Audycja 841 (niedzielna) zajawki

0

19:00 Blog: Gadający Grzyb
      TUSLA, czyli Jugendamt po irlandzku
      Źródło: https://warszawskagazeta.pl/

Mamy tu iście kafkowską atmosferę. Samotna jednostka, pozbawiona oparcia, szamocząca się w trybach wrogiej machiny sądowo-urzędniczej.

19:13 Blog: Aleksander Ścios (czyta MarkD)
      Gdyby Pan Cogito odwazyl sie strzelac
      Źródło: https://bezdekretu.blogspot.com/

Jakaż może być dyskusja, gdy wszystko postawione jest właśnie do góry nogami. Słowa mają tu znaczenie odwrotne albo nie mają żadnego. Odbierz ludziom pierwotny sens słów, a otrzymasz właśnie ten stopień paraliżu psychicznego, którego dziś jesteśmy świadkami. To jest w swej prostocie tak genialne, jak to zrobił Pan Bóg, gdy chciał sparaliżować akcję zbuntowanych ludzi, budujących wieżę Babel: pomieszał im języki.

19:29 Blog: Lech ‚Losek’ Mucha
      Zakopac Magdalenke
      Źródło: http://naszeblogi.pl/user/3659/wpisy

Wiele się mówi w przestrzeni publicznej o podziałach pomiędzy Polakami. W konkurencji narzekania i odwracania kota ogonem bezapelacyjnie królują reprezentanci tej opcji, która najbardziej do powstania tych podziałów się przyczyniła. Oraz resortowi potomkowie tychże.

19:40 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Cecylia i Władysław)
      Nadberezyncy, odc 63, t. III. dok. rozdz. XVII – U generala Konarzewskiego, rozdz. XVIII – Rozprawa
      Źródło: http://nadberezyncy.niepoprawneradio.pl

Zamiast pułku nadberezyńskich ułanów służba w wywiadzie i w policji? A Józikowi wreszcie się oberwało…
(Zakierzyć – od kirzyć, chirzyć – pić wódkę;)

20:13 Konferencja IPN: Adam Eberhardt, Witold Rodkiewicz, Marek Menkiszak, Lukasz Adamski
      Koniec Imperium 1991 (?) cwierc wieku pozniej. Sesja 2
      Organizator: IPN Kraków oraz Akademia Ignatianum

W części politologicznej, poświęconej konsekwencjom rozpadu ZSRS, próbom odbudowy Rosji i reimperializacji przestrzeni postsowieckiej 1991–2016, dr Adam Eberhard podjął próbę opisania „obszaru postsowieckiego” w 25 lat od rozpadu ZSRS jako kategorii politycznej, społecznej i pojęcia historycznego. Dr Witold Rodkiewicz przedstawił politykę zagraniczną Federacji Rosyjskiej jako jeden z symptomów postsowieckiego neoimperializmu. Marek Menkiszak zarysował problemy ciągłości i zmiany w polityce bezpieczeństwa europejskiego Federacji Rosyjskiej. Dr Łukasz Adamski przedstawił natomiast bilans stosunków rosyjsko-ukraińskich po ćwierćwieczu, mówiąc o konsekwencjach rozpadu ZSRS w relacjach Rosjan i Ukraińców.

21:54 Blog: Gadający Grzyb
      Polisolokaty – czyżby przełom?
      Źródło: https://gf24.pl/

Rysuje się szansa, że polski konsument przestanie być dojną krową dla finansowych korporacji i – że zagram skojarzeniem – wreszcie „wstanie z kolan”.

22:04 Felieton: Malgorzata Todd
      Oczywista strategia
      Źródło: http://mtodd.pl

Kogo wybralibyście na partnera do interesów, człowieka mądrego czy przygłupa? Oczywiście mądrego. A kogo wybiera oszust na swoją ofiarę? Tu też nie może być wątpliwości co do tego, że głupiego znacznie łatwiej oszukać.

