Audycja 1161 (czwartkowa) zajawki

21:15 Felieton: Małgorzata Todd       Za czy przeciw? Kolejny raz mamy okazję opowiedzieć się za Polską i patriotyzmem, lub internacjonalizmem, inaczej zwanym po prostu komunizmem. Nigdy wcześniej podział nie był aż tak wyraźny.

Audycja 1160 (niedzielna) zajawki

19:06 Blog: Józef Wieczorek       W kontekscie sprawy profesury Andrzeja Zybertowicza       Źródło: https://blogjw.wordpress.com/ Trzeba mieć na uwadze, że smak tytułów i głęboka choroba nauki w Polsce ma uwarunkowania systemowe i żadne listy otwarte ani smaku nie poprawią, ani chorej nauki nie uzdrowią. Do tej sprawy potrzebne jest podejście lekarskie, bo inaczej chora nauka w Polsce całkiem obumrze.

Audycja 1159 (czwartkowa) zajawki

19:00 Artykuł: Józef Mackiewicz (czyta MarkD)       Zamiast programu, banda złodziei (cz.1)       Organizator / Źródło: Słowo/ 15.08.1936/ Wilno/ Rok 15, Nr 223 / http://retropress.pl/ Miłość kraju, zupełnie automatycznie wywołuje sentyment do wszystkiego, co jest z nim związane. Mam głęboki i wielki sentyment do szarego człowieka naszej wsi, jego mowy, ubogich chat, stroju, zlepionych w […]

page  1  of  238