Audycja 276 (czwartkowa)

4

Recommended Posts
Showing 4 comments
 • Gadający Grzyb
  Odpowiedz

  AUDYCJA 276 – SZCZEGÓŁY

  Śród Europy, nie dla obyczaju
  Chrzczonej – co począć w rozebranym kraju?

  19:02 Wiersz:Cyprian Norwid (czyta Bożena W) – Co robić?

  ____________________________________________________________

  Mocne słowa byłego prezydenta Litwy – Landsbergisa o zagrożeniu ze strony Rosji. Z drugiej strony niespotykana dotąd krytyka Putina i rosyjskiej polityki w zachodnich mediach. Czyżby zbliżał się koniec polityki „resetu”? Co na to Merkel i Tusk?

  19:07 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) – Wojna Cywilizacji

  ____________________________________________________________

  Decyzja o wprowadzenie stanu wojennego zapadła najpóźniej w marcu 1981 roku. Potem były tylko przygotowania. Wszystko było przesądzone jeszcze przed I Zjazdem NSZZ Solidarność. Pozostało szukanie pretekstu i usprawiedliwienia.

  19:34 Blog:Andrzej.A (czyta:JaWa) – Czy stan wojenny był konieczny

  ____________________________________________________________

  Dziś, gdy mija trzydziesta rocznica wypowiedzenia wojny polsko-jaruzelskiej, stwierdzić należy, iż owa wojna bynajmniej się nie skończyła.

  19:44 Blog:Gadający Grzyb – Trzydziesty Trzynasty

  ____________________________________________________________

  Reporterska perełka!
  Janusz oddaje głos uczestnikom Marszu. Mówią o sobie; skąd przybyli, dlaczego idą razem z innymi w wielotysięcznym pochodzie. Ich oczami oglądamy i słuchamy. Wrażenia z Marszu Solidarności 13 grudnia w Warszawie nagrane przez słuchaczkę Niepoprawnego Radia – panią Bożenę z Białegostoku

  19:55 Reportaż:Janusz Gajewski – Na marszu Niepodległości i Solidarności w Warszawie (nagranie Niepoprawnego Radia PL)

  ____________________________________________________________

  „Święta embriologia. O obowiązkach lekarzy, duchownych i prawników w odniesieniu do wiecznego zdrowia dzieci zamkniętych w łonach matek” – W cyklu: Wykłady ks. prof. Arturo Katolo – obszerne fragmenty rozprawy naukowej.

  20:12 Rozprawa:czyta Katarzyna – Artur Jerzy Katolo – Moralny obowiązek pomocy dziecku nienarodzonemu według „Embriologia sacra” F.E. Cangiamila

  ____________________________________________________________

  Cykl wykładów konferencji uzupełnia muzyka z obozów internowania Uherce, Łupków, Kwidzyn, Głogów, Załęże, Strzebielinek. Wszystko dzięki portalowi http://hej-kto-polak.pl i Yuhmie

  ——————————–

  „Rewolucja bez rewolucji” – Geneza szczegóły organizacyjne i programowe KPN

  20:27 Konferencja IPN:Grzegorz Wołk (BUiAD IPN)) – Powstanie i działalność Obszaru I KPN (79-89) Warszawa Niepokonana 1980-1989

  ——————————–

  W 1981 r. i w następnych latach społeczeństwo zauważyło zupełnie inne harcerstwo niż do tej pory. Stereotypy i istota harcerstwa polskiego.

  20:58 Konferencja IPN:dr Stanisław Czopowicz – Nurt narodowy opozycji demokratycznej w PRL (80-89) Warszawa Niepokonana 1980-1989

  ——————————–

  „Nie! Z tą władzą nie należy rozmawiać. Celem naszym jest obalenie systemu”. Radykalizm celów i form działania grup radykalnych.

  21:32 Konferencja IPN:Włodzimierz Domagalski – Opozycja radykalna w W-wie na przykładzie Grup Oporu „Solidarni” i „SW” Warszawa Niepokonana 1980-1989

  ____________________________________________________________

  Jak mogłoby wyglądać współczesne przemówienie o wprowadzeniu stanu wojennego? Tak, jak 30 lat temu. Posłuchajcie, bo warto.

