Audycja 626 (niedzielna) zajawki

0

19:00 Blog: Gadający Grzyb
      Nocni wilcy w obejściu
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/gadaj%C4%85cy-grzyb#.VTvV2_BvAmz

Warto zauważyć, że jeśli tylko padłby rozkaz, to dzisiejsi przyjaciele z rosyjskiej watahy bez wahania rzuciliby się katyńskim rajdowcom do gardeł.

19:11 Blog: Aleksander Ścios (czyta MarkD)
      Komorowski. W cieniu Moskwy cz.2
      Źródło: http://bezdkretu.blogspot.com

Miesiąc po tragedii smoleńskiej w organie putinowskiej „Naszej Rosji” napisano – „Moskwa powinna teraz maksymalnie wykorzystać czas, który ma do dyspozycji, by sprawić, aby korzystne zmiany w stosunkach z Warszawą stały się nieodwracalne”.

19:27 Felieton: Małgorzata Todd
      200 jubileusz
      Źródło: http://mtodd.pl

Jubileuszowy felieton autorki

19:29 Rozmowa: Marek S. Huberath (rozm. Bolo Mauzer)
      „Wyobrażnia-boski przymiot człowieka”
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

Rozmowa z Markiem S. Huberathem krakowskim naukowcem z Uniwersytetu Jagiellońskiego, fizyka ciała stałego układów żywych, znakomitym pisarzem SF. Który w swej twórczości literackiej jako narzędzie fantastycznej ekstrapolacji obrał sobie, katolicką eschatologię. Oryginalność i śmiałość wizji pisarza idą w parze z jego niebywałą erudycją. W prezentowanej rozmowie pisarz, którego każda opublikowana dotąd książka, była wydarzeniem literackim, swobodnie porusza się w takich dziedzinach nauki jak: biologia molekularna, teologia i historia sztuki. Rozmowę przeprowadził Bolo Mauser.

20:34 Felieton: Jadwiga Chmielowska
      Czy wyborcze „czary mary” rozpoczęły się?
      Źródło: http://sdp.pl

No cóż dobrze, że obywatele „wzięli sprawy w swoje ręce” i powstał Ruch Kontroli Wyborów. Obawiam się, że będzie to niestety w naszej III RP stała instytucja. Chyba, że po polskim ”Majdanie” powstanie V RP, bo w IV przestałam już wierzyć!

20:44 Blog: Kokos26 (czyta Gadający Grzyb)
      Zdrajcy są wśród nas
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/kokos26#.VTvV7vBvAmz

„Co jeszcze znajduje się w rękach niemieckiego wywiadu? Tu już nie potrzebujemy żadnego osobowego źródła informacji by z cała pewnością stwierdzić, że są oni w posiadaniu akt agenta STASI o pseudonimie „Oscar”, który działał w gdańskiej „Solidarności”. Choć nie ma na to twardych dowodów to wielu działaczy Wolnych Związków Zawodowych, takich jak Kazimierz Maciejewski, Krzysztof Wyszkowski czy Lech Zborowski twierdzi, że bardzo prawdopodobnym jest, iż „Oscar” to Donald Tusk. ”

20:54 Audiobook: prof.Andrzej Nowak (czyta Geolog 1988)
      Od Polski do post-polityki odc.30
      Źródło: http://od-polski-do-post-polityki.4shared.com

„Wszystkie trzy imperia starały się wychowywać poddanych, nie obywateli. Czy wykształcenie w szkole imperialnej nie pociągało za sobą zmian w orientacji aksjologicznej ludzi, którzy mu podlegali?”

21:07 : MarekW
      Wiadomosci z zagranicy

Wiadomosci z zagranicy

21:10 Spotkanie: Jerzy Jachowicz (wSieci) i Władysław Tyrański
      Wydarzenia miesiąca kwietnia
      Organizator / Źródło: Krakowski Klub Wtorkowy / https://www.youtube.com/user/ProgramSiodmy

Inne miejsce i trochę inna konwencja spotkania KKW. Tematy bieżące w ocenie Jerzego Jachowicza i trochę smutnych refleksji.

22:51 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Na Kijów! – cz.1
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.VTvV8vBvAmz

„W marcu 1920 roku rozpoczęły się polskie przygotowania na wyprawy kijowskiej.”

23:07 Relacja: Zespół ds.Służb Specjalnych – Sejm RP
      Komorowski i WSI – porażające informacje o prezydencie Polski
      Źródło: https://www.youtube.com/user/kpgizbo

Ludzie Komorowskiego i WSI w SKOK-ach zamieszani w wyłudzanie pieniędzy. Materiał dla ludzi o mocnych nerwach. Uświadamia kto nami rządzi. Wojskowe Służby Informacyjne dokonywały oszustw na gigantyczną skalę, śledztwa przeciwko oficerom WSI były blokowane, działalności fundacji Pro Civili – to temat posiedzenia sejmowej komisji. Nie brakuje również sensacyjnych faktów o akcji WSI w SKOK Wołomin i powiązaniach Bronisława Komorowskiego z WSI.

23:46 Spotkanie: Wojciech Sumliński
      „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”
      Źródło: https://www.youtube.com/user/ascotvpl

22 kwietnia w „Dobrym Miejscu” na warszawskich Bielanach odbyła sie premiera nowej książki Wojciecha Sumlińskego. Spotkanie, które zgromadziło co najmniej 400 osób, prowadzili dziennikarze Radia Wnet- Krzysztof Skowroński i Magdalena Uchaniuk.

01:22 Felieton: Antoni Macierewicz
      Głos Polski
      Organizator: Radio Maryja

Felieton z amerykańskiej Częstochowy, po uroczystościach zw. z uroczystościami dot.zbrodni Katyńskiej i Smoleńskiej, ale także o stosunkach polko-amerykańskich.

01:35 Felieton: prof.Krystyna Pawłowicz
      Myśląc Ojczyzna
      Organizator: Radio Maryja

Nie tylko były premier Donald Tusk robił wszystko osobiście, jego rząd, jego partia, by za wszelką cenę znieść odrębność Państwa Polskiego i wtłoczyć je w ramy decyzyjne współczesnego międzynarodowego „nowotworu”, który niszczy suwerenne państwa europejskie tj. bramy Unii Europejskiej.

01:45 Felieton: Zbigniew Hałat
      Spróbuj pomysleć
      Organizator: Radio Maryja

Ze starożytnego Rzymu wywodzi się sentencja „Każdy jest kowalem własnego losu” (łac. Faber est suae quisque fortunae). Niestety, tak w starożytności jak i obecnie, możliwość decydowