Audycja 1179 (czwartkowa) zajawki

0

19:00 Blog: Gadający Grzyb
      Feministki kontra LGBTQ
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Nie sposób nie zadumać się nad rodzimymi feministkami gardłującymi w obronie cwaniaka „Margota” – czyli klinicznego przypadku „queera”. Zachodnie „siostrzyce” w ostatniej chwili przejrzały na oczy i postanowiły się bronić – choć, zważywszy na wszechogarniającą dominację „genderyzmu”, ta feministyczna kontrrewolucja raczej skazana jest na porażkę. Natomiast ich polskie koleżanki najwyraźniej zatraciły elementarny instynkt samozachowawczy i wspierając różnych „margotów” same kładą głowy pod „queerowski” topór.

 

 

19:12 Blog: Jozef Wieczorek
      Plagi akademickie Boj wstepny ale nie ostatni
      Źródło: https://blogjw.wordpress.com/

Moje boje z plagami akademickimi jakimi dotknięty jest polski świat akademicki funkcjonujący po pandemii komunizmu, aktualnie porażony pandemią biologiczną, która przyszła z kraju komunistycznego i stanowi zagrożenie dla wolności człowieka, z czym świat akademicki i przed tą pandemią miał już poważne problemy.

 

 

19:22 Artykuł: Silva Rerum (czyta MarkD)
      Słuszna decyzja rządu polskiego w sprawie Katynia
      Organizator / Źródło: Wiadomości / 20.02.1949 / Londyn / Rok 4, Nr 8 (151) / http://retropress.pl/

Rząd polski, który w r. 1943, po rewelacjach niemieckich w sprawie morderstw katyńskich, zwrócił się do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża z prośbą o wyświetlenie okoliczności zbrodni, postąpił słusznie i mądrze.

 

 

19:29 Klub Ronina: Józef Orzeł, Marcin Wolski
      Przegląd Tygodnia

Po przerwie na Foksal. Gender, epidemia, rekonstrukcja, Białoruś.

 

 

20:33 Blog: Gadający Grzyb
      Pod-Grzybki a-1179
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Szymon Hołownia pochwalił się w TVN24, że jego ruch „Polska 2050” zebrał w ramach „zbiórki społecznej” 800 tys. zł. Zanim do tego przejdziemy, jedna uwaga: zastanawia mnie mianowicie nazwa ugrupowania Hołowni. Czy „Polska 2050” oznacza, że w tym roku Hołownia zamierza objąć władzę? Byłby to naprawdę „długi marsz” – tym bardziej, że w 2050 pan Szymon miałby 73 lata. Jest jednak i wariant bardziej niepokojący – otóż „Polska 2050” może równie dobrze oznaczać, że na tę datę planowana jest ostateczna likwidacja polskiej państwowości – a „europejczyk” Hołownia ma być tym gaszącym światło.

 

 

20:43 Felieton historyczny: Leszek Żebrowski
      Pogrom bandy komunistycznej pod Rząbcem 8 września 1944 r.
      Źródło: https://www.youtube.com/c/Wykl%C4%99ciTV/videos

To nie były „walki bratobójcze”, to nie było zwalczanie „partyzantki komunistycznej”. Tu o tym, czym była sowiecka partyzantka, jaki był jej cel i działalność. Skąd się wzięli Sowieci w tym miejscu i w tym czasie? Dlaczego 67 członków Waffen-SS i Ostlegionen zostało rozstrzelanych? Trzeba to wyjaśniać stale, cierpliwie i wielokrotnie.

To powinna robić telewizja publiczna, muszą być wyjaśnienia w programach nauczania. Jeśli tego nie ma – ten obowiązek spada na nas.

 

 

21:06 Felieton: Dr Ewa Kurek, Ryszard Hołubowicz
      Nie wielkie nazwiska, lecz solidarność zwykłych ludzi

Program „Tydzień z głowy”. Jak powstała Solidarność.

 

 

21:26 Rozmowa: Natalia Nitek-Płażyńska, Paweł Chmielewski
      Czy polski sąd skaże Natalię Płażyńską-Nitek za walkę o godność narodu?
      Źródło: https://www.youtube.com/user/PoloniaChristianaTV/videos

Polskie sądy, jak się okazuje, nie zawsze stają po stronie polskiego interesu narodowego. Kuriozalne działania wymiaru sprawiedliwości w Gdańsku doprowadziły do sytuacji, w której Polka szykanowana przez niemieckiego pracodawcę może trafić do aresztu… O kulisach swojej sądowej walki z Hansem G.

