Audycja 419 (niedzielna)

1
Recommended Posts
Comments
 • MarkD
  Odpowiedz

  wiele innych pozycji z patriotyczną muzyką, także rockiem, w tle.

  Ostatnie audycje są także do pobrania w postaci pliku mp3 (można ich słuchać z odtwarzaczy i komórkek) ze strony http://audycje.4shared.com

  Żeby wysłuchać wybranej pozycji trzeba włączyć radio o właściwej godzinie, lub 8 godzin po lub przed (powtarzamy audycję co 8 godzin). Radio włączamy naciskając jedną z kolorowych ikonek poniżej.

  image
  image image image image

  19:00 Zespół Irydion
  Z albumu IRYDION 44! – W obronie życia
  Źródło: http://www.youtube.com/user/irydion44?feature=watch

  Razem z katem w bieli jak kochanka zła
  Wypluwasz z siebie zwłoki – ja pluję ci w twarz
  „To nie jest morderstwo – to wolność” mówisz mi
  Za tobą tysiące omamionych świń


  19:09 Blog: Gadający Grzyb
  Żelazna logika III RP + taśmy Sawickiej 05.09.2007
  Źródło: http://niepoprawni.pl/blogs/gadajacy-grzyb

  Skazanie Sawickiej z punktu widzenia Obozu Beneficjentów i Utrwalaczy III RP stanowiłoby wysoce niebezpieczny precedens.” – komentarz GG dotyczący wyroku sądu apelacyjnego w sprawie Beaty Sawickiej plus jedna z taśm CBA z finałowym stwierdzeniem „biznes na służbie zdrowia będzie robiony”.
  Dokument: Taśmy Sawickiej – 08.08.2007
  Dokument: Taśmy Sawickiej – 22.08.2007
  Źródło: http://www.youtube.com/user/ongame/videos?view=0


  19:27 Blog: Aleksander Ścios (czyta: MarkD)
  Czy Putin wypowiedział wojnę Ameryce?
  Źródło: http://bezdekretu.blogspot.com

  Zamach w Bostonie jest na rękę Rosji Putina. Czy to zagrywka i co z tego wyniknie, rozważanie zagadnienia na tle słabości administracji USA i mocy prezydenta FR.


  19:45 Blog: Józef Wieczorek
  In vino veritas
  Źródło: http://blogjw.wordpress.com/

  In vino veritas, czyli próba odpowiedzi na pytanie: czy wzrost produkcji wina akademickiego ‚Novum’ będzie skutkował wzrostem poziomu polskich uczelni ? UJ zdobywa trofea w konkursach winnych, w rankingach producentów wina podobno nieźle stoi, i nawet coraz lepiej, ale poziom nauczania, nowych, a nawet starych rzeczy odkrywania, się nie podnosi, a nawet opada. Widać jak wino trafia do kiepskiej głowy to raczej samo się zepsuje niż uzdrowi jej nosiciela.Wino musi długo leżakować aby nabrać wartości, ale głowa, która długo leżakuje, a tym bardziej, gdy jest pogrążona w podręcznej strusiówce (czyli w piaskownicy) z biegiem czasu się rozkłada, traci na wartości i nic nie jest w stanie jej uratować.


  19:57 Artykuł: Adam Cyra (czyta: JaWa)
  Wielka ucieczka
  Źródło: http://naszdziennik.pl/wp/30905,wielka-ucieczka.html

  Mija 70 ta rocznica ucieczki Witolda Pileckiego z obozu w Auschwitz. Jak mu się to udało?


  20:14 Historia: Michał Bobrzyński (czyta: Katarzyna)
  Dzieje Polski w Zarysie. Polityka pracy organicznej 1864 – 1908. Walka kościelna w Poznańskiem.
  Audiobook: http://dzieje-polski.4shared.com

  „Dla Poznańskiego rozpoczął się czas zdwojonego ucisku, ale zarazem zdwojonego oporu społeczeństwa przeciw germanizacji”. Na czym on polegał? Posłuchaj. Historia nauczycielką życia. Bywało trudniej niż dziś, a jednak… . Odc. 219


