Audycja 1071 (niedzielna) zajawki

19:59 Spotkanie: Wieslaw Budzynski, Witold Slawski, Maria Wisniewska, Daniela Oginska, Jerzy Ogledzki, Maciej Gasiorek       Krzysztof Kamil Baczynski - zolnierz czy poeta?       Organizator: TVP Historia, Warszawska Gazeta, Historykon.pl oraz blogpress.pl W bieżącym roku mija 75. rocznica śmierci młodego, obiecująco zapowiadającego się poety Polski Walczącej, który zginął czwartego dnia powstania warszawskiego w pałacu Blanka przy ul. Senatorskiej.

Audycja 1070 (czwartkowa) zajawki

19:21 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katrzyna i Władysław)       Chlopcy z Nowoszyszek, rozdz. LI, odc. 57       Źródło: http://chlopcyznowoszyszek.niepoprawneradio.pl Rozdz. LI "NOwy gmach szkoły był na ukończeniu. Stary w międzyczasie przerobiono na pomieszczenie dla kierownika. /.../ Rażące ubóstwo sprzętu Wincusia wypełniła cześciowo wstawieniem do okien doniczek z roślinkami i rozwieszeniem na ścianachi pod sufitem pająków słomkowych, wianków i innych cacek. Pracowała nad tym gorączkowo dwa dni od rana do zmroku, ale nie cieszyła się ani przeprowadzką, ani dekoracją. Pogłoska o prymach Dońki zaczęła obiegać miasteczko". Słownik: popaska - postój [...]

Audycja 1069 (niedzielna) zajawki

24:57 Historia: Leszek Zebrowski       Gehenna Starego Miasta       Organizator: Kanał YT: Leszek Żebrowski - Wyklęci TV Po wymordowaniu Woli w pierwszych dniach sierpnia 1944 r. Niemcy przystąpili do odseparowania Starego Miasta od innych dzielnic powstańczych. Ich główny atak, prowadzony od 7 sierpnia, miał na celu całkowite zniszczenie tej dzielnicy i wyjście na linię Wisły.
page  1  of  208