 

 

21:48 Felieton: Stanisław Michalkiewicz
      Półpancerzy praktycznych jeszcze nie ma, ale już zaczyna ich brakować!
      Źródło: https://www.youtube.com/c/asmeredakcja/videos

Nie tylko o histerii medialnej związanej ze szczepionkami na grypę, czyli poszlakach wskazujących na żerowanie koncernów farmaceutycznych na pandemii „zbrodniczego koronawirusa”, także o lobbingu zachodnioeuropejskich hodowców zwierząt futerkowych w polskim sejmie, o taktycznym zwycięstwie prezentera telewizyjnego Szymona Hołowni nad prezydentem Warszawy, który ma przejściowe kłopoty z formowaniem ruchu swojego poparcia w wyniku ponownego wybuchu „gazowanej trzaskowianki”, o przedłużającej się kolejnej „rekonstrukcji rządu” spowodowanej brutalną walką o byt funkcjonariuszy partyjnych okupujących spółki Skarbu Państwa i o dołączaniu Polski do elitarnego grona mocarstw światowych

 

 

22:06 Pilnujmy Polski: Antoni Macierewicz, Ryszard Gromadzki
      Potrzebujemy suwerennej Białorusi
      Źródło: https://www.youtube.com/c/TelewizjaRepublikaPolska/videos

W Polsce gościła nieformalna liderka białoruskiej rewolucji. Członkowie rady koordynacyjnej są w areesztach. Nastąpi przesilenie, jakie?

 

 

22:29 Video Czat z Historią: prof. dr hab. Andrzej Chwalba, dr hab. Tomasz Panfil, rozm. Piotr Dmitrowicz
      Pyrrusowe zwycięstwo 1921 r.?
      Źródło: https://www.youtube.com/user/IPNtvPL/videos

O skutkach wygranej w 1921 r. wojny z bolszewikami, której zwieńczeniem był traktat ryski.

 

 

23:40 Rozmowa: Witold Gadowski, Iwona Arłowska
      Gadowski OSTRO o nowym ruchu Trzaskowskiego! Czy zatopi go CZAJKA
      Źródło: https://www.youtube.com/c/MediaNarodoweInfo/videos

Na początek o decyzji Akademii Filmowej ws Oscara

 

 

24:08 #historiaonline: dr hab. Elżbieta Wojcieszyk
      O książce „Fanatycy” i inni…
      Organizator / Źródło: IPNtv Poznań / https://www.youtube.com/user/IPNtvPL/videos

W 2008 r. o sytuacji społeczno-politycznej w Wielkopolsce pisał dyrektor poznańskiego oddziału IPN dr hab. Rafał Reczek w książce Życie społeczno-polityczne w Wielkopolsce w latach 1956-1970.Obecnie Wydawnictwo IPN opublikowało książkę pracownika poznańskiego oddziału IPN Elżbiety Wojcieszyk pt. Fanatycy i inni. Opór Wielkopolan wobec komunistów w latach 1956-1970. Wybrane zagadnienia. I to właśnie autorzy tych dwóch pozycji dr hab. Rafał Reczek i dr hab. Elżbieta Wojcieszyk w proponowanym filmie rozmawiają o najnowszej publikacji charakteryzującej formy oporu Wielkopolan wobec komunistów w czasach gomułkowskich m.in. w środowisku akademickim, harcerskim, prawniczym, kombatantów i Kościoła katolickiego.

 

 

01:10 Rozmowa: Kajetan Rajski, Michał Wałach
      Osobisty wróg Lenina na rozkaz sowietów wykopany z grobu. Szukali skarbu „Krwawego Barona”?
      Źródło: https://www.youtube.com/user/PoloniaChristianaTV/videos

Polski antykomunista ucieka przed bolszewikami przez Azję i nawiązuje współpracę z rosyjskim oficerem pochodzenia niemieckiego, który najprawdopodobniej przyjął buddyzm. Wielu twierdzi, że nasz rodak wiedział, gdzie wojskowy ukrył olbrzymi skarb i to właśnie dlatego Armia Czerwona nakazała wykopanie z grobu zmarłego podróżnika – osobistego wroga Władimira Lenina. Ta historia brzmi jak scenariusz doskonałego filmu akcji. Tymczasem wydarzyła się naprawdę – to życie Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego.

 

 

01:37 Konferencja: Aleksandra Konarzewska, Tomasz Siewierski, Bartosz Kaliski, Michał Przeperski
      ‚Pierwsza »Solidarność«. Geneza, organizacja, konteksty’ – sesja III
      Źródło: https://www.youtube.com/c/IPNtvKonferencje/videos

W oczach liberała. Andrzej Walicki o „Solidarności”; Pierwszy historyk pierwszej „Solidarności”: Jerzy Holzer (1930–2015); Czeski dysydent i emigrant Jiří Lederer wobec „Solidarności” w latach 1980–1983.

 

 

Recent Posts

Leave a Comment