Audycja 383 (niedzielna)

1
Recommended Posts
Comments
 • MarkD
  Odpowiedz

  To właśnie tego wieczoru
  Gdy mróz lśni jak gwiazda na drodze
  Przy stołach są miejsca dla obcych
  Bo nikt być samotny nie może

  To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr
  Mroźnym śniegiem dmucha
  W serce człowieka i smutne
  Cicha wstępuje otucha.

  To właśnie tego wieczoru, od bardzo
  Wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy
  Bóg się rodzi w człowieku.


  19:03 Życzenia dla słuchaczy Niepoprawnego Radia PL. Po polsku w łacinie i po włosku

  //—————————————————————————————————

  Lechoń, Wierzyński, Zygmunt Nowakowski i wielu innych przyzwoitych artystów wiedziało, że miejsce poetów jest z dala od komunistycznych wieżyczek strażniczych; tam, gdzie prawda: po stronie godności, honoru i niezłomnej postawy, nazywającej zdradę – zdradą, a zbrodnię – zbrodnią.

  19:08 Felieton świąteczny:Aleksander Rybczyński dla Niepoprawnego Radia PL – Wigilia emigrantów
  //—————————————————————————————————

  Ludzie na stanowiskach i partie się zmieniają, a polityka niszczenia państwa jest skrupulatnie realizowana.

  19:23 Blog:Jadwiga Chmielowska(czyta:JaWa) – Hulaj dusza, piekła nie ma
  //—————————————————————————————————

  Śmieje się internet, smieje cała Polska. Z czego się tak śmiejecie?

  19:36 Blog:Budyn78 – Przedświąteczne ćwiczenia z pogardy
  //—————————————————————————————————

  Zwolnienia w fiacie. Czy na szmaragdowej wyspie warto inwestować? A może to już wyspa czerwona?

  19:43 Blog:Tomeks – Szmaragdowa wyspa


  W świątecznym pędzie i zalataniu spotykamy Boga ?

  19:50 Blog:Grzegorz Wysocki (czyta MarkD) – Chwała Bogu i Wesołych Świąt
  //—————————————————————————————————

  „Skoro więc uznamy, że żyjemy w PRL-u bis to wypadałoby się teraz zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie, w którym historycznym momencie znajdujemy się dzisiaj u schyłku 2012 roku, jeżeli przyłożymy teraźniejszość do lat 1945-89? Dla mnie nie ulega wątpliwości, że skończyła się właśnie epoka gierkowska, a władza oraz służąca jej propaganda doskonale już o tym wiedzą. Nie da się już dłużej pchać tego polskiego wózka używając do jego napędzania głównie propagandy sukcesu.”

  19:56 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – PRL-bis wchodzi w okres Jaruzelszczyzny
  //—————————————————————————————————

  W okresie świąt Bożego Narodzenia zastanawiamy się co się też nowego narodziło, skąd się wzięło to co nas otacza.
  Może warto zastanowić się tez nad tym Skąd się wzięły obecne kadry akademickie ? Których mamy tak wiele a ponad połowa młodej populacji Polakow ma z tymi kadrami do czynienia . Starsi też mają

  20:03 Blog:Józef Wieczorek – Skąd się wzięły obecne kadry akademickie
  //—————————————————————————————————

  16 IX 1831 r. Mikołaj ustanawia dla Królestwa Rząd Tymczasowy. Władzę obejmuje Paskiewicz, mianowany namiestnikiem cara.Nowy rząd przystępuje do pacyfikacji podbitego kraju. Odc. 183.

  20:22 Historia:czyta Katarzyna – T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 – 1863, § 22 Zemsta, „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego
  //—————————————————————————————————

  Pierwszą część wypełniły wiersze czytane przez samego Autora, który poszczególne utwory poprzedził swoistym wprowadzeniem. Następie, w czasie kolejnej części wieczoru podzielił się swoimi przekonaniem co do optymistycznego wyniku przyszłych zdarzeń w Polsce.

  20:42 Spotkanie: Wojciech Wencel-Sopot-20XII2012 //—————————————————————————————————

  Jak składać życzenia „wesołych świąt” wiedząc , że polskie wigilie tak często stawały się datami upokorzenia i przemocy wymierzonej w Polaków.

  22:05 Blog:Marek Baterowicz (czyta:JaWa) – Barszcz Wigilijny //—————————————————————————————————

  W pierwszym części rozdziału II dowiadujemy się o tym czy zdolnym był uczniem młody Włodzimierz oraz z kim kolegował się podczas wakacji.

  22:23 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) – Lenin – rodz.II cz.1 //—————————————————————————————————

  Wyjście kolumny oficerów z obozu jenieckiego. Oni mogli być wolni i mogli wyjść z więzienia z pieśnią na ustach. Jedynie niewytłumaczalna siła każe im wybrać drogę cierpienia, ale ich ojczyzna o nich zapomni. Pożegnanie z Polakami.

