Audycja 1177 (czwartkowa) zajawki

0

19:00 Blog: Gadający Grzyb
      Herr Flick w Warszawie
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Niemcy nie przyjmują do wiadomości czegoś, co w języku dyplomacji jest oczywiste – jeżeli strona przyjmująca tak długo zwleka z akredytacją, oznacza to po prostu brak zgody na przyjęcie dyplomaty.

 

 

19:11 Czytanka: czyta Jozef Wieczorek
      Polityczna weryfikacja kadr na Uniwersytecie w Poznaniu przed transformacja ustrojowa
      Organizator / Źródło: Dzieje Uniwersytetu w Poznaniu w latach 1945‒2019 pod redakcja Stanisława Jankowiaka i Tomasza Schramma / https://lustronauki.wordpress.com/

Zadaniem uczelni jest służba społeczeństwu dla dobra socjalistycznej ojczyzny. Negatywna decyzja komisji oceniającej będzie wystawieniem „wilczego biletu” i spowoduje w konkretnych przypadkach, że nikt nie będzie chciał zatrudnić takiej osoby.

 

 

19:36 Artykuł: ARGUS
      Jak się robi rewolucję
      Organizator / Źródło: Myśl Narodowa / 24.01.1937 / Warszawa / Rok 17, Nr 4 / http://retropress.pl/

WEDŁUG dawnej koncepcji rewolucja był to nagły wybuch gniewu ludu, gniewu, który długo się gromadził i dojrzewał, aż w pewnym momencie, czasem z błahego powodu wybuchał, zrywał wszystkie tamy ustanowionego porządku rzeczy. Zjawiali się oczywiście na scenie przywódcy, ale działo się to jakoś przypadkowo, poprostu fala wyrzucała na wierzch jednostki wyjątkowo uzdolnione i one brały w ręce kierowanie całym ruchem.

 

 

19:43 Blog: Gadający Grzyb
      Pod-Grzybki a-1177
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Jak wiemy, Łukasz Szumowski stwierdził, że chrzani tę całą „pandemonię” i postanowił wyjechać w Bieszczady… a nie, wróć – owszem, wyjechał, tyle, że na Kanary. Czyli zrobił dokładnie to, przed czym jeszcze dosłownie chwilę temu przestrzegał Polaków, każąc im siedzieć na tyłkach w kraju. Jakby to powiedzieć… dużo zdrowia, panie Łukaszu i w zasadzie to może już pan nie wracać.

 

 

19:54 Klub Ronina: Józef Orzeł
      Przegląd Tygodnia
      Źródło: https://www.youtube.com/user/Blogpressportal/videos

Na początek dobra wiadomość. Od 7 września, spotkania na Foksal!

 

 

21:51 Felieton: Dr Ewa Kurek
      Cejrowski i Sommer chcą rozbioru Białorusi?

 

 

21:58 Felieton: Leszek Żebrowski
      Polska 1920-2020, czyli znów mamy bolszewię u bram
      Źródło: https://www.youtube.com/c/Wykl%C4%99ciTV/videos

W stulecie Bitwy Warszawskiej, która rozstrzygała wówczas o losach świata, znów mamy Bolszewię u bram. A właściwie mamy ich w środku. Przez brak zdecydowanej dekomunizacji, pozwoliliśmy im przyczaić się, aby w odpowiedniej chwili mogli podnieść łeb. I to czynią.

 

 

22:12 Felieton: Stanisław Michalkiewicz
      Episkopat zaczął przymilać się do lewackich bojówkarzy!
      Źródło: https://www.youtube.com/c/asmeredakcja/videos

O wezwaniu przywódców Kościoła Katolickiego w Polsce do „oddawania szacunku” sodomitom i gomorytkom, także o znamiennym wywiadzie byłego ministra zagranicznego Jacka Czaputowicza, w którym przyznaje się do zagrożenia Polski amerykańską ustawą ACT 447 JUST, o coraz bardziej odsłaniającej ciemne fakty historii powstania „Solidarności” i o rocznicy wybuchu II wojny światowej, podczas której Wolne Miasto Gdańsk ciągle walczy z Polską na Westerplatte

 

 

22:35 Rozmowa: Prof. Henryk Kiereś, Paweł Chmielewski
      Czym jest tak naprawdę kultura – i antykultura
      Źródło: https://www.youtube.com/user/PoloniaChristianaTV/videos

Wokół tak podstawowych pojęć jak „kultura” czy „cywilizacja” istnieje współcześnie ogromne zamieszanie. Wiele zjawisk przedstawianych nam przez mass-media jako wytwory kultury są w istocie czystą anty-kulturą lub barbarzyństwem. O tym, czym tak naprawdę jest kultura i czym jest łacińska cywilizacja.

 

 

23:12 Wykład: prof. Krzysztof Brzechczyn
      Myśl społeczno-polityczna Solidarności. Cz. 2/2: l. 1981-1986
      Źródło: https://www.youtube.com/user/IPNtvPL/videos

W wykładzie przedstawiono najważniejszej dyskusje programowe Solidarności w okresie wprowadzenia stanu wojennego (13 grudnia 1981-31 grudnia 1982), jego zawieszenia (od 31 grudnia 1982) i zniesienia 22 lipca 1983 oraz w okresie prób komunistycznej normalizacji (1983-wrzesień 1986).

 

 

23:43 Pilnujmy Polski: Antoni Macierewicz, Ryszard Gromadzki
      To nie jest czas na reset z Rosją
      Źródło: https://www.telewizjarepublika.pl

Powstało stowarzyszenie „Pilnujmy Polski”. Sprawa Aleksieja Nawalnego- rząd Niemiec potwierdził, że Nawalny został otruty „Nowiczokiem”.

 

 

24:06 #historiaonline: IPNtv Rzeszów
      Towarzystwo Krzewienia Kultury Świeckiej
      Źródło: https://www.youtube.com/user/IPNtvPL/videos

28 kwietnia minie 51 lat od powstania Towarzystwa Krzewienia Kultury Świeckiej, które odegrało dosyć istotną role we wspieraniu Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w próbach indoktrynacji społeczeństwa polskiego i narzucania mu ideologii komunistycznej.

 

 

24:13 Konferencja: Tomasz Kozłowski, Przemysław Ruchlewski, Grzegorz Wołk, Katarzyna Wilczok, mod.Łukasz Kamińsk
      ‚Pierwsza »Solidarność«. Geneza, organizacja, konteksty’ – sesja otwarcia
      Źródło: https://www.youtube.com/c/IPNtvKonferencje/videos

Tomasz Kozłowski (BBH Cent) – Od mobilizacji do organizacji. Mechanizm powstania „Solidarności” (VIII–X 1980) Przemysław Ruchlewski (ECS) – Stocznia Gdańska im. Lenina w sierpniu 1980 r. Grzegorz Wołk (BBH Cent) – Punkt 4 postulatów strajkujących w Stoczni Gdańskiej. Zakładnik bieżącej polityki? Katarzyna Wilczok (UŚ) – Geneza Krajowej Komisji Porozumiewawczej NSZZ „Solidarność”

 

 

Recent Posts

Leave a Comment