Audycja 269 (niedzielna)

1
Recommended Posts
Comments
 • MarkD
  Odpowiedz
  image
  image image image image

  Już wkrótce przyjdzie nam zapłacić za lata „ciepłej wody w kranie”, czyli zaordynowanej przez Tuska i jego dyktaturę matołów gierkowszczyzny.

  19:05 Blog:Gadający Grzyb – Kryzysowy korkociąg


  Policja i służby specjalne są już zbrojnym narzędziem władzy. Po atakach na patriotów przy krzyżu, po 3 maja we Wrocławiu, po 11 listopada w Warszawie powinniśmy wrócić do podziału na My i Oni.

  19:24 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) – Za dwa grosze i dwie krople krwi


  Próby podźwignięcia się z upadku 1655-1717 (rozdz.VI) Uniwersał Jana Kazimierza wzywający do podjęcia walki ze Szwedami. Walka partyzancka pod wodzą Żegockiego, Piotra Sapiehy, Stefana Czarnieckiego i Jerzego Lubomirskiego Obrona Częstochowy. elektor brandenburski, książę siedmiogrodzki i Bohdan Chmielnicki wspomagają Szwedów. Pomoc chana tatarskiego. Szukanie sprzymierzeńców do walki ze Szwedami: stronnictwo austriackie i francuskie. Odc. 105

  19:41 Historia:czyta Katarzyna – „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego


  To faszyści i komuniści mordowali polskich patriotów – głosił jeden z transparentów.Marsz Niepodległości 2011 odniósł spektakularny sukces na wielu polach. Skąd optymizm autora?

  19:56 BLOG:wiktorinoc (czyta:JaWa) – Sukces w Marszu do Niepodległości


  Refleksje uczestniczek mszy św. za Ojczyznę i Marszu Niepodległości. Marsz pełen radości na końcu został rozwiązany. Dlaczego? Dlaczego marszu nie pokazano? O manipulacji telewizyjnej….A Biedroń kłamał. – TO TRZEBA POSŁUCHAĆ!

  20:15 Refleksje:Uczestnicy Marszu Niepodległości – Jak było naprawdę?


  „Stoimy przed niezbędną fazą konsolidacji rozproszonego, często zdezorientowanego archipelagu polskości w potężniejsze organizmy, półwyspy, kontynenty”. Dyskusja o szansach obrony wolności i rzeczywistego pluralizmu.

  20:35 Debata patriotyczna:prof. Andrzej Zybertowicz, Rafał Ziemkiewicz i ks. prałat Bogdan Bartołda – Co dziś znaczy Polskość? – zorganizowały: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej oraz Akademickie Stowarzyszenie Katolickie „Soli Deo”


  Prezydent Komorowski, Premier Tusk, Marszałek Kopacz, Wicemarszałek Nowicka. Pora umierać.

  21:32 BLOG:Seawolf (czyta:JaWa) – Metr w głąb


  Wizytator Piere Benedetto w Monte di Pieta w Akli. Normy, ich przestrzeganie i zmiany. Miesięczna kontrola wpływów i wydatków. Tylko w naszym radiu usłyszycie o instytucjach dobroczynności (miłosierdzia) organizowanych przez kościół w wiekach XVI – XIX. Autor ma też kilka ważnych zdań do zwolenników rozdziału państwa od kościoła.

  21:40 Wykład:ks.prof.Arturo Katolo – Instytucje dobroczynności – Dei Monti cz.5.


  Preludium do rozdziału VIII. Zdrada narodu jugosłowiańskiego przez aliantów. Wart wysłuchania i przypomnienia fragment historii upadku królestwa o którym zapomniała zachodnia demokracja tak jak o Polsce w Jałcie.

  21:58 Czytanka:MarkD – Historyczny, modelowy pakt z komunistami – „Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy” – Józefa Mackiewicza


  Wydana w ostatnich tygodniach książka Tadeusza M. Płużańskiego – ‚Bestie’ – pomimo braku promocji w masowych mediach, stała się bestsellerem wydawniczym. Na blisko 600 stronach przyglądamy się długim, na ogół, biografiom komunistycznych specjalistów od skracania życiorysów. W odróżnieniu od dokumentalnych publikacji Instytutu Pamięci Narodowej zapis ma charakter bardziej reporterski, niekiedy wręcz osobisty – dla jednych będzie to wadą ale, dla czytelnika jest to najczęściej zaleta.
  W ramach promocji Autor spotyka się bezpośrednio z zainteresowanymi tematyką
  12.11 zarejestrowane zostało jedno z takich spotkań, które odbyło się we Wrocławiu. Wśród uczestników jako gość znalazł się dr hab.Krzysztof Szwagrzyk – naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN, historyk niezwykle zasłużony dla ocalenia pamięci ofiar komunizmu, zajmujący się tą tematyką na długo przed powstaniem IPN. Spotkanie uświetnił swą gitarą i piosenkami Antoni.

