Audycja 259 (niedzielna)

1
Recommended Posts
Comments
 • MarkD
  Odpowiedz

  AUDYCJA 259 – SZCZEGÓŁY

  Przyszedł ktoś kiedyś i stanął pod progiem,

  Mówiąc: „bez chleba dziś jestem!…”

  19:00 Wiersz:czyta Katarzyna – Cyprian Norwid „Ruszaj z Bogiem”


  Szczegóły na stronie http://niepoprawneradio.pl/cietariposta/?page_id=2 Realizacja http://niepoprawneradio.pl/cietariposta

  19:05 Projekt:MarkD – Cięta Riposta


  Aby powtórzyć sukces Orbana PiS powinien pójść do następnych wyborów nie jako pojedynczy podmiot – monopartia, ale w możliwie szerokiej koalicji z autonomicznymi organizacjami społecznymi.

  19:16 Blog:Gadający Grzyb – Zjednoczony obóz IV RP – cz. II


  Zgodnie wynikiem wyborów w Polsce będą rządzić ci, dla których „polskość to nienormalność, a Polacy to bydło”. Tekst ten, to kawał dobrej roboty jednego z Niepoprawnych, jakby zapomniany, ale idealny w ramach poszerzania wiedzy nt. germanofila Bartoszewskiego.

  19:31 BLOG:Kapitan Nemo (czyta JaWa) – Brzydka panna bez posagu w rękach sutenerów


  Wiele wskazuje na to że tragiczna śmierć kibica w Zielonej Górze nie była przypadkiem. Przypatrzmy się temu w nieco szerszym kontekście, także – niestety – wyborczym. Kto na tej tragedii mógł zyskać i w jaki sposób? Kto jest wiarygodnym świadkiem zdarzenia i dlaczego? Czy to czegoś już nam znanego nie przypomina? Nad tym właśnie spróbujemy się zastanowić.

  19:44 Blog:Marcusso – Ofiara porachunków politycznych(?)


  „Drżała szlachta przed myślą przed prawdopodobieństwem wojny…” – bunty kozacze pod wodzą Pawluka. Śmierć królowej Cecylii Renaty i małżeństwo Władysława IV z Marią Gonzagą. Polityka Jana Zamoyskiego. – odcinek 100

  20:04 Historia:czyta Katarzyna – „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego


  Socjolodzy w programie „Polski punkt widzenia” odpowiadają na pytanie, dlaczego ponad 5,5 mln Polaków zdecydowało się oddać głos na Platformę Obywatelską po 4 latach jej nie najlepszych rządów. Barbara Fedyszak – Radziejowska – „Zapominamy, że minione 20 lat po 1989 roku – powiedziała m.in. Barbara Fedyszak-Radziejowska – to były lata, w których Polacy bardzo często lewicy oddawali swój głos”. – Czego dokonała? Do czego dąży PO?

  20:18 Polski punkt widzenia:Barbara Fedyszak-Radziejowska – Powyborcze rozważania TV Trwam


  Koniec histroii niezłomnego Prymasa Węgier Mindszetyego. Stosunek do tej sprawy polskich katolików świeckich z PAXu i Słowa Powszechnego.

  20:49 Czytanka:czyta MarkD – Koniec „sprawy” Mindszentyego – „Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy” – Józefa Mackiewicza


  Mafijne porachunki w łonie Komunistycznej Partii Czech i Komunistycznej Partii Słowacji pod rosyjskim okiem. Historia Husaka: od ofiary politycznego procesu do bezwzględnego dyktatora zadeptującego Praską Wiosnę.

  21:00 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Proces grupy Husaka


  W Polsce na zrozumienie liczyć mogą sodomici, nekrofile, komuniści, feministki i floryści, nie ma jednak tolerancji dla „katoli” – tej wściekłej sekty, która od tysiąca lat wypacza umysły od Bałtyku po Tatry.

  21:13 Artykuł:Witold Gadowski – Kiedy z Piotrowskiego zrobią gwiazdę TVP?


  Reprezentować będzie nas menażeria, która skompromituje do cna Sejm -organ ustawodawczy, który powinien być ostoją cnót obywatelskich. Pozostanie nam wcielić w życie najważniejsze postulaty biłgorajskiej rewolucji. Brak szacunku dla zmarłych będzie obowiązywał ustawowo od trzeciego roku życia, a przy obsadzie kadry urzędniczej obowiązywać będą parytety dla transseksualistów.

  21:36 BLOG:Sigma (czyta:Jawa) – Rządzi nami wyawansowany margines społeczny


  Dlaczego Polacy zagłosowali na PO? Czy wynik RPP to sukces? Najwygodniejszy koalicjant dla PO. czy przedterminowe wybory są prawdopodobne? – jeden z dwugłosu socjologów w programie „Polski punkt widzenia”.