  20:31 Spotkanie w Cork: Grzegorz Braun
  Transformacja – cz.2
  Organizator: http://niepoprawneradio.pl/

  Grzegorz Braun, zaproszony do Irlandii przez Niepoprawne Radio PL, odpowiada na pytania Polaków z Cork. Na pierwsze pytanie odpowiada że widzi „rózne dziwne symptomy”. Np. przez ostatnie dni TVP grzeje temat wojny koreańskiej. Władza ludowa uważa z ekscytowaniem mas. Zacząłem się zastanawiać czemu nakręca się atmosferę wojenną. To jest decyzja władzy, świat raczej jest powściągliwy.A co to jest? Przykrywka! Czego? Braun ma swoją koncepcję. Czy znów wywoła skandal?


  22:00 Blog: Kokos26 (czyta: Gadający Grzyb)
  „Solidni” wystąp!
  Źródło: http://niepoprawni.pl/blogs/kokos26

  Kokos do „GW”: „Zorganizujcie na którymś uniwersytecie konkurencyjną konferencję naukową i niech tę przeszło setkę „propagandystów” od Macierewicza, w większości z tytułami profesorskimi zastąpią ci wasi, „solidni”. Niech ta podziemna naukowa armia Stasińskiego i Michnika ukrywana w piwnicach na Czerskiej ujrzy w końcu światło dzienne i stanie przed nami w pełnym blasku niczym terakotowa armia chińskiego cesarza Qin Shi.”


  22:09 Czytanka: Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta: MarkD)
  Lenin – rozdz.XVII cz.3
  Audiobook: http://lenin.4shared.com

  Wybucha rewolucja, a Trocki Leninowi przedstawia Dzierżyńskiego. „Jestem Polakiem, Polakiem z duszą pełną nienawiści i pragnienia zemsty” Na kim?


  22:23 Blog: Piotr Grudek (czyta: JaWa)
  Czy Beata Sawicka powinna być skazana z art. 231 k.k.?
  Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/62

  Czy do uczciwego osądzenia korupcyjnego przestępstwa Beaty Sawickiej powinien być zastosowany art. 231§2 Kodeksu karnego?


  22:36 Felieton:Józef Piłsudski (czyta: Katarzyna)
  „Bibuła” – Trzecia linia graniczna” – „Tajne drukarnie” – odc. 13
  Audiobook: http://pilsudski.4shared.com

  Hektograf to było takie specjalne urządzenie do powielania tekstów za pomocą kalki woskowej. To na nim odbijano pod nosem carskiej żandarmerii bibułę rewolucyjną.


  22:51 Felieton: Krystyna Pawłowicz
  Myśląc Ojczyzna – o ostatnich wyrokach sądowych
  Źródło: http://radiomaryja.pl

  19 kwietnia tego roku sąd wydal wyrok w procesie zbrodniarzy PRL-owskich. Tak zwane „wydarzenia grudniowe” z 1970 roku były efektem drastycznie dużych podwyżek cen żywności, choć w rzeczywistości były elementem rozgrywek na szczytach władz komunistycznych PRL. Z zimną krwią, strzelając z karabinów, zamordowano idących do pracy robotników. Wedle oficjalnych danych 45 osób zabitych i ponad tysiąc z nich – robotników zostało lżej lub ciężej rannych.


  22:59 Czytanka: Janina Fieldorf (czyta: Zuzia)
  Los już mną zawładnął – odc.45
  Audiobook: http://los-juz-mna-zawladnal.4shared.com

  6 września 1967 roku – do Polski przyjeżdża prezydent Francji. Wysłuchiwałam komentarzy rozgłosni Radia Wolna Europa. Z początku byłam roczarowana. Oczekiwałam jakichś mocniejszych akcentów, jakichś aluzji do krzywd jakich doznaliśmy nie tylko od Niemców…


  23:21 Debata: prowadzi Krzysztof Skowroński.”Śląska tożsamość”
  Debata po filmie o komunistycznym łagrze „Zgoda” w Świetochłowicach – cz.2
  Źródło: Jadwiga Chmielowska

  Dalszy ciąg debaty, jaka odbyła się w Rudzie Śląskiej 15 kwietnia pod hasłem „Tożsamość Śląska”.
  W panelu politycznym debaty o tożsamości Śląska wzięli udział Wojciech Szarama z PiS-u, Michał Wójcik z Solidarnej Polski, Jerzy Markowski z SLD, Jerzy Gorzelik RAŚ oraz Andrzej Gałażewski z PO. Dyskusja dotyczyła przyszłości Śląska. Chwilami jej temperatura była gorąca. Padały deklaracje i zarzuty, spierano się o okręgi jednomandatowe, ale konkretnych pomysłów na rozwój Śląska, niestety, zabrakło.


  24:34

  Historia: Godziemba (czyta: Gadający Grzyb)
  Pałac Stalina – cz.1
  Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/26

  Historia budowy sowieckiego „daru” dla Polski Ludowej, czyli Pałacu Kultury i Nauki im. Józefa Stalina. Zaniżone pensje, robotnicy „z łapanki”, wysiedlenia i wszechobecne Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego. Pierwsza część eseju Godziemby.


  24:46 Czytanka: Wiktor Suworow (czyta: JaWa)
  Specnaz – cz.11 – Jednostki bojowe Specnazu 4
  Audiobook: http://specnaz.4shared.com

  Ten odcinek jest zakończeniem rozdziału o jednostkach bojowych w specnazie. Mentalność żołnierza Specnazu jest kształtowana przez trening i stosunki panujące w jednostce.Najlepszym żołnierzem staje się ten, który na równi gardzi – tak śmiercią, jak i życiem.


  01:05

  Felieton: Antoni Macierewicz
  Głos Polski – o upadku władzy
  Źródło: http://radiomaryja.pl

  Polityka przyśpieszyła wraz z wiosną. Społeczeństwo zdaje sobie sprawę z tego że premier i rząd nie zdają sobie sprawy z naszych problemów, z problemów Polski. Miedzy innymi o związkach Kwaśniewskiego z rosyjskimi firmami i procederze postkomunistycznych sił. Najwyższy czas by przywrócić Polsce władzę i prawo oraz sprawiedliwość.


  01:14 Felieton: Zbigniew Hałat
  Spróbuj pomyśleć – „Fałszywy pretekst”
  Pretekstem do rozważań o języku i patriotyzmie. Odpowiada reżyser. Debata.
  Źródło: http://radiomaryja.pl

  Kto nie chce uchodzić za prostaka i niechluja, ten wysławia się starannie i jak ognia unika wszelkich niezręczności językowych. Też za sprawą patriotyzmu, liczni Polacy w kraju i na obczyźnie dobrą polszczyzną manifestują miłość do Polski i polskiej kultury. Jak więc ocenić kogoś, kto w mowie, a tym bardziej w piśmie, używa wyrażenia „fałszywy pretekst”?


  01:25 Wywiad: Jerzy Targalski
  Gowin jest figurantem, a Tusk już nie jest potrzebny
  Źródło: http://vod.gazetapolska.pl/

  W Moskwie podjęto decyzję że Tuska należy usunąć bo spełnił już swoją rolę. Był dobry na etapie kondominium.Zadania zostały wykonane. Teraz jesteśmy na etapie uzależniana od Moskwy a szorstkiej miłości do Niemiec. Przykład Bułgaria.


  01:40 Felieton: Jan Pietrzak
  Przegląd żenady
  Źródło: http://www.youtube.com/user/egida1

  Żenująca wypowiedź Borusewicza o Powstaniu Styczniowym Żałosny lobbing Kwaśniewskiego Nieszczęsna dziura budżetowa Roboty społeczne na Florydzie.


  01:47 Spotkanie: Leszek Żebrowski
  Wymiana elit w Polsce Ludowej po 1944 r.
  Organizator: http://ksiegarniawojskowa.blogspot.com

  Coś się w Polsce dzieje dobrego. Zmienia się i powiększa o młodych audytorium, co widać np. na salach spotkań i wykładach o historii i Polsce. Władza nienawidzi samoorganizującego się polskiego i patriotycznego społeczeństwa. Skąd się to wzięło? Na to pytanie odpowiada w kontekście historycznym prelegent.

Leave a Comment