Audycja 404 (czwartkowa)

1
 • 19:01 Blog:Shork (czyta:JaWa) – Dlaczego zabrano dzieci państwu Bajkowskim http://niepoprawni.pl/blogs/shork
 • 19:09 Felieton:prof.Krystyna Pawłowicz – Myśląc Ojczyzna http://radiomaryja.pl
 • 19:22 Reportaz Agnieszki Piwar: Sejm – organizator – Solidarność Oświaty Warszawa – „Katyń – 5 III dzień pamięci”
 • 19:38 Historia:czyta Katarzyna – T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 – 1863, dok. § 29 Na rozstajnych drogach „Dzieje Polski” Michał Bobrzyński http://dzieje-polski.4shared.com
 • 19:58 Spotkanie:Stanisław Michalkiewicz w Olsztynie 6 III 2013 – Teoria Spiskowa Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”
 • 22:13 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) – Los już mną zawładnął – odc.31 http://los-juz-mna-zawladnal.4shared.com
 • 22:29 Analiza:Andrzej Gwiazda (czyta:JaWa) – Kto nas będzie pałował?
 • 22:48 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) – Lenin – rozdz.11 cz.2 http://lenin.4shared.com
 • 23:16 Dokument:czyta Katarzyna – Józef Piłsudski „22 stycznia 1863” frag. muzyki Krzesimira Dębskiego z filmu „Szwadron” http://pilsudski.4shared.com
 • 23:30 Wykład:prof. Jan Żaryn – O Żołnierzach Wyklętych przed Maratonem Filmowym w SDP 02.03.2013 r. Solidarność Walcząca oddz.W-wa
 • 24:55 Czytanka:Martyna Ochnik (czyta : JaWa) – Oszołomy- część 29 http://oszolomy.4shared.com/
 • 01:14 Felieton:6.03.2013 – Marcin Wolski
 • 01:20 Felieton:Stanisław Michalkiewicz – Stalinięta lansują sodomitów http://radiomaryja.pl
 • 01:30 Pod Prąd:program Jerzego Zalewskiego w Hybrydach – Bronisław Wildstein, Marek Nowakowski 16.02.2013 http://pomniksmolensk.pl
 • 02:07 Wspomnienia:Andrzej Rozpłochowski – Postawia Ci szubienice – odc.7 tom II http://postawia-ci-szubienice.4shared.com

Recommended Posts
Comments
 • MarkD
  Odpowiedz

  AUDYCJA 404 (CZWARTKOWA) SZCZEGÓŁY

  Nie protestując przeciwko pseudo edukacji, pseudo autorytetom, pseudo naukowcom, pseudo kulturze kręcimy sznur na szyję własną i własnych dzieci, a także na szyję kolejnych pokoleń Polaków. Dzieci się same nie obronią.

  19:01 Blog:Shork (czyta:JaWa) – Dlaczego zabrano dzieci państwu Bajkowskim

  ____________________________________________________________

  1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Prof. Pawłowicz O historii ustanowienia tego święta, sztafecie niepodległościowych pokoleń, „schizofrenii” władzy i o tym, kto, oprócz Donalda Tuska, zbojkotował państwowe święto.

  19:09 Felieton:prof.Krystyna Pawłowicz – Myśląc Ojczyzna

  ____________________________________________________________

  5 marca 1940 r. Biuro Polityczne Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Związku Sowieckiego podjęło uchwałę o rozstrzelaniu polskich jeńców wojennych przebywających w sowieckich obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz polskich więźniów przetrzymywanych przez NKWD na obszarze przedwojennych wschodnich województw Rzeczypospolitej. W wyniku tej decyzji zgładzono około 22 tys. obywateli polskich.
  W przededniu 73. rocznicy tamtych wydarzeń w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się kolejna już Konferencja dla uczniów szkól warszawskich pt. „Katyń – 5 marca Dzień Pamięci”. Jej pomysłodawcą był śp. ks. prałat Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski – cudem ocalony świadek Katynia. Konferencję każdego roku organizują nauczyciele z Solidarności oświatowej z Warszawy i Fundacja „Golgota Wschodu”.

  19:22 Reportaż Agnieszki Piwar: Sejm – organizator – Solidarność Oświaty Warszawa – „Katyń – 5 III dzień pamięci”

  ____________________________________________________________

  Na rozstajnych drogach znaleźli się Polacy w zaborze rosyjskim. Walka czy praca organiczna? Towarzystwo Rolnicze debatuje nad zniesieniem pańszczyzny, młodzi spiskują. Krwawa niedziela 27 lutego 1861 wystraszyła namiestnika Gorczakowa

  19:38 Historia:czyta Katarzyna – T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 – 1863, dok. § 29 Na rozstajnych drogach „Dzieje Polski” Michał Bobrzyński

  ____________________________________________________________

  Stanisław Michalkiewicz opowiada, między innymi, o propozycji korupcyjnej Lwa Rywina, rozpadzie struktur PZPR, rozkradaniu majątku państwowego przez spółki nomenklaturowe, kierunkach przygotowań do transformacji systemowej, ideach rozmów Okrągłego Stołu, obcej agenturze w strukturach państwa, fundamentach ustrojowych III RP oraz konsekwencjach systemu ekonomicznego kapitalizmu kompradorskiego.

  19:58 Spotkanie:Stanisław Michalkiewicz w Olsztynie 6 III 2012 – Teoria Spiskowa Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”

  ____________________________________________________________

  Emil nie zdążył przyjechać na poród, bo 1. Dywizja jeszcze stała w Grodnie.
  Dom nasz był otwarty i każdy gość był przyjmowany serdecznie i z radością.
  Krysia rosła i rozwijała się, i była bardzo ładnym dzieckiem. Ale oto znowu jestem w ciąży i 20 marca 1925r. urodziła się Marysia.

  22:13 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) – Los już mną zawładnął – odc.31

  ____________________________________________________________

  Rząd wprowadzając nową ustawę, planuje rozprawiać się z resztką świadomych obywateli Polski obcymi siłami; prawdopodobnie FSB, Mossadu i niemieckich służb policyjnych.

  22:29 Analiza:Andrzej Gwiazda (czyta:JaWa) – Kto nas będzie pałował?

  ____________________________________________________________

  Lenin znakomicie wyczuwał zagrożenia. Pierwszy raz w Berlinie (o czym było wcześniej), teraz po raz drugi. Inna sprawa, że metody służb niewiele się zmieniają w historii dziejów Rosji, czy tylko ?

  22:48 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) – Lenin – rozdz.11 cz.2

  ____________________________________________________________

  „Bitwa, wydana przez powstanie w nocy 22 stycznia, dała rezultat, przez samych powstańców nieoczekiwany; okazała się bowiem niezwykle skuteczną demonstracją wojenną” – ocenia Józef Piłsudski. Co stało się po tej nocy, dlaczego szansa nie została w pełni wykorzystana? Posłuchajmy, jakie wnioski zanotował przyszły Naczelnik wskrzeszonej Rzeczpospolitej.

  23:16 Dokument:czyta Katarzyna – Józef Piłsudski „22 stycznia 1863” frag. muzyki Krzesimira Dębskiego z filmu „Szwadron”

  ____________________________________________________________

  Pełny zapis wykładu prof. Jana Żaryna wygłoszonego przed rozpoczęciem I Warszawskiego Maratonu Filmowego o Żołnierzach Wyklętych, który odbył się 02.03.2013 r. w Domu Dziennikarza (SDP) przy ul. Foksal 3/5. Organizatorami pokazu byli: Solidarność Walcząca, Oddział Warszawa oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Pokaz odbył się pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum Powstania Warszawskiego. W trakcie całego dnia maratonu, przy pełnej sali widzów zaprezentowano 17 filmów dokumentalnych.

  23:30 Wykład:prof. Jan Żaryn – O Żołnierzach Wyklętych przed Maratonem Filmowym w SDP 02.03.2013 r. Solidarność Walcząca oddz.W-wa

  ____________________________________________________________

  To już przedostatni odcinek powieści. Dochodzi do niespodziewanego zwrotu akcji w życiu bohaterów. Trzeba posłuchać.

  24:55 Czytanka:Martyna Ochnik (czyta : JaWa) – Oszołomy- część 29

  ____________________________________________________________

  „Zabijanie pamięci” – Niedawno obiegła Polskę wiadomość o profanacji pomnika Inki stojącego w krakowskim parku Jordana. „Do jakiego poziomu zbydlęcenia trzeba dojść, a zarazem jakie poczucie bezkarności trzeba odczuwać, żeby dopuścić się czegoś i takiego. I po co?” – pyta felietonista.

  01:14 Felieton:6.03.2013 – Marcin Wolski

  ____________________________________________________________

  Gdyby tak ktoś czerpał wiedzę o naszym nieszczęśliwym kraju wyłącznie z mediów głównego nurtu, od tych wszystkich panów redaktorów Lisów i innych przodujących w pracy operacyjnej oraz wyszkoleniu bojowym i politycznym funkcjonariuszy, to mógłby sobie pomyśleć, że Polska wcale nie jest nieszczęśliwym krajem, tylko przeciwnie – bardzo szczęśliwym. Że nie mamy żadnych większych zmartwień, jak tylko – jak najbardziej dogodzić sodomitom i gomorytom, stanowiącym, jak wiadomo, sól ziemi czarnej.

  01:20 Felieton:Stanisław Michalkiewicz – Stalinięta lansują sodomitów

  ____________________________________________________________

  Spotkanie stanowiło okazję do analizy naszej polskiej rzeczywistości, bowiem każdy z jej uczestników najpierw odpowiadał na pytanie – co zmieniło się w Polsce od czasu emisji programu pt.: „Pod Prąd” z ich udziałem? – a potem dzielił się swoimi uwagami, co czasem powodowało polemikę. W prezentowanej części jako pierwszy wypowiada się Bronisław Wildstein. Na wstępie przypomina, że program z 2005 r. ukazał się krótko po tym, gdy został oskarżony o sporządzenie tzw. „Listy Wildsteina”, która przecież jest tylko spisem katalogowym zasobów archiwalnych IPN-u. Marek Nowakowski zauważył, że cezurą, oprócz Afery Rywina, niewątpliwie stała się Tragedia Smoleńska, po której na Krakowskim Przedmieściu pojawiły się tłumy ludzi. Natomiast podział na tych, którzy czegoś chcą i tych, którzy „śpią”, istnieje od XIX wieku, postawa ta w dodatku przekazywana jest w genach jako zespół „homo sovieticus”.

  01:30 Pod Prąd:program Jerzego Zalewskiego w Hybrydach – Bronisław Wildstein, Marek Nowakowski 16.02.2013

  ____________________________________________________________

  Rozdział pt.: Udział w sesji Wojewódzkiej Rady Narodowej. Nie było Bydgoszczy, ale…

  02:07 Wspomnienia:Andrzej Rozpłochowski – Postawia Ci szubienice – odc.7 tom II

Leave a Comment