  22:03 Blog:Godziemba (czyta Gadający Grzyb)- 13 grudnia

  ____________________________________________________________

  Gość winien znać miejsce i czas ,inaczej staje się intruzem. Od gospodarza zależy czy gość uzyska prawo, by go wyręczyć. Gospodarz winien wyznaczać gościom miejsce , aby zachowali dla niego respekt i szacunek.

  22:24 Blog:jwp (czyta:JaWa) – Polska dla Polaków!

  ____________________________________________________________

  Tym razem na pytania FYMa odpowiada Magdalena Merta. Pytania zadaje pomniksmolensk.pl

  1) Czy i kiedy (oraz w jakim stanie) oddano telefony/aparaty fot./kamery ofiar tragedii?
  2) Czy były jakieś materiały audiowizualne w tych aparatach?
  3) Kto i w jaki sposób odradzał przybycie na identyfikacje do Moskwy?
  4) Jak wyglądała procedura identyfikacji (czy okazywano ciało zmarłego, czy zdjęcia i podawano opis zwłok?)
  5) Jak długo i pod jakim kątem przeprowadzane były przesłuchania w Moskwie? Czy brali w nich udział przedstawiciele MSZ?
  6) Ile ciał ofiar było w „dobrym stanie” (tzn. niewspółmiernym do „skali katastrofy”)?
  7) Ile ciał nie zostało okazanych rodzinom ofiar?
  8 ) Czy przekazano bilingi dot. telefonów ofiar?
  9) Kto osobiście odprowadzał delegatów na Okęcie?
  10) Czy którakolwiek z ofiar leciała z Krakowa (np. z planowaną przesiadką na Okęciu)?
  11) Czyje telefony były czynne „po katastrofie”?
  12) Czy ruskie lub polskie instytucje nalegały na zniszczenie rzeczy należących do ofiar?
  13) Które z rzeczy należących do ofiar zostały oddane, a które zniszczone?
  14) Jak wygląda dostęp do dokumentów śledztwa ze strony rodzin ofiar?
  15) Czy można sporządzać kopie dokumentów procesowych (zdjęcia, odpisy), czy można jedynie zapoznawać się z ich treścią?

  22:43 Pytania:odpowiada Magdalena Merta – Free Your Mind pyta rodziny smoleńskie

  ____________________________________________________________

  „Jest nas 30… Eksperci w Studio KEM to wysoko specjalizowana grupa komentatorów: Jan Kaszelek-ekspert, kibic Koga Hel alias Palto Licho.Palto Licho specjalizuje się w napadach i zamachach.Większość życia to: napady, leczenie, napady, leczenie. Lewy zamach, jak sam mówi ma kończący. Ekspert Arystoteles Da Vinci specjalizuje się w afrykańskim futbolu oraz szeroko pojętych kwestiach gospodarczych”. – Po siedmiu miesiącach wrócili w bardzo morowym nastroju.

  23:18 Audycja:Studio KEM – Jesienny Homeing i bitwy uliczne – Rada Zakładowa Sezon 3

  ____________________________________________________________

  „W teorii komunistycznej nacjonalizm jest problemem drugorzędnym.
  Fundamentalną siłą polityczną jest walka klas, która ma
  międzynarodowy charakter. Gdy „zwycięstwo międzynarodowej
  klasy robotniczej” zostanie osiągnięte, narodowe różnice i narodowe
  sentymenty znikną”. – odc. 52

  1:31 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna

  ____________________________________________________________

  Pierwsze takie spotkanie po 1000 latach! U podnóża Góry Oliwnej. Pierwsze niepewne reakcje Moskwy w której w tym czasie następuje zmiana I sekretarza. Chruszczowa zastępuje Breżniew.

  1:51 Czytanka:czyta MarkD – W blasku słońca i trzasku aparatów. Rzeczy jawne i niejawne. – Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy – Józefa Mackiewicza

  ____________________________________________________________

  Dlaczego mylimy nasz charakter narodowy z charakterem jednej warstwy – polskiej szlachty i co ten stanowy charakter ukształtował?

