Rosyjski szach Sikorskiego ?

0

Jeśli fałszywe, zostawiające u steru władzy Janukowicza porozumienie, będzie kresem ukraińskiej rewolucji to spełni sie najgorszy scenariusz. Jeden z kilku mozliwych po ofiarach kijowskiego Majdanu.
Mam nadzieję, że Majdan wygwiżdże porozumienie (ograniczające kompetencje mordercy i zapowiadające jakieś kosmetyki w konstytucji oraz wybory na swięte nigdy).

Jak to się stało, że dorośli mężczyźni posłuchali gówniarza? Nie wiem. Mogę się domyślać, że oni nie znają polskiej (w rozumieniu II PRL) sceny politycznej. Im się wydaje że Polska, Francja i Niemcy to przedstawiciele jakichś demokracji?
Przedstawiciele Jewropy? Juni ?

Trzy zdania wyjaśnienia o Sikorskim (źródło niezależna.pl) :
[..]]polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wychodząc ze spotkania z politykami opozycji powiedział: „Jeśli nie poprzecie tego (porozumienia) będziecie mieli stan wojenny, wojsko. Wszyscy będziecie martwi”.
sikorski
[..] Po godzinie 15, prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz i przywódcy opozycji Arsenij Jaceniuk, Witalij Kliczko i Ołeh Tiahnybok zawarli porozumienie w sprawie wyjścia Ukrainy z kryzysu.[..]

Czy te słowa to nie dowód na …
(Wykreśliłem kilka zdań o podejrzeniu o agenturalność ze względów procesowych. Człowiek którego chciałem określić wtyką Moskwy w Europie lubi się procesować o słowa z portalami. A na to żaden z publikujących tę notkę nie zasłużył)

Rozmawiałem z młodym „rewolucjonistą” z Majdanu, dziennikarzem który przyjechał do Polski w grudniu, by opowiedzieć o Majdanie. Mówił : nie wierzymy ani rządowi ani opozycji (o Janukowiczu nawet nie wspominał). Na moją uwagę o tym, że my mamy rząd który jest równie nam obcy jak ich im, odpowiedział: w takim razie połączmy siły.
(nagranie z tej konferencji gdzieś w radiowych archiwach)

Dziś niepoprawne radio nadało relację z krótkiej konferencji prasowej po pokazie prasowym III cz. Transformacji Brauna i Kaczmarka. (Nagranie puścimy w niedzielnej audycji). Zarówno film jak i konferencja zmuszają do refleksji : jak sprytni są bolszewicy.

Była też mowa o zgniłym kompromisie, o nieczystych intencja i grze, zawsze podobnej określonej przez sowieckich speców od propagandy. Ukraina to temat ważny dla Polski. Dziękuję Grzegorzowi Braunowi, że od tego zaczął pokaz swojego najnowszego filmu i na tym temacie zakończył konferencję.

I nie spodziewałem się, że po powrocie z Transformacji przeczytam o szantażu, iście sowieckim, wobec ludzi z oficjalnej ukraińskiej opozycji z ust polskiego ministra.

Pisałem na wstępie o kilku scenariuszach. Dziś rano najbliższy realizacji był scenariusz natychmiastowego odsunięcia Janukowicza od władzy. To właśnie ukraińska konstytucja z 2004 gwarantowała i do niej mieli wrócić podczas sesji o 16:00 ukraińscy Deputowani Ludowi, ale po to by natychmiast usunąć bandytę.

Po tym „wynegocjowanym” porozumieniu, dzisiejsza opinia Targalskiego : Janukowicz jest już trupem, staje się niestety nieaktualna.
Janukowicz ma się dobrze, dostał czas na pacyfikowanie, skrytobójstwa, likwidację pozaparlamentarnej opozycji.

Majdanie, nie wierz różowym elitom ! Szach to nie mat.

Recommended Posts

Leave a Comment