Audycja 501 (niedzielna) zajawki

0

19:01 Prezentacja: Jan Paweł II – Karol Wojtyła
      Jestem bardzo w rękach Bożych
      Źródło: http://www.znak.com.pl

Notatki osobiste, które Jan Paweł II prowadził przez czterdzieści lat, odkrywają tajemnicę jego duszy i całkowitego oddania się Bogu.

19:14 Blog: Aleksander Ścios (czyta MarkD)
      Skazany przez III RP Rzecz o pułkowniku (1)
      Źródło: http://bezdekretu.blogspot.com/

Wkrótce minie dziesiąta rocznica śmierci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego (14.02.2004), człowieka, o którym dyrektor CIA William Casey powiedział: „Nikt na świecie, w ciągu ostatnich 40 lat, nie zaszkodził komunizmowi tak jak ten Polak. To on przyczynił się do utrzymania pokoju”.
Wspominając postać polskiego bohatera, chciałbym przypomnieć fragmenty kilku tekstów, opublikowanych przed laty pod wspólnym tytułem „Skazany przez III RP. Rzecz o Pułkowniku”.

19:42 Wspomnienia: Józef Piłsudski (czyta Katarzyna)
      Moje pierwsze boje
      Źródło: http://pilsudski.4shared.com

Piłsudski i strzelcy walczą ze wzburzoną Wisłą, by pomóc w walce z Rosjanami na lewym brzegu kolegom (o tym opowiadał odc. 15), gdy tymczasem w Uściu Jezuickim na stacji telefonicznej leży spokojnie rozkaz gen. Kordy odwołujący przeprawę wojsk austriackich pod Szczekocinami. Upokorzony i wściekły Komendant udaje się do generała Legay, by uzyskać zgodę na użycie pontonów batalionu z Krakowa. Zastaje generała w niedwuznacznej sytuacji ze swoim oficerem, ale zgodę na przeprawę pontonami otrzymuje. Odc. 16.

20:00 Dokument: Witold Pilecki (czyta Władysław)
      Raport Witolda
      Źródło: http://pilecki.4shared.com

Odcinek 31 o tym, w jaki sposób z paczkarni Witold przekazywał kolegom paczki na bloki i o przygotowywanej ucieczce kanałami.

20:16 Wykład: Prof.Andrzej Nowak
      Polska i Ukraina z Rosją i Niemcami w tle
      Organizator: KGP Kraków

W środę 5 II 2014 r. Krakowskim Klubie Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki, odbyło się spotkanie z historykiem, wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Andrzejem Nowakiem. W czasie spotkania zatytułowanego „Polska i Ukraina z Rosją i Niemcami w tle” prof. Andrzej Nowak przedstawił swoje opinie o Europie zdominowanej przez Niemcy i Rosję oraz o obecnej sytuacji na Ukrainie.

21:32 Punk: Budyń78
      Po Zmroku

32 wydanie Po Zmroku znów przyniesie potężne wahania klimatu. Sisters of Mercy, White Lies i Klaus Mitffoch reprezentować będą zimno, a Comeback Kid, Coalition, Collina i Defekt Muzgó (z Siwym, he he) podniosą temperaturę.

22:13 Audiobook: Joanna Wieliczka-Szarkowa (czyta MarkD)
      Mieczysław Niedziński „Men”,”Ren”, „Niemen”, „Morski” cz.2
      Organizator / Źródło: Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie odc.17 wyd.AA s.c. / http://zolnierzewykleci.4shared.com

Już się przyzwyczailiśmy do opisu ostatnich chwil i ostatniej, nieznanej drogi Żołnierzy Wyklętych. I tu także bestialstwo sowietów wychodzi w całej okazałości. Tym razem NKWD nie UB czy KBW. Taki teren.

22:29 Audiobook: Krzysztof Karnkowski (Budyń 78) (czyta Gadający Grzyb)
      Blogosfera polityczna w Polsce – odc. 14
      Źródło: http://blogosfera-polityczna.4shared.com/

Pionierska praca doktorska opisująca zjawisko politycznej blogosfery w Polsce – posłuchaj!