22:07 Rozmowa: Jan Śpiewak
      Gronkiewicz-Waltz trafi do więzienia?
      Organizator / Źródło: Salve TV / https://www.youtube.com/channel/UCVWrvhpLs4BQ93wvkEnyIXg

Prokuratura zaczęła skutecznie działać. Sąd orzekł o tymczasowym aresztowaniu pięciu osób, czyli musiał zobaczyć materiał dowodowy i musiał stwierdzić, że ten materiał dowodowy jest na tyle dobry, że uprawnia do tego, żeby te osoby zatrzymać w areszcie. Wielkie brawa dla warszawskiej prokuratury, bo wreszcie zaczyna się coś dziać w sprawie afery reprywatyzacyjnej – mówił Jan Śpiewak

22:29 Komentarz Tygodnia: Witold Gadowski
      Magdalena Zuk i co dalej…?
      Źródło: https://www.youtube.com/user/WitoldGadowski

O śledztwie w sprawie śmierci Magdaleny Żuk, trójkącie bogatyńskim, reprywatyzacji, Starym Teatrze oraz o rozmowie z Tedem Mallochem.

23:02 Spotkanie: Elzbieta Duda, prow. Adam Kalita, nagr. Jozef Wieczorek
      Poslanka Elzbieta Duda o polityce i samorzadzie
      Organizator / Źródło: Krakowski Klub Wtorkowy / https://wkrakowie2017.wordpress.com/

Polityka i praca samorzadowa posłanki PiS z Krakowa pod luipą Krakowskiego Klubu Wtorkowego

24:17 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Śląskie potyczki – cz.2
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba

Po wybuchu III powstania śląskiego Michał Grażyński był kolejno: szefem referatu organizacyjnego Centrali Wychowania Fizycznego, zastępcą szefa sztabu w Dowództwie Obrony Plebiscytu oraz szefem sztabu Grupy Operacyjnej „Wschód”.

24:28 Felieton: Antoni Macierewicz
      Glos Polski
      Organizator: – Radio Mayja

Po powrocie z posiedzenia Ministrów Obrony Narodowej UE z Brukseli. Współdziałanie obronne UE

24:36 Felieton: Prof.Krystyna Pawlowicz
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: – Radio Maryja

Jak mówiłam w ubiegłym tygodniu, wzięłam – wraz z paniami posłami z 4 innych klubów poselskich – udział w Tokio w tzw. Globalnym Szczycie Kobiet. Spełniły się niestety moje obawy co do jego charakteru i przebiegu. W szczycie wzięło udział ok. 1 000 kobiet, zwłaszcza licznie reprezentujące państwa dalekiej Azji. Wiele z nich poubieranych w tradycyjne, piękne narodowe stroje. Najliczniejsza była reprezentacja z Kazachstanu licząca ok. 90 osób.

24:44 Felieton: Mieczyslaw Ryba
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: – Radio Mayja

O wypowiedzi Donalda Tuska grożącej Polsce konsekwencjami, O wypowiedziach Kudryckiej, Schetyny i chaosie zw. z tymi wypowiedziami.

24:52 Wyklad: Leszek Zebrowski
      PPR, GL i AL w walce z polskim podziemiem niepodległosciowym w latach 1942-1945
      Organizator / Źródło: Narodowy Staszów / http://niemagister.pl/

Działacze Narodowego Staszowa zorganizowali wykład Leszka Żebrowskiego pt. ,,PPR, GL i AL w walce z polskim podziemiem niepodległościowym w latach 1942-1945”. Historyk przypomniał działalność partyzantki komunistycznej w okupowanej Polsce oraz jej zakłamaną legendę z czasów PRL. Po wykładzie głos zabrali twórcy filmu ,,Bitwa pod Rząbcem – historia prawdziwa”. Opowiedzieli oni o powstaniu tej produkcji. Następnie miała miejsce projekcja filmu opowiadającego o starciu żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej z oddziałem Armii Ludowej z września 1944 r. W spotkaniu uczestniczyli działacze ONR z Kielc i Staszowa.

Recent Posts

Leave a Comment