  22:50 Dokument:Tłumaczył i czyta ks.prof.Arturo Katolo – Armando Borelli – Żegnaj Polsko czyli Wigilia żołnierzy włoskich w 1943r
  //—————————————————————————————————

  Jest rok 1913. Mieszkamy w dalszym ciągu na ulicy Garbarskiej.Genia udziela korepetycji. Dochodzę do wniosku,że szkoła wtedy była jakaś milsza więcej miałyśmy rozrywek. W dalszym ciągu tkwiam w kółku samokształceniowym,biegałam na zebrania,wygłaszałam referaty i byłam czynna.

  23:05 Czytanka:czyta Zuzia – Los już mną zawładnął – Janina Fieldorf cz.15//—————————————————————————————————

  Okazuje się, że przemysł pogardy przemysłem pogardy, a numer świąteczny trzeba jakoś sprzedać. Wojnę z Kościołem i „moherami” należy zawiesić na te dwa tygodnie, bo w okresie Bożego Narodzenia nawet najbardziej zacietrzewiony leming potrzebuje tej choinki, szopki, opłatka i całej reszty świątecznego rekwizytorium.

  23:21 Blog:Gadający Grzyb – Duchowe gadżeciarstwo//—————————————————————————————————

  Nowy amb. Ryszard Schnepf w Waszyngtonie odmówił dzieciom Polonii zorganizowania dorocznego spotkania świątecznego. Komentarz pani profesor.

  23:31 Akt RM: Mira Modelska Creech – Nie będzie Świątecznego spotkania w ambasadzie polskiej w USA //—————————————————————————————————

  Darek i Maciek oprowadzają znajomego Hiszpana po Krakowskim Przedmieściu i stają się świadkami bulwersujących wydarzeń.

  24:12 Czytanka:Martyna Ochnik (czyta : JaWa) – Oszołomy- część 15//—————————————————————————————————

  „Z punktu widzenia władz komunistycznych operacja wprowadzenia stanu wojennego w Warszawie zakończyła się sukcesem. Strategia stłumienia oporu poprzez wysłanie na ulice stolicy tysięcy milicjantów oraz żołnierzy przyniosła oczekiwany efekt. Zgromadzone w Warszawie siły wojskowo-milicyjne pozwoliły szybko spacyfikować strajki oraz uniemożliwiły zorganizowanie na szerszą skalę planowanej na 17 grudnia 1981 roku demonstracji „Solidarności”.” – ostatnia część eseju Godziemby.

  24:31 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Warszawa w stanie wojennym – cz.3 //—————————————————————————————————

  Bezrefleksyjne podejście do otaczającej rzeczywistości i powodujących ją zjawisk wpędziło nas wszystkich w pułapkę prawie bez wyjścia i coraz bardziej staje się oczywiste, że mechanizmy destrukcji w żaden sposób nie dadzą się przestawić na program konstrukcji a tym bardziej rekonstrukcji.

  24:45 Felieton:Zbigniew Hałat – Skutki bezmyślnego podejścia do rzeczywistości //—————————————————————————————————

  Nie jest łatwo w tym roku o refleksję „wigilijną” i noworoczną. Z trzech powodów. Po pierwsze sprawa paktu fiskalnego forsowana w tym okresie przez rząd Tuska.

  24:58 Felieton:Antoni Macierewicz – Głos Polski //—————————————————————————————————

  Piłsudski mówi o sytuacji politycznej na ziemiach polskich u progu odrodzenia państwa. Dziwnie aktualnie brzmią jego słowa.

  01:14 Historia:czyta Katarzyna – Józef Piłsudski „Pierwsze dni Rzeczypospolitej” wykład II, odc. 2 fragmenty piosenki „Jedzie na Kasztance”-Chór Juranda,1934 Piosenki z lat 1914-1918//—————————————————————————————————

  Antoni Macierewicz w rozmowie dla niezależna. pl , z Tomaszem Skłodowski o pomyśle Macieja Laska z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych powołania komisji do walki z „kłamstwami smoleńskimi”.

  01:36 Wypowiedź:A. Macierewicz dla niezależnej.pl (czyta:JaWa) – Zdemaskować kłamstwa smoleńskie
  //—————————————————————————————————

  Wynik referendum z 1946 roku potwierdził dwie sprawy: dla Mikołajczyka był to sygnał, że ma ogromne poparcie społeczeństwa, a komuniści przekonali się, że są partią słabą i nie cieszą się popularnością w społeczeństwie i jeżeli myślą o sprawowaniu władzy, to w wyborach muszą dokonać fałszerstwa – mówił prof. Tadeusz Wolsza w czasie wykładu z cyklu „Sylwetki niezwykłe”.

  01:46 Wykład: Prof.Tadeusz Wolsza o Stanisławie Mikołajczyku//—————————————————————————————————

Leave a Comment