  2:04 Czytanka:Roman Dmowski (czyta Gadający Grzyb) – Myśli nowoczesnego Polaka – odc. 05

  ____________________________________________________________

  Aby zamaskować przygotowania do wojny i konieczną w tym czasie wymianę dowódców, trzeba posłużyć się jakimś pretekstem. Do ukrycia zwiększonego ruchu agentów najlepiej nadaje się pretekst ucieczki przed prześladowaniami.

  2:16 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) – Ciężkie czasy dla agentów cz.08

  ____________________________________________________________

  Budowa organów administracji państwowej w powiecie opoczyńskim wraz z nazwiskami osób piastujących poszczególne stanowiska w na poziomie powiatowym i w terenie oraz lokalny patent na przedłużone po wojnie kontyngenty z dostawami żywności z wybitnie rolniczego powiatu opoczyńskiego. odc. 18.

  2:34 Audiobook:czyta Marcusso – Wyzwolenie, ale czy wolność?

  • domian47
   Odpowiedz

   Wswietle,nauk P.profedfora Zryna,chcialomby mi sie dopowiedziec,czemu moje radio nazywa sie nie poprawnym,posiadajac mysli poprawne,czy to jest tak jak to widziala moja Babcia scietego malojca bez glowy a wykonujacego wole mego Dzidka majacego wpisane symbole piszczeli i czachy wywijajac szabelka,a moim Tatusiem,ktory tez tych malojcow(Szkoda tych chlopcow),musial izh siekac pod Ostraleka.Ciesze sie.ze juz od dluzszego czasu ten od Polaczkow zmadrzal a obecnie Wojtek ten od polaczkow z UMK-a i swiros od Smigla i banderowca Janka ktory skrocil trase konczac na przepraszam przed wisla.Tak jak w morde strzelil.Ja to przezywam ale w chwili obecnej oszczywam.Tworca Wojny i POkoju.A to ma sie tak jak Was widze z okien Potulig i Strzebielinka i osadzonego btata jakaly i redaktora naczelnego gazety wybiorczej,ktora zastapila trybune ludu,radio tirane,radio wolnej erropt,glosu america.Doceniam poswiecenie kuka ismierci jego synow,ale czy bylo to warte dla tych polaczkow,Mozesz odpowiedziec,badz nie czekam na komentaze.Karpa.

   • domian47
    Odpowiedz

    domian47,karpa,zeczywiscie,zyje w abstracji i wysublinowany swiecie,nie dziw sie P.Panie Marku,ale moje wypowiedzi maja sie tak jak piesc do nosa.Mlodziez,ktora wypowiadz zie na Twoim foru bredzi o jakiej rewolucji francuskiej badz maoistoskiej,no coz przeszli szkole prania mozgowco to jest patriotyzm(uwazajaq sie za europejczykow),a tu w USA flaga i nacjonalizm jest chlebem powszwdnim,This is my contry.Korw Bracia gdzie dazycie kim Wy wogole jedtescie.Do cholery na jakiej planecie ja zyje,

 • domian47
  Odpowiedz

  P.Marku,wpisujac swoj komentaz do Twoich audygjii mam problem bym mogl po napisaniu calosci swojego komentaza mogl wprowdzic jakiekolwiek koekty,musze wymazac swoja mysl i rozpoczynac ponownie od nowa.Na temay Jarka bo o lechu musze czagha walic w piedestal.Brak mi audycji na temat tak nam bliski -mam na mysli fundacje Batrego i etc. gdzie nasi lidezy prawicy tak glosno sie wymandrzja a czego pospolstwo nie slyszy,korw kim jestesmy i jaka obroze mamy nosic.Wystarczy ten od wermachtu mowil nie bedziemy placic abonamentu,ateraz wymusz pod grozba musisz zaplacic.Kurwa to juz Orwella przeroslo,Gombrowicz to plotka,a Taka menda Ks,Bonieckiego niejaki milosz ,ktory polaczkom granat w dupe wsadzal,lezy w pantanum zasluzonych na Skalce.Kurwa jestem bekartem ale przedewszystkim Kocham Ojczyzne i od zawsze bylem POLAKIEM,tu niema byc prawa TARGOWICY.Karpa

Leave a Comment