Audycja 287 (niedzielna)

1
Recommended Posts
Comments
 • MarkD
  Odpowiedz

  AUDYCJA 287 – SZCZEGÓŁY

  image
  image image image image

  „…rozpływają się w ciemności
  na cztery strony świata
  jak było im obiecane
  w Kazaniu na Górze
  stają się
  solą ziemi”.

  19:00 Wiersz:Wojciech Wencel – Calcium magnesium


  Dla spadochroniarzy z głównego nurtu stanowimy mierzwę, niczym – uczciwszy proporcje – „Solidarność” dla KOR-owskich „doradców”.

  19:03 Blog:Gadający Grzyb – Spór o drugi obieg z blogerskiego punktu widzenia


  Tytułowe pytanie dotyczy reakcji Polaków na ujawnienie sowieckich łgarstw po upublicznieniu ekspertyzy fonoskopijnej. Zdania nie zmienią wyborcy PO – PSL, a także stała będzie reakcja Moskwy.

  19:13 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) – Co dalej?


  Czy mamy jednak jakąkolwiek szansę rozpoznać prawdziwe ostrzeżenie przed realnym niebezpieczeństwem w natłoku fałszywych informacji? W globalnym krajobrazie mediów, w którym mała garstka firm posiada na własność praktycznie wszystkie media drukowane, radio i telewizję w każdym kraju, skutecznie zabito w nas umiłowanie mądrości, zastępując je nienawiścią do mądrości.

  19:26 Blog:wiktorinoc (czyta IgorC) – Fałsz jest zgubny dla fałszerza


  Dawniejsi mężczyźni -nasi dziadkowie uwikłani byli w wiele życiowych konfliktów. Pojedynki, honor, savoir vivre – to tylko niektóre ze spraw omawianych na blogu „Czas Gentlemanów”, który agregował na portal Niepoprawnych .pl – bloger R.Zaleski

  19:38 Blog :Łukasz Kielban (czyta:JaWa) – Samobójstwo a obrona honoru oficera


  Piękna, kochająca czy nikczemna była Marysieńka? Dalsza część podrozdziału: Przymierze austriackie niweczy Sobieskiemu plany reformy – odc. 113

  19:48 Historia:czyta Katarzyna – „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego


  Minister Waszczykowski o tym, gdzie byliśmy i gdzie jesteśmy z naszą suwerennością i interesem narodowym. Antoni Macierewicz o wybitnej elicie intelektualnej zgromadzonej w Sejmie z listy PIS. Stawia także tezę, że źródłem dzisiejszego stanu jest zbrodnia smoleńska. To ostatni fragment tego panelu. Czekamy na kolejne.

  20:04 Panel dyskusyjny STdRz:Min.Waszczykowski, Antoni Macierewicz oraz dyskusja i pytania – Polska – „kondominium”, stan europejski czy wolna Rzeczpospolita? Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczpospolitej


  W sprawie katastrofy smoleńskiej Polacy zachowali się jak świnie, przechodząc nad nią w imię własnej wygody do porządku dziennego. Czy się ockną? Czy uwolnią pokłady dobra?

  21:28 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Świnie i ludzie


  Błędy Zachodu. Reinterpretacja czechosłowackiej „demokratyzacji”. Rola historyków i ekonomistów w „demokratyzacji”. – od. 62

  21:39 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna


  Co by było gdyby… tak Państwo Polskie było naprawdę jedynym właścicielem (czyt. suwerenem) NBP?

  21:52 Blog:Jarek Ruszkiewicz – (czyta:JaWa) – Bank – licencja do zabijania


  Na razie w kajdanach uczę się, niczego nie pożądać. Oto np. teraz w drodze z Syrii do Rzymu … Kolejny fragment Listu, a raczej dowód wielkiej wiary. Wiary mocniejszej niż chęć życia.

  22:02 Patrystyka:wybrał i czyta ks.prof.Arturo Katolo – List do Rzymian – św.Ignacy Antiocheński


  Wyznaczony przez władze sowieckie nowy patriarcha Moskiewski Pimen. Prawdziwy „szef” Nikodem oddelegowany do działań zagranicznych nie kandydował. Więcej informacji o Pimenie- Sergiuszu Michajłowiczu Izwiekowie w tym fragmencie książki.

