Kazimierz Kamieński „Huzar”

1

huzar-1
„Walka beznadziejna, walka o sprawę z góry przegraną, bynajmniej nie jest poczynaniem bez sensu. […] Wartość walki tkwi nie w szansach zwycięstwa sprawy, w imię której się ją podjęło, ale wielkości tej sprawy”.
Prof. Henryk Elzenberg

Ta broszura jest poświęcona pamięci kapitana Kazimierza Kamieńskiego „Huzara” bohaterskiego dowódcy oddziałów partyzanckich AK, AKO, WiN i odtworzonej na Podlasiu 6 Brygady Wileńskiej AK oraz jego żołnierzy którzy oddali życie za niepodległość Polski, wiarę katolicką i wolność człowieka w walce z hitlerowskim i komunistycznym zniewoleniem.

Zdjęcie na I str. okładki: kpt. Kazimierz Kamieński „Huzar”

Broszurę wydała Fundacja „Pamiętamy”

Wysłuchaj klikając w okładkę lub wybierając husar.niepoprawneradio.pl

Comments
  • Michał Sybirak
    Odpowiedz

    Podczas, gdy wszyscy z trwogą przyglądają się manewrom armii rosyjskiej i zastanawiają się (zresztą nie bez podstawy), czy nie uderzy ona po raz kolejny na Europę Wschodnią, Moskwa ma plany o wiele sprytniejsze (choć wcale się z nimi nie afiszuje). Po co używać własnej armii tam, gdzie całą „brudną robotę” mogą zrobić „miejscowi działacze”, zaś „ciemny lud” jeszcze będzie z tego zadowolony i będzie uważać to za własne zwycięstwo? Tym bardziej, że takie numery już się udawały w przeszłości…
    https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/2017-09-16-nowy-bolek.html

Leave a Comment