  ——————————————————————

  O Krzysztofie Szwagrzyku można długo – autor wystawy i książki „Winni? Niewinni?” – skandal w GW – jak można żyjących, szanowanych ludzi tak postponować bez sądu; „Golgota Wrocławska” ( praca dokumentalisty), ale i scenariusza „Golgota Wrocławska” – widowiska sceny faktu Teatru TV, jest tam też współnarratorem w samej fabule. Ponadto pierwsze wydawnictwa z serii Twarze bezpieki, Aparat przemocy PRL etc.To temu człowiekowi oraz grupce zaangażowanych patriotów, ze schyłku lat 80-tych, zawdzięczamy dobre udokumentowanie „golgoty wrocławskiej”. Jego obecność bardzo mi pomogła i ożywiła całość – jako organizator jestem kompletnym nowicjuszem.

  ——————————————————————-

  Autor jest otwarty na kolejne propozycje spotkań. Na tym spotkaniu było 100 osób, choć, podobno, temat nikogo już nie interesuje 😉

  22:13 Spotkanie:dr hab. Krzysztof Szwagrzyk, Antoni Kamiński (14l.) gitara – Tadeusz Płużański – autor „Bestii”


  Odwieczne, zastarzałe problemy Mandżurii i Sinkiangu zostały rozwiązane, a granice chińsko-sowieckie ostatecznie ustanowione i uregulowane. Sowiecka pomoc ekonomiczna i wojskowa dla Chin zostały zwiększone. – Polityka Sowietów wobec Chin po przejęciu władzy przez KPCH i Mao. Tarcia chińsko-sowieckie, 1950-57 i ich załagodzenie. Odc. 45

  23:18 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna


  Pamiętamy film z Marszu Niepodległości na którym policyjny tajniak skopał niewinnego przechodnia? Otóż trzy miesiące aresztu dostał właśnie… ten przechodzień! Czyżby za naruszenie nietykalności policyjnej podeszwy?

  23:35 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) – Nietykalność policyjnej podeszwy


  Agentura wpływu jest zjawiskiem jak każde inne i jak każde powinno być badane. A do ich opisu wcale nie są nie są konieczne źródła tajne. O szkodliwej mistyfikacji służb specjalnych i zapowiedzi ich odmitologizowania. – Résumé książki

  23:44 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) – Ciężkie czasy dla agentów cz. 1


  W Święto Niepodległości, 11 listopada 2011 r., Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Sączu wspólnie z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie przygotował jednodniową sesję edukacyjno-naukową, poświęconą wojnie i okupacji oraz podziemiu antykomunistycznemu w rejonie Tęgoborzy w latach 1939–1955. Podczas sesji zaprezentowane zostały referaty dotyczące niemieckiego aparatu represji na Sądecczyźnie, struktur Armii Krajowej na tym terenie, jak również podziemia niepodległościowego po 1945 r. W aktualnej audycji prezentujemy dwa pierwsze wykłady.

  24:13 Konferencja Tęgoborze 2011:dr.Michał Winklar – Podziemie niepodległościowe w Polsce po II wojnie światowej IPN Kraków, PTH Nowy Sącz, Parafia i gimnazjum w Tęgoborzy

  24:53 Konferencja Tęgoborze 2011:Tomasz Kosecki (PTH) – Geneza powstania oraz działalność oddziałów partyzanckich w rejonie Tęgoborza w latach 1939-1945 IPN Kraków, PTH Nowy Sącz, Parafia i gimnazjum w Tęgoborzy


  Budżet chwiejny czy stabilny? I co będzie się działo w naszych portfelach po jego uchwaleniu?

  1:48 Akt.RM:Zbigniew Kuźmiuk – Plany budżetowe rządu


  Znany polski satyryk jak zawsze w formie – o wydarzeniach związanych z Marszem Niepodległości.

  2:01 Felieton:Jan Pietrzak – Rekonstrukcja antynarodowców


  Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy w przeddzień naszego Narodowego Święta Niepodległości roku 2010 obwieścił w stolicy Niemiec koniec państw narodowych. Czy to w ramach tych zapowiedzi byliśmy świadkami najazdu narodu wybranego przez samego siebie do rządzenia innymi?

  2:09 Felieton:dr.Zbigniew Hałat – Prawowita władza z Boga jest…


  Partyjna prowokacja budowy we Wrocławiu pomnika papieża Jana XXIII w 1968 roku – metody, cele i postawa wobec niej polskiego episkopatu.

  2:21 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Mała religijna stabilizacja cz.2


  Kolejna – 12 część referatu o polskim podziemiu niepodległościowym na Wileńszczyźnie z książki „Wyzwolenie…, ale czy wolność?”.

  2:34 Lektura:czyta Marcusso – Wyzwolenie, ale czy wolność?

Leave a Comment