Krzysztof Czabański ponownie przewodniczącym, Józef Wieczorek nagrodzony przez KMN

0

Zadania najważniejsze: poparcie Telewizji Trwam, odzyskanie mediów publicznych, współpraca mediów niezależnych. Kongres przyznał też ważne nagrody.

W sobotę 8 czerwca obyło się w Warszawie doroczne walne spotkanie Kongresu Mediów Niezależnych. Jest to organizacja, zrzeszająca ok.100 podmiotów medialnych różnej wielkości, od dużych grup jak grupa „Gazety Polskiej”, czy przedsięwzięcia medialne braci Karnowskich, przez radia i telewizje internetowe, strony internetowe, wortale , aż do blogerów i publicystów niezależnych włącznie. Wybrano władze KMN na nową kadencję oraz przyznano nagrody za obronę prawdy w mediach oraz pośmiertne Laury Honorowe KMN.

Laureatem nagrody głównej został fotoreporter i filmowiec, Józef Wieczorek za systematyczne dokumentowanie inicjatyw niezależnych. Józef Wieczorek jest także członkiem Stowarzyszenie Niepoprawne Radio PL.

Wyróżnienia przyznano Mariuszowi Dzierżawskiemu za uświadamianie Polakom konieczności ochrony życia nienarodzonych, Stanisławowi Michalkiewiczowi za walkę o wolność słowa w Polsce, Ewie i Waldemarowi Podgórskim za stworzenie księgarni w Łodzi, która stała się miejscem kształtowania myśli niezależnej.

Pośmiertnie Laury Honorowe KMN za pełne ofiarności działanie na rzecz niepodległej i suwerennej Polski i wolności słowa przyznano Barbarze Chojnackiej, współtwórczyni ruchu Solidarni2010 i portalu solidarni2010.pl, Erazmowi Ciołkowi, wybitnemu fotografikowi oraz uznanemu blogerowi Seawolfowi, czyli Tomaszowi Mierzwińskiemu.

Przewodniczącym Kongresu został ponownie jego pomysłodawca Krzysztof Czabański, który zarysował trzy główne obszary działania KMN:
– wytrwałe upominanie się o miejsce dla Telewizji Trwam na multipleksie cyfrowym,
– walka o odzyskanie przez obywateli mediów publicznych,
– działanie na rzecz powstawania, wzmacniania i przyjaznej współpracy niezależnych przedsięwzięć medialnych.
Wybrano też 14-osobowe prezydium KMN, w skład którego weszli między innymi przedstawiciele zarządu głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy oraz Obywatelskiej Komisji Etyki Mediów.

Recommended Posts

Leave a Comment