Audycja 1176 (niedzielna) zajawki

0

19:00 Blog: Izabela Brodacka-Falzmann (czyta Gadający Grzyb)
Roma (szewska) lucuta, causa finita
Źródło: https://naszeblogi.pl/user/95/wpisy

Białoruś jest naturalnym kordonem sanitarnym oddzielającym nas od Rosji. Białoruś jest wyjątkowo życzliwa dla Polski i Polaków. Większość Białorusinów popierała i popiera Łukaszenkę. Łukaszenko odbudował kraj i zręcznie lawirował jak dotąd pomiędzy Rosją i zachodem walcząc o niezależność. Popieranie obecnych rozruchów na Białorusi popycha ten kraj w ręce Putina. Nie jest to w naszym interesie. W naszym interesie nie jest również doprowadzenie do wojny domowej. Zastanówmy się co dały Ukrainie kolejne popierane przez cały świat Majdany. Utratę części terytorium i wojnę domową. A poza tym, gdy sytuacja daj Panie Boże się ustabilizuje trzeba samemu pojechać na Białoruś i porozmawiać z ludźmi a nie opierać się na telewizji Biełsat i poglądach Romaszewskiej.

19:09 Felieton: Małgorzata Todd
Wytwórczość śmieci
Źródło: http://mtodd.pl/

W połowie ubiegłego wieku polscy producenci nowoczesnego urządzenia ułatwiającego pracę w ogrodzie chcieli je sprzedać towarzyszom chińskim. Zachwalali produkt twierdząc, że pozwala on wykonać pracę dziesięciu ogrodników. Odpowiedź Chińczyków była prosta.

19:13 Artykuł: Ksawery Pruszyński (czyta MarkD)
Akt pierwszy: mobilizacja czeska – Listy z Czechosłowacji (cz. 2)
Organizator / Źródło: Wiadomości Literackie / 12.06.1938 / Warszawa / Rok 15, Nr 25 (764) / http://retropress.pl/

Po dn. 12 marca 1938 r. Czechosłowacja przeżyła okres największego niepokoju od czasów wojny. Kilkakrotnie jej protesty udaremniły powrót Habsburgów, Anschluss, austrjacko-niemiecką unję celną, utrzymując przy życiu małą republikę związkową. Przeceniono Habsburgów, niedoceniono Hitlera.

19:27 Debata: Agnieszka Romaszewska-Guzy, Kamil Kłysiński, Aleksander Krawcewicz, Jakub Olchowski, Andrzej Szabaciuk
Relacje polsko-białoruskie
Organizator / Źródło: Fundacja im. Janusza Kurtyki / https://www.youtube.com/user/Blogpressportal/videos

Sytuacja na Białorusi po wyborach prezydenckich jest bardzo dynamiczna. Białorusini starają się wywalczyć należną sobie wolność. Po wielu latach rządów Alaksandra Łukaszenki, społeczeństwo chce dokonać zmian, a przede wszystkim postuluje o wolne i uczciwe wybory. Jaki wpływ ma obecna sytuacja na Białorusi na relacje z Polską?

21:11 Raport PCh24: Jacek Ożóg
Marx spotyka Marksa, a to nie jedyny problem rodem z Niemiec.
Źródło: https://www.youtube.com/user/PoloniaChristianaTV/videos

Kardynał Reinhard Marx odwiedza pomnik Karola Marksa. W Polsce do opinii publicznej trafia coraz więcej informacji na temat szkoleń dla lewicowych bojówek, jakie odbyły się w Warszawie za publiczne pieniądze. Co łączy te dwie sprawy? NIEMCY!

21:29 Felieton: Leszek Żebrowski
Polski pat 2020. Układ sił politycznych w Polsce jest niestabilny!
Źródło: https://www.youtube.com/c/Wykl%C4%99ciTV/videos

Układ sił politycznych w Polsce jest niestabilny. Większość sejmowa krucha, brak większości senackiej. „Zmęczenie” materiału politycznego widać gołym okiem. kadencja może być przerwana wcześniej, do tego dochodzi destrukcja ze strony czynników międzynarodowych

21:39 Geopolityczny Tygiel: dr Jerzy Targalski
Polityka Ameryki w stosunku do Rosji
Źródło: https://www.youtube.com/c/TelewizjaRepublikaPolska/videos

5 sierpnia ukazał się manifest polityczny podpisany przez 103 sygnotariuszy nt.polityki amerykańskiej w stosunku do Rosji. Nowy rodzaj resetu?

21:57 Komentarz Tygodnia: Witold Gadowski
Gdzie są pieniądze z Fawley Court?
Źródło: https://www.youtube.com/user/WitoldGadowski/videos

O informacjach Europejskiej Agencji Kosmicznej, o majątku wartym ponad 30 milionów funtów, który straciła Polonia, o liście ze znakomitymi pytaniami do ministerstwa zdrowia, o raporcie NIKu na temat Kapscha, o polskim leku na koronawirusa, a na koniec wiersz jednego z najlepszych polskich poetów współczesnych

22:52 Wywiad: prof. Krzysztof Brzechczyn
Myśl społeczno-polityczna Solidarności. Cz. 1/1: l. 1980-1981
Źródło: https://www.youtube.com/user/IPNtvPL/videos

W wykładzie przedstawiono oryginalność, wymiary i fazy ewolucji solidarnościowej myśli społeczno-politycznej. W myśli społeczno-politycznej Solidarności widoczne były elementy zaliczane tradycyjnie do prawicowej i lewicowej refleksji politycznej.

23:51 Przegląd prasy PCh24: Jacek Ożóg, Michał Wałach
Walka o kulturę i przyszłe pokolenia. „Prawica” przegrywa czy… odpuszcza?
Źródło: https://www.youtube.com/user/PoloniaChristianaTV/videos

Zaskakująca zmiana w Łodzi – kurator oświaty został odwołany. Czy za krytykę LGBT? Ministerstwo zaprzecza, ale koincydencja zdarzeń to dla władzy co najmniej wizerunkowy strzał w kolano. Z kolei szef młodzieżówki PiS mówi, że wojna kulturowa z lewicą nie ma sensu. Czy więc „prawica” przegrywa, czy może jednak odpuszcza walkę cywilizacyjną?

24:15 Konferencja prasowa: dr Jarosław Szarek, ks. dr Adam Pawlaszczyk, dr Andrzej Grajewski, dr Andrzej Sznajder, Robert Ciupa
Nieznane dokumenty sowieckie oraz nowy portal o „Solidarności”
Organizator / Źródło: Przystanek Historia / https://www.youtube.com/user/IPNtvPL/videos

Z okazji 40. rocznicy powstania „Solidarności” Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach we współpracy z „Gościem Niedzielnym” przygotował dodatek prasowy „Sierpniowy Przełom. 40. rocznica powstania Solidarności”. Uzupełnieniem tego projektu jest serwis internetowy „Twarze Solidarności”. W jego przygotowaniu wzięło również udział Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach, a wstęp do portalu napisał Prezydent Rzeczpospolitej Polski Andrzej Duda.

01:21 Wspomnienie: Anna Mizikowska „Grażka”
1.02.1926 – 18.08.2020
Źródło: https://www.youtube.com/user/IPNtvPL/videos

Anna Mizikowska „Grażka” – harcerka, członek Szarych Szeregów, łączniczka i sanitariuszka Batalionu „Parasol” w czasie Powstania Warszawskiego. Represjonowana w czasach PRL. Aktywnie działała w opozycji antykomunistycznej.

01:23 #historiaonline: dr Arkadiusz Kutkowski
‚Gdyby nie Ursus, gdyby nie Radom, to byście jedli chleb z marmoladą’
Organizator / Źródło: Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN Lublin Delegatura w Radomiu. / https://www.youtube.com/user/IPNtvPL/videos

Dlaczego mieszkańcy Radomia wyszli na ulice w czerwcu 1976 r.
​Pracownicy której fabryki jako pierwsi rozpoczęli protest.
Czy protest zakończył się sukcesem i jak później władze PRL potraktowały protestujących.​
Kto pomagał represjonowanym.

01:35 Rozmowa: Tomasz Rowiński, Paweł Chmielewski
Globalne korporacje chcą zniszczyć polską kulturę. Czy im się uda?
Źródło: https://www.youtube.com/user/PoloniaChristianaTV/videos

Globalne korporacje dwoją się i troją, by wykorzenić z Polski tradycję katolicką i zdestruować naszą łacińską kulturę. Czy rząd Prawa i Sprawiedliwości robi wystarczająco wiele, by powstrzymać te ataki? A może w praktyce straciliśmy już kulturową suwerenność i pozwoliliśmy wydać się na pastwę wielkim ateistycznym graczom?

02:16 Wykład: Dr Ewa Kurek, Ryszard Hołubowicz
Poczet Władców Polski cz. 20 – Władysław IV Waza
Źródło: https://www.youtube.com/c/Niezale%C5%BCnyLublinTV/videos

Jakie znaczeie dla Polski miało panowanie tego władcy?

Recent Posts

Leave a Comment