Audycja 1063 (niedzielna) zajawki

0

19:00 Blog: Kokos26 (czyta Gadający Grzyb)
      Westerplatte znowu się broni
      Źródło: https://naszeblogi.pl/user/113/wpisy

Dzisiejsza gaulaiter Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz sprzeciwia się głośno przekazaniu miejskich terenów pod budowę Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. A moim zdaniem powinna siedzieć grzecznie i cicho w poczuciu wielkiego szczęścia, że za opłakany stan terenów byłej składnicy wojskowej Westerplatte Polacy nie wywieźli jej z ratusza na taczce.

19:07 Blog: Izabela Brodacka Falzmann (czyta MarkD)
      Potega resentymentu
      Źródło: https://naszeblogi.pl/user/95/wpisy

Wzorce zakompleksionych ludzi- sposób ubierania się gwiazd show biznesu, wystrój ich mieszkań, te przysłowiowe kafelki w kwiatki i złocone ramy luster to najczęściej niezamierzona parodia dobrego smaku.

19:20 Felieton: Malgorzata Todd
      Zdrowie i kultura
      Źródło: http://mtodd.pl

Czy zastanawialiście się, skąd bierze się tyle seriali opowiadających o pracy lekarzy? Może chodzi o zrozumienie różnicy między faktami a fikcją?

19:24 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna i Władysław)
      Chlopcy z Nowoszyszek, rozdz. XLV, odc. 50
      Źródło: http://chlopcyznowoszyszek.niepoprawneradio.pl

Rozdz. XLV „Z braku odpowiedniej izby w miasteczku przedstawienie odbyło się na wolnym powietrzu, w miejscu i czasie z góry ustalonym. Nad budową sceny i widowni młodzież koła cały tydzień pracowała z zapałem”.

19:44 Rozmowa: Lech Jęczmyk
      Śmierć Redaktora i inwazja bezkształtu-wspomnienie o Macieju Parowskim

Śmierć Redaktora i inwazja bezkształtu. Wspomnienie Macieja Parowskiego, w rozmowie z Lechem Jęczmykiem. Maciej zmarł 2 czerwca w swoim mieszkaniu. Był współtwórcą i długoletnim redaktorem miesięcznika „Fantastyka” i „Nowa Fantastyka”, a także twórcą i redaktorem naczelnym kwartalnika „Czas Fantastyki”. Autorem powieści, licznych opowiadań, krytykiem filmowym i scenarzystą komiksowym. Maciej był także wielokrotnym gościem na antenie Niepoprawnego Radia. Pokój jego pamięci.

20:24 Geopolityczny Tygiel: dr Jerzy Targalski
      Choroba Angeli Merkel szansa dla Polski
      Organizator: TV Republika

System stworzony przez Merkel opiera sie na powiązaniach osobistych. Niepełnosprawność Merkel powoduje że nie będzie w stanie kontrolować sytuacji.

20:44 Komentarz: Leszek Zebrowski
      Instytucje zbedne
      Organizator: Leszek Żebrowski – Wyklęci TV

Ile mamy instytucji całkowicie zbędnych, nie tylko niepotrzebnych, ale wręcz szkodliwych? Instytucje zbędne to takie, które nie są do czegokolwiek potrzebne, pozorują swoją działalność a my musimy utrzymywać je z naszych podatków, z budżetu państwa. Te środki można przeznaczyć na cele pożyteczne. Gdyby nagle zniknęły, praktycznie byśmy nawet tego nie zauważyli. Pasożytnictwo instytucjonalne kosztuje nas drogo a efekty ich pracy są praktycznie żadne. Są one upolitycznione i służą zaspokajaniu roszczeń materialnych „klasy próżniaczej” – etaty, pensje, nagrody, premie, fundusze reprezentacyjne, „służbowe” auta z kierowcą, nielimitowane karty kredytowe… Państwo musi nam zapewnić przede wszystkim szeroko rozumiane bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne i na to muszą iść odpowiednie środki. Od wszelkich (niedo)rzeczników, pełnomocników, ich pomocników i (nie)przydatników uchowaj nas Panie!