  22:16 Czytanka:czyta MarkD – Patriarcha Pimen – „Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy” Józef Mackiewicz


  Zniszczono uniwersalia, nieuchronnym stała się arbitralność władzy, określa ją Traktat Lizboński. Czym grozi brak ograniczeń demokratycznych dla władzy. – O procesach politycznych zachodzących w Europie, rosnącej hegemonii Niemiec, transgranicznych regionach i odpaństwowieniu Europy, a także o przyczynach kryzysu rozmowa z uczestnikami spotkania.

  22:28 Spotkanie:prof. Jadwiga Staniszkis w Klubie Ronina – O dyktacie mocy, formy i idei – cz.2


  Polacy są narodem młodym, „niezużytym” cywilizacją, zaś jego najbardziej wartościowe elementy wywodzące się z mas ludowych dopiero zaczynają dochodzić do głosu. Tylko czy wśród „warstw inteligentnych”, skażonych biernością, znajdą się odpowiedni przywódcy?

  23:48 Czytanka:Roman Dmowski (czyta Gadający Grzyb) – Myśli nowoczesnego Polaka – odc. 15


  Wiara katolicka jedną z wielu czy «drogą, prawdą i życiem» (J 14, 6) – odc. 2 DEKLARACJI Kongregacji Nauki Wiary DOMINUS IESUS – I. Pełnia i ostateczność objawienia Jezusa Chrystusa.

  Lekturze towarzyszy Canto Gregoriano CREDO IN UNUM DEUM, Schola Gregoriana Mediolanensis, Dir. Giovanni Vianini

  24:05 Dokument:czyta Katarzyna – Deklaracja Dominus Iesus


  Zadzwoniłem, ale telefon był wyłączony… Dlaczego nie poleciałem do Moskwy… Czytałem dokumentację… Przekazano nam zbiór rzeczy…telefonu żony nie oddano… W sprawie śledztwa tak naprawdę nic się nie dzieje… Materiały z Moskwy to… Realizujemy scenariusz napisany w Moskwie…

  24:19 Świadectwa rodzin:Zebrane przez portal pomniksmoleńsk – Jacek Świat


  W pierwszej części gratka dla polonistów. Wiersze czyta autor po krótkim wstępie o sobie. Spotkanie zawdzięczamy działalności Stowarzyszenia Solidarni2010

  24:40 Spotkanie literackie:Zorganizowali Solidarni 2010 – Wstęp i wiersze czyta Wojciech Wencel


  Trudno zrozumieć (jeśli traktujemy KRRiTV serio) decyzję o nie przyznaniu TV Trwam koncesji na nadawanie cyfrowe. Chodzi o wyeliminowanie świata katolickiego z mediów.

  01:34 Felieton – Głos Polski:Antoni Macierewicz – Koncesja nie dla TV


  Strach i kłamstwa akredytowanych po uczciwej ekspertyzie głosów podczas
  tragicznego lotu do Smoleńska.

  01:43 Felieton:Jan Pietrzak – Smoleńsk i akredytowani


  „Konflikt interesów” – znaczenie określenia w świecie polityki. Konflikty interesów między pracodawcą a pracownikiem, władzą a społeczeństwem, władzą a narodem. Odpowiedzialność polityczna za decyzje niezgodne z interesem publicznym.

  01:51 Felieton – Spróbuj pomyśleć:dr Zbigniew Hałat – Konflikt interesów


  1 grudnia 2011 w Jarosławskim Opactwie gościł prof. A . Zybertowicz. W sposób przekonywujący wykazał, jak jesteśmy manipulowani przez przekaz medialny Platformy Obywatelskiej. Zachęcał do budowania świadomego społeczeństwa obywatelskiego i interesowania się polityką. Ujawniał mechanizmy zdobywania i sprawowania władzy. Spotkanie, które zgromadziło ponad 250 osób, trwające prawie 3 godziny, zakończyło się owacją na stojąco i odśpiewaniem” Sto lat” dla solenizanta Andrzeja, po którym profesor podpisywał swoją książkę pt.”Pociąg do Polski. Polska do pociągu”.

  02:05 Wykład:Prof.Andrzej Zybertowicz w Jarosławiu 1.12.2011 – Polityka od kulis

Leave a Comment