22:42 Spotkanie autorskie: Wojciech Sumliński, ks.Stanisław Małkowski, Jerzy Zelnik prow.Krzysztof Skowroński
      „Z mocy nadziei”
      Organizator / Źródło: Księgarnia Radia Wnet / http://niepoprawneradio.pl

6 lutego sala w Domu Pielgrzyma „Amicus” przy kościele św. Stanisław Kostki na Żoliborzu wypełniona była po brzegi. Ok. 300 osób przyszło, by posłuchać Wojciecha Sumlińskiego, który opowiadał o swojej najnowszej książce „Z mocy nadziei”. Jak podkreślił, przez całe swoje życie zawsze podążał za prawdą, nigdy za kłamstwem. Było dużo osobistych wspomnień i relacji z ciągle trwających procesów sądowych.
Jerzy Zelnik czytał fragmenty książki, a ksiądz Małkowski dzielił się swoimi refleksjami dotyczącymi wiary, sytuacji w kraju i Kościele. Wspominał swego przyjaciela, bł. Jerzego Popiełuszkę.

24:43 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Podwyżka cen Jaruzelskiego
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.UvbbQc59BOh

W półtora miesiąca po wprowadzeniu stanu wojennego władze komunistyczne dokonały gigantycznej podwyżki cen.

24:56 Felieton: Jan Pietrzak
      Sorry, rząd jest chory
      Źródło: http://www.youtube.com/user/egida1

Rząd prześladują liczne choroby. Biegunka korupcyjna, alergia smoleńska, zapaść transportowa, dziura budżetowa Główna choroba rządu to brak pieniędzy dla swojej partii, więc kradnie, co się da – prywatne pieniądze z OFE, Lasy Państwowe, szpitale…itp
Nadciąga gangrena

01:04 Felieton: Zbigniew Hałat
      Spróbuj pomyśleć
      Organizator / Źródło: Radio Maryja / http://www.radiomaryja.pl

Atak ideologii gender na Polskę napotkał zdecydowany odpór ze strony wielu osób i środowisk, które nigdy wcześniej publicznie nie zabierały głosu na temat złożonych problemów seksualności człowieka. Narzucana siłą ideologia śmierci uruchomiła w narodzie prawdziwe pospolite ruszenie.

01:15 Wspomnienia: Anatol Sulik
      Podróże z Bogusiem
      Organizator / Źródło: Czyta – Jerzy Binkowski, Opracowanie dźwiękowe – Justyna Kalata, Muzyka – Antoni Wejnar / http://solidarni2010.pl

Spotkanie w wielkim gronie. Wycieczka mikrobusem do Zdołbunowa. Boguś szykuje nowe plany zwiedzenia Wołynia.

01:35 Felieton: Antoni Macierewicz
      Głos Polski
      Organizator / Źródło: Radio Maryja / http://www.radiomaryja.pl

Cóż takiego się zdarzyło, skąd to szaleństwo establishmentu i mediów związane z WSI i Antonim Macierewiczem. Autor odpowiada.

01:49 Felieton: prof.krystyna Pawłowicz
      Myśląc Ojczyzna
      Organizator / Źródło: Radio Maryja / http://radiomaryja.pl

W rozdz.VIII konstytucji określono zasady działania sądów i trybunałów. Czyżby w Polsce nie obowiązywała konstytucja? Odnosimy wrażenie że sądy i trybunły naruszają prawo na którym powinny mieć pieczę. Napewno jest respektowana niezalezność sądów, ale…

02:02 Prelekcja: ks. prof. Stanisław Koczwara
      Unia Horodelska 1413-2013
      Organizator / Źródło: Wystawa otwarta została 6 lutego br. w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL w Lublinie / http://ksd.media.pl

Na potrzebę realizowania Idei Jagiellońskiej w Europie Środkowo-Wschodniej zwrócił uwagę ks. prof. Stanisław Koczwara podczas uroczystego otwarcia wystawy „Unia Horodelska 1413-2013” w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL w Lublinie. Ten jeden z najwybitniejszych na świecie teologów dziejów, z wykształcenia archeolog chrześcijański zauważył, że to Kościół – wychowawca narodów – powinien realizować tę ideę, ponieważ politycy nie są do tego zdolni, gdyż nie wychowali się na klasycznych wartościach.

02:26 Prelekcja: Dariusz Nadzieja
      Unia Horodelska 1413-2013
      Organizator / Źródło: Wystawa otwarta została 6 lutego br. w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL w Lublinie / http://ksd.media.pl

„Kościół Ojców Franciszkanów w Wilnie jako sanktuarium św. Jadwigi królowej”.

02:40 Prelekcja: ks.Henryk Krukowski – proboszcz z Horodła
      Unia Horodelska 1413-2013
      Organizator / Źródło: Wystawa otwarta została 6 lutego br. w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL w Lublinie / http://ksd.media.pl

Relacjonował obchody 600-lecia Unii Horodelskiej w Horodle

Recent Posts

Leave a Comment