mucha

Prezydent Andrzej Duda, jako pierwszy polityk poważnie rozpoczął dyskusję na temat Konstytucji Rzeczpospolitej i konieczności zmiany obecnie obowiązującej, postkomunistycznej ustawy.

19:21 Blog: Animela (czyta MarkD)
      Dlaczego frankowicze jeszcze nie doczekali się ustawy antyspredowej?
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/animela

Jak wiadomo, ponad dwa lata temu Andrzej Duda w kampanii prezydenckiej złożył solenną i uroczystą obietnicę, że w razie wygranej doprowadzi do przewalutowania kredytów hipotecznych deminowanych i indeksowanych do walut obcych i NATYCHMIAST po objęciu urzędu złoży projekt odpowiedniej ustaw. Ponieważ takich kredytów jest w Polsce ponad 700000 tysięcy, łatwo zrozumieć, czemu Andrzej Duda wybory wygrał: wraz z rodzinami jest to spora liczba.

19:30 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Cecylia i Władysław)
      Nadberezyncy, odc. 61, t. III, rozdz XVI – Marsz za Berezyne
      Źródło: http://nadberezyncy.niepoprawneradio.pl

„Na podwyższenie z puszczy smolarskiej wyruszył w stronę Berezyny klucz polskiej młodzieży. Prowadził Kościk Wasilewski”.
(Otawa – siano z drugiego zbioru; Przebieranka – harmonia; Trasucha – skoczna polka)

20:06 Spotkanie: Mirosław Boruta, Nodari Poniatowski, prow. Adam Kalita
      Nazwisko jako fundament tozsamosci
      Organizator / Źródło: Krakowski Klub Wtorkowy / https://wkrakowie2017.wordpress.com/

Na przykładzie gruzińskiej gałezi Poniatowskich, którą reprezentuje Nodari Poniatowski – gruziński repatriant o polskich korzeniach, dyskutowano nad rolą nazwiska jako fundamentu tożsamości i sytuacji repatriantów w III RP.

21:44 Blog: Gadający Grzyb
      Norweski opkup
      Źródło: https://gf24.pl/

Fundusze norweskie to nie jest żaden prezent od dobrego wujka z Oslo – Norwegia w ten sposób kupuje sobie dostęp do naszego rynku.

21:53 Felieton: Malgorzata Todd
      Lobbysci i lichwiarze
      Źródło: http://mtodd.pl

Zasada: „zastaw się, a postaw się” jest niewątpliwie bliższa Polakom niż idea oszczędzania. Warto jednak zapytać, czy ktoś dorobił się na rozrzutności?

21:58 Program autosrki: Wojciech Sumlinski
      Afera Marszałkowa
      Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCM5aYlgEbslOTUjZMBlKoeg

Cała historia zaczyna się w 2008r, kiedy to prok.Andrzej Michalski i Jolanta Mamaj oskarżają Wojciecha Sumlińskiego o rzeczy których nie popełnił. 10 maja zakończyła się sprawa Wojciecha Sulnińskiego – uniewinnieniem.

22:14 Wykład: Stanislaw Krajski
      Czasy ostateczne
      Organizator: Fundacja Nowa Osuchowa – 3 maja 2017 Konferencja

Na wstępie o kilku najnowszych książkach autora i jego syna. O Fatimie i masonerii. Czy Trump i PiS weszli w bliski kontakt z masonerią, w tle Morawiecki?

23:56 Komentarz Tygodnia: Witold Gadowski
      Czarny kon. Biedron.
      Źródło: https://www.youtube.com/user/WitoldGadowski

O kandydacie wyborczej na prezydenta, współczesnym faszyzmie, marszu wolności, nowym przywódcy Francji oraz o tragicznym zdarzeniu w Egipcie.

24:25 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Twórca polskiej dyplomacji – cz.2
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba

„Byłem wtenczas – wspominał po latach – może najbardziej niepopularną osobistością w Polsce. (…) Ale to, co robiliśmy, robiliśmy bardzo świadomie właśnie w tym celu, żeby przygotować pewne możliwości, pewne kadry, przygotować coś, co by się przydało dla niepodległego narodu (…).”

24:40 Felieton: Antoni Macierewicz
      Glos Polski
      Organizator: – Radio Maryja

Od jakiegoś czasu, od 3 miesięcy narasta w Polsce atmosfera agresji, nienawiści wobec srodowisk patriotycznych, PIS, Kościoła Katolickiego.

24:51 Felieton: Prof.Krystyna Pawlowicz
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: – Radio Maryja

Obecny Światowy Szczyt Kobiet w Tokio, w którym właśnie biorę udział, wraz z przedstawicielkami trzech innych klubów poselskich, odbywa się pod zupełnie już globalnym, dziwacznym hasłem: Beyond Womenomics, którego nie da się przetłumaczyć na zrozumiały sens. Oznaczać może np. kobietę w ekonomii, kobiecą ekonomię lub podobne – czysta, typowa dla totalnych systemów nowomowa.

24:59 Felieton: Prof.Mieczyslaw Ryba
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: – Radio Maryja

O marszu wolności z 6 maja i zainteresowaniu się nim przez srodowiska lewicowe.

01:06 Konferencja: Andrzej Nowak, Bogdan Musial, Andrzej Grajewski, Antoni Dudek
      Sesja 1: Kryzys i rozpad imperium
      Organizator / Źródło: Koniec Imperium 1991 (?) ćwierć wieku później / https://www.youtube.com/channel/UCdmczZ8ooj2OtzXbl4ey6XA

Historyczna część konferencji oferuje analizę polskiego odcinka transformacji systemu, wpisanego w kryzys i rozpad całego imperium. W referatach prof. Andrzeja Nowaka oraz prof. Bogdana Musiała przedstawiona została globalna perspektywa kryzysu imperium sowieckiego i prób jego modernizacji, zarówno od strony gry wielkich mocarstw, jak i kryzysu ekonomicznego. Wątek ten dopełnił wykład dr.Andrzeja Grajewskiego poświęcony roli Jana Pawła II w procesie upadku ZSRS. Prof. Antoni Dudek mówił o polityce rządu Tadeusza Mazowieckiego wobec pierestrojki i kryzysu ZSRS.

Recent Posts

Leave a Comment