20:55 Komentarz Tygodnia: Witold Gadowski
      PUPlicystyka, czyli komu tylka nie urywa
      Organizator: GadowskiTV

O losie młodego chłopca z Torunia, którego rodzinie przyjdzie pewnie zapłacić za jego patriotyzm, o niezałatwionych sprawach polsko-ukraińskich, o Ursuli von der Leyen, nowej przewodniczącej Komisji Europejskiej, o PSL i jego koalicji, o telewizji publicznej i liście Roberta Mazurka do Danuty Holeckiej, a także o rywalizacji dwóch polskich filmowców, którzy prześcigają się w szokowaniu swoich widzó

21:45 Prawy Prosty: Lukasz Karpiel, Piotr Doerre
      Swietowanie w cieniu gilotyny. Klamstwo rewolucji francuskiej
      Organizator: PCh24TV · Polonia Christiana

Burzyć, zabijać, deprawować. Oto prawdziwe ideały rewolucji francuskiej. Co tu świętować?

22:23 Spotkanie: prof. Jozef Olenski i dr. Boguslaw Blawat
      Polska cyfrowa – ale jaka?
      Organizator / Źródło: Klub Myśli Pozytywnej (5.07.2019) / https://www.youtube.com/channel/UCtARasmpXUY0Vc87fDrzEyA

Co stoi na przeszkodzie cyfryzacji w Polsce.

24:32 Wykład: dr Blazej Kmieciak (Ordo Iuris)
      Hospicja perinatalne alternatywa dla aborcji.
      Organizator: Konferencja: Nauka w służbie życiu

Hospicja perinatalne obejmujące opieką rodziców, których dzieci mają wysokie prawdopodobieństwo śmierci podczas porodu. dr Błażej Kmieciak z Centrum Bioetyki Instytutu Ordo Iuris wskazuje tę instytucję jako realną alternatywę dla aborcji.

24:56 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Turecka rozgrywka – cz.1
      Źródło: https://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba

Na mocy traktatu pokojowego z Sevres dokonano faktycznego rozbioru Turcji.

01:11 Historia: Leszek Zebrowski
      Jan Kaim – nieznany bohater
      Organizator: Leszek Żebrowski – Wyklęci TV

an Kaim (ur. 1912 – zamordowany strzałem w tył głowy na Mokotowie w 1949 r.) Wybitny działacz SN, brawurowy dowódca i oficer NOW, NSZ, NOW-AK, po wojnie dwukrotny kurier do kraju z Londynu. Więzień niemieckich kacetów, aresztowany przez UB, przeszedł okrutne śledztwo. Niezłomny, przez współwięźniów nazwany „Męczennikiem Mokotowa”.

01:28 Rozmowa: o.Krzysztof Zembik, rozm.Piotr Relich
      Nieprzerwana wojna i lata przesladowan. Sudan Poludniowy okiem misjonarza
      Organizator: PCh24TV · Polonia Christiana

Historia Sudanu to niemal 70 lat konfliktu muzułmańskiej północy z chrześcijańskim południem. Niepodległy od 2011 roku Sudan Południowy to kraj wciąż zamieszkany przez ludzi o mentalności wojennej, dla których jedyną odpowiedzią jest przemoc. O historii i kulturze zamieszkujących tam plemion, oraz o posłudze misyjnej rozmawialiśmy z o. Krzysztofem Zębikiem MCCJ.

02:00 Okiem Mariana: Marian Kowalski, mec. Jacek Figurski
      Polityka polska
      Organizator: Niezależny Lublin

O opozycji w Polsce i perspektywach wyborczych. Wątpliwa jakość opozycji.

Recent Posts

Leave a Comment