  21:44 Polski punkt widzenia:Tomasz Żukowski – Powyborcze rozważania TV Trwam


  Polityczny pogrzeb PJN – kara za nielojalność, próżność, polityczną głupotę i zdradę… a także ostrzeżenie dla obecnych posłów PiS

  22:13 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – PJN czyli Porażka Jest Nauczką


  Konsekwencje wygranej PO już następują i nadzieja na lepszą ale odległą przyszłość jest gorzka.Z komentarzy: … jesteśmy jakby na wojnie. Padają pierwsze ofiary -ten stracił pracę, tamten stypendium. Jeszcze wiele będzie cierpienia, ale czy sumienie pozwala się poddać? Trzeba szukać rozwiązań, a nie krytykować i biadolić i wzajemnie sobie pomagać!

  22:22 BLOG:tutejszy (czyta JaWa) – Powiedzcie im, że wygraliśmy!


  Dezinformacja według wskazań Lenina ( z czasów NEP-u) – tzw. sprawa Szułgina. Zmiany w sowieckiej dyplomacji dezinformujące Zachód.

  22:33 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna


  Głosowali, jak chcieli, a wybrali, kogo trzeba. – czyli powtórka z historii.

  22:48 Felieton:Jan Pietrzak – Paranoja w służbie demokracji


  Jednostki Północnej Grupy Armii Czerwonej weszły do Polski z zachodu.Ich celem była obrona interesów sowieckich w Polsce,nigdy i nigdzie nie określono na jak długo i na jakich warunkach będą stacjonować. Rozlokowanie jednostek było tajemnicą.Działania ich nie były kontrolowane przez stronę polską i całkowicie bezkarne.

  22:54 Audiobook:czyta Marcusso – Wyzwolenie, ale czy wolność?


  Prof. Jacek Bartyzel – działacz m. in. opozycyjnego Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela, Ruchu Młodej Polski, współzałożyciel Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, monarchista gościł pod namiotem Solidarnych 2010. W miniwykładzie o równowadze i współzależności między władzą świecką i duchową na przestrzeni dziejów i współcześnie.

  23:20 Pod namiotem:prof. Jacek Bartyzel – Solidarni 2010 – miniwykład „Ołtarz i tron”


  Ks.prof.Artura Katolo – prezentuje włoskiego barda. Dziś prezentujemy Angelo Branduardi

  24:32 Blues:ks.prof.Artur Katolo – Angelo Branduardi


  Naturalnie, społeczeństwo może prawnie uznać żądania indywidualne, ale, równocześnie, musi być świadome ceny, jaką będzie musiało zapłacić za to uznanie. – konsekwencjach akceptacji za wszelką cenę. Odc. 3.

  24:52 Artykuł:czyta Katarzyna – Artur Katolo „Związki nieformalne – niektóre aspekty prawne i moralne”


  Ks. Stanisław Małkowski komentuje zatrudnienie Nergala w Telewizji Polskiej. Porusza m.in. obłudną postawę Juliusza Brauna. Zdaniem legendarnego kapelana „Solidarności” szatan perfidnie wysługuje się swoimi narzędziami zasiadających przy Woronicza. Ks. Małkowski uważa, że nad telewizją publiczną i jej kierownictwem należałoby odprawić egzorcyzmy. Kapłan zaapelował ponadto do egzorcystów, aby przepędzili złego ducha z czołowych postaci Platformy Obywatelskiej.

  01:01 Wywiad:x.Stanisław Małkowski – W sprawie Nergala – red.Aga Piwar


  W dniu 13 października o godzinie 16.40 reporter niepoprawneradio.pl , Janusz Gajewski, udając się do kościoła, zauważył podejrzane zachowanie grupki młodych ludzi. W oczy rzuciła mu się dziewczyna, która fotografowała z dołu chłopaka, próbującego zawiesić na dłoni figury Chrystusa jakąś kolorową flagę. Kilka pozostałych osób stało biernie, obserwując wydarzenie.

  01:33 Interwencja:Janusz Gajewski – Udaremniona próba profanacji figury Chrystusa sprzed Kościoła św. Krzyża w Warszawie


  Na kolejnym wrocławskim „Poniedziałku w Civitas Christiana” red. Piotr Gaglik omówił sytuację Polaków na terenie Republiki Czeskiej. Ciekawym wątkiem w było przedstawienie relacji Polaków z „Pragą”, tj. stolicą Republiki i „Ostrawą”, tj. z aspirującymi do większej autonomii Morawianami.

  01:46 Wykład:Red. Piotr Gaglik – Sytuacja Polaków w Czechach cz1 – Niepoprawne RADIO PL


  Grupy „Marynarza” i „Nurka”, „Brzaska” oraz „Boruty”. Związek z 6 Brygadą Wileńską AK i „Młotem”. Opis sytuacji okręgu Sokołów Podlaski z lata 1946 roku.

  02:48 Żołnierze Wyklęci:czyta MarkD – Obwód Sokołów Podlaski – Kazimierz Krajewski i Tomasz Łabuszewski

Leave a Comment