Audycja 1103 (niedzielna) zajawki

0

19:00 Blog: Gadający Grzyb
      Odwalutowanie – czy banki dostaną po nosie?
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Czy Sąd Najwyższy pogroził bankom palcem, by przestały się wygłupiać, bo mogą się na swoim cwaniactwie zdrowo przejechać?

19:09 Audiobook: Jozef Mackiewicz (czyta MarkD)
      Zwycięstwo prowokacji (fragment 1)
      Organizator: Wydawnictwo Kontra

Faktów, które zaszły w Polsce po roku 1945, nie można oczywiście traktować w oderwaniu od reakcji wywołanej w znacznym stopniu na poprzednią okupację niemiecką. Tak np. przytoczony powyżej zwrot: „wyzwolenia jej spod okupacji niemieckiej, i tylko komuniści i ich stronnicy rozciągają go również na wyzwolenie spod Polski kapitalistycznej.

19:25 Felieton: Malgorzata Todd
      Prowokacja
      Źródło: http://mtodd.pl

W październiku miał wpłynąć do Kongresu Stanów Zjednoczonych raport o stanie przygotowań w Polsce, dotyczących zadośćuczynienia żydowskim żądaniom, zawartym w akcie 447 JUST.

19:30 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna i Władysław)
      Losy pasierbow, rozdz. X/XI, odc. 15;
      Źródło: http://losypasierbow.niepoprawneradio.pl

Rozdz. X/XI „Pewnego razu Dubowikowa , korzystając z nieobecności Sacharynki, zaczęła namawiać Karasia, by zerwał z kołem bezbożnych towarzyszy…”.
Słownik:
obiednia – nabożeństwo; apundador – doradca; Ensenada – miasto portowe w Buenos Aires; po kastyżu – po hiszpańsku; „Krasnaja Zwiezda” – sowiecki dziennik wydawany od 1924 r.; Krioży – opóźnieni, zacofani; jarrera – wyścigi konne; asado – mięso wołowe; kaudyż – szef; Swinnia pod dubom wiekowym… – świnia pod dębem wiekowym najadłszy się żołędzi do syta i przesytu, zaczęła wyrywać dębu korzenie;
Muzyka:
ttps://www.youtube.com/watch?v=fnPUaJQmDd0

19:50 Wykład: Prof. Andrzej Nowak
      Współczesne wyzwania
      Organizator / Źródło: Kryzysy polskiej wspólnoty – wykład 5 / https://www.youtube.com/user/ascotvpl

Książki: Wojciech Roszkowski, Roztrzaskane Lustro – Upadek cywilizacji zachodniej, Kraków 2019 Christopher Lasch, Kultura narcyzmu, Warszawa 2015 Dietrich von Hildebrand, Koń trojański w mieście Boga, Warszawa 2006 Roger Scruton, Pożytki z pesymizmu i niebezpieczeństwa fałszywej nadziei, Poznań 2010 Polska jako peryferie, red. Tomasz Zarycki, Warszawa 2016 … Nie zginęła. Antologia współczesnej polskiej poezji patriotycznej, oprac. Justyna Chłap-Nowakowa, t. 1-2, Kraków 2019
film: Fargo – amerykański serial telewizyjny, sezon 1-3 (2014-2017), scenariusz Noah Hawley

21:27 Raport PCh24: Jacek Ozog
      Watykan wobec Braterstwa Ludzkiego, znaczenie liturgii i cenzura we Francji.
      Źródło: https://www.youtube.com/user/PoloniaChristianaTV

W najnowszym Raporcie PCh24, Jacek Ożóg pochyla się nad wspólną inicjatywą Franciszka i imama Al-Tajjeba na rzecz Braterstwa Ludzkiego, odkrywa wraz z kard. Sarahem prawdziwe znaczenie liturgii oraz ukazuje skalę cenzury we Francji.

21:41 Geopolityczny Tygiel: dr Jerzy Targalski
      Turcja stala sie fikcyjnym czlonkiem NATO. Co zrobi USA?
      Organizator: TV Republika

USA muszą szukać innych krajów w które mogłyby zastąpić Turcję w rejonie Morza Czarnego.

22:02 Komentarz Tygodnia: Witold Gadowski
      Prawda o zarzutach dla Banasia
      Źródło: http://www.gadowskiwitold.pl

O zgromadzeniach we Wrocławiu, o okrzykach Frasyniuka, o Marianie Banasiu i zarzutach w jego sprawie, o strachu w PiS-ie, o czterech wielkich aferach i co je łączy, o zagadkowej rezygnacji prezesa Pekao, a także o nowych produktach w księgarence.

22:47 Komentarz: Leszek Zebrowski
      Lewica, czyli d. PZPR
      Organizator: Leszek Żebrowski – Wyklęci TV

Lewica, czyli d. PZPR. Nowa – stara formacja, sprawująca krwawą przemocą w Polsce władzę w l. 1944-1989 z nadania Stalina, zaciera za sobą ślady. Szczytem bezczelności są publiczne wypowiedzi jej lidera, (tow. Włodzimierz Czarzasty), który został wicemarszałkiem sejmu wybrany głosami posłów… antykomunistycznego (?) PiS. Otóż stwierdził on, że gdyby onegdaj wiedział, że jego towarzyszem partyjnym (Parteigenosse) jest Stanisław Piotrowicz, to z PZPR by natychmiast wystąpił. Ale nie występował, idąc w jednym szeregu z Jaruzelskim, Kiszczakiem, Moczarem, generałami bezpieki i Informacji Wojskowej, zbrodniarzami sądowymi i prokuratorami wojskowymi!To jak to jest, kto pośpiesznie rekomunizuje Polskę? Teraz czarzaści mogą sobie kpić: głosy wasze w (czerwone) ręce nasze!

22:55 Konferencja prasowa Konfederacji w Sejmie (3.12.2019: Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak,Slawomir Mentzen, Michal Urbaniak
      Konfederacja składa zawiadomienie do prokuratury na Włodzimierza Czarzastego

) Konfederacja składa zawiadomienie do prokuratury na Włodzimierza Czarzastego i przedstawia wniosek o odwołanie go z funkcji wicemarszałka Sejmu. Wszystko w kontekście propagowania zbrodniczego ustroju komunistycznego.

23:12 Rekolekcje Adwentowe 2019: ks. Michal Olszewski SCJ i o. Michal Legan OSPPE
      W Oczekiwaniu – odc1 ‚Sara’
      Organizator: Profeto.pl

Odcinek 2 – „Sara”
Dziś druga kobieta Starego Testamentu wskaże nam kierunek drogi. Drogi prowadzącej do kogoś, kogo oczekujemy. Zapraszamy was na kolejny odcinek rekolekcji adwentowych. Trwajmy w oczekiwaniu.

23:23 Nigdy się nie poddawaj: Wojciech Sumliński
      Zakazana ksiazka. Poczatki.Powrot do Jedwabnego
      Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCM5aYlgEbslOTUjZMBlKoeg/videos

Czy Powrót do Jedwabnego jest najważniejszą moją (w porównaniu z innymi) książką? Ale ta książka ma pewien wymiar szczególny.

23:52 Prawy Prosty: Lukasz Karpiel, Tomasz Antoni Zak
      Kto w Polsce powinien odpowiadać za kulturę?
      Źródło: https://www.youtube.com/user/PoloniaChristianaTV

Polak nie ma na co pójść do teatru, katolik nie znajdzie dla siebie właściwej wystawy w galerii sztuki. Sztuka w naszym kraju została zawłaszczona przez jedną opcję światopoglądową – zauważa Tomasz A. Żak. Jak odwrócić ten fatalny trend i czy sposobem jest tworzenie domów ludowych, jak ten w podtarnowskich Maszkienicach?

24:36 Felieton: pos. Antoni Macierewicz
      Glos Polski
      Organizator: Radio Maryja

Ostro o decyzji SN dot.KRS oraz Izby dyscyplinarnej.

24:48 Felieton: Prof.Krystyna Pawlowicz
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: Radio Maryja

O jednostkach sądowych usytuowanych poza Polską mających silny wpływ na prawo w Polsce.

01:02 Felieton: Myśląc Ojczyzna
      prof. dr hab. Mieczysław Ryba
      Organizator: Radio Maryja

O wyroku sądowym skazyjącym radnego Tomasza Pituchę na karę – wpłatę – na organizatorów marszu LGBT, nie na jakąś organizację dobroczynną!

01:12 Wykład: Dr Jacek Bartosiak
      Wykuwanie niepodleglosci 1914-1921
      Organizator / Źródło: Z cyklu ‚Polska geopolityka wczoraj, dziś i jutro’ -Przystanek Historia – IPN / https://www.youtube.com/user/IPNtvPL

Każde spotkanie z cyklu „Polska geopolityka wczoraj, dziś i jutro” poświęcone jest jednemu tematowi, który ogniskował myśl geopolityczną w XIX i XX w. Zaczęliśmy od analiz skutków II wojny światowej – czy dało się taki wynik przewidzieć. Potem zastanawialiśmy się nad wojną obronną 1939 r. jako momentem kluczowym dla polskiej myśli geopolitycznej. Na kolejnych spotkaniach będziemy rozmawiać o wojnie polsko-bolszewickiej, odzyskaniu niepodległości, aspiracjach II RP, polskiej myśli emigracyjnej, koncepcjach dotyczących przestrzeni organizmów i narodów położonych miedzy Polską a Rosją oraz globalnego porządku XXI wieku.

Recent Posts

Leave a Comment