WPiS – nr 10/2014 – KONKURS!

0

Niepoprawne Radio PL poleca Państwu nowy numer miesięcznika „WPiS – Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. A w bieżącej audycji KONKURS – do wygrania są 2 egzemplarze pisma!

10/2014

Msze święte Księdz46_wpis-10-2014-400a Jerzego to było małe Powstanie Warszawskie mojego pokolenia – znana aktorka Halina Łabonarska w przejmujący sposób wspomina swoje kontakty z bł. ks. Jerzym Popiełuszką i opisuje rolę, jaką ten wyjątkowy kapłan odegrał w jej życiu.

Pięknie zawzięty na Polskę – rozmowa Leszka Sosnowskiego z krakowskim socjologiem i działaczem społecznym dr. Mirosławem Borutą o wartościach w polityce, granicach wolności oraz łączeniu ludzi wokół wspólnego celu. A wszystko to w kontekście czekających nas w listopadzie wyborów samorządowych. Bóg, honor i Ojczyzna to najlepszy program wyborczy!

Z gabinetów do okopów. Sprawa polska jesienią 1914 – historyk z Uniwersytetu Warszawskiego dr Marek P. Deszczyński przedstawia sytuację polityczną na ziemiach polskich na początku I wojny światowej i orientacje, jakim hołdowali ówcześni polscy politycy i przywódcy narodowi: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Władysław Studnicki. Polityczne melodie wygrywane na różnych klawiaturach doprowadziły w efekcie do powstania wolnej Polski.

Fatimski scenariusz – artykuł o trzecim objawieniu fatimskim, jego wpływie na losy świata i nawrócenie Rosji. Czy wszystkie prośby wyjawione przez Matkę Bożą w trzeciej tajemnicy fatimskiej zostały spełnione? Czy wszystkie zapowiedziane w niej wydarzenia już się dokonały? Co jeszcze czeka na wypełnienie i jaka może być w tym rola każdego z nas?

Uczciwie? Jak najbardziej! Ale o spokój trudno… – rozmowa Adama Sosnowskiego z Jackiem Sasinem, współpracownikiem i doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wiceszefem jego kancelarii, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy w nadchodzących wyborach samorządowych.

Z mocy prawa i bezprawia – z prof. Krzysztofem Szczerskim o teorii i praktyce władzy samorządowej, federalizacji kraju i zbliżających się wyborach do samorządu rozmawia Leszek Sosnowski. Znany politolog i polityk radzi jak i kogo wybierać.

Wojenna epopeja majora Janusa – artykuł o losach Stefana Janusa, pilota Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie, asa lotniczego z sześcioma zestrzeleniami na koncie, którego życie mogłoby stać się kanwą scenariusza wojenno-sensacyjnego filmu. Postać Janusa, choć barwna i wielce zasłużona, nie jest w Polsce zbyt znana.

Świato-podgląd – przegląd najciekawszych i najnowszych informacji z całego świata, których na próżno można szukać w krajowych mediach, a w nim m.in. o książkowym ataku na byłego kanclerza Niemiec Helmuta Kohla, próbach sterowania niemiecką opinią publiczną przez Rosję, hołdach składanych Władimirowi Putinowi przez środowisko Formuły 1 i o anglikanach, którzy chcą wrócić pod opiekę papieża.

Homoseksualiści wyciągnęli przeciwko mnie wszystkie armaty – rozmowa z Markiem Jakubiakiem, przedsiębiorcą, producentem piwa, prezesem Browarów Regionalnych, zaatakowanym za krytyczny wobec homoseksualistów wpis na profilu facebookowym.

Co się dzieje z człowiekiem, z narodami, kiedy odrzucają Boga – homilia wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Marka Jędraszewskiego wygłoszona w łódzkiej bazylice archikatedralnej podczas nabożeństwa w intencji poległych obrońców Ojczyzny, Polaków zesłanych do ZSRR oraz pokoju na świecie. Msza św. odprawiona została w Dniu Sybiraka, 17 września 2014 r.

Potomek rosyjskiego admirała, który wybrał walkę o polskość – sylwetka Jerzego Krusensterna, obrońcy Grodna we wrześniu 1939 r., żołnierza AK i uczestnika Akcji „Burza” latem 1944 r., potomka dwóch znanych europejskich rodów arystokratycznych: Krusensternów i O’Brien de Lacych. Jego przodek był rosyjskim admirałem w carskiej służbie, a on sam wybrał Polskę.

Kosynierzy i pszczelarze – przedstawiamy postać Janusza Króla z małopolskich Niezwojowic, rolnika, pszczelarza, miłośnika historii, twórcy ruchomej makiety bitwy pod Racławicami. Makieta o powierzchni 40 metrów kwadratowych i przekątnej 7 metrów, składa się z blisko 300 drewnianych figurek wyrzeźbionych z drewna lipowego.

Urok średniowiecza, czyli o odkrywaniu naszych korzeni – o najnowszej książce prof. Andrzeja Nowaka zatytułowanej „Dzieje Polski” pisze historyk-mediewista z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Krzysztof Ożóg.

Dwa życia Adama Macedońskiego – sylwetka 83-letniego Adama Macedońskiego, znanego krakowskiego artysty-plastyka, muzyka i poety, ale także wieloletniego działacza opozycji, założyciela Instytutu Katyńskiego.

Tam, gdzie Jezus nauczał i dokonywał cudów – tekst o dawnej i współczesnej Jordanii, pełnej starożytnych zabytków, surowej przyrody i miejsc związanych z Biblią. To kraj wprawdzie nie tak popularny jako cel wycieczek jak Izrael, ale na pewno warty odwiedzenia i poznania.

A prócz tego jak zawsze krzyżówka z nagrodami, liczne nowości i promocje książkowe (w tym na Targi Książki w Krakowie) oraz rabaty dla czytelników.

Recommended Posts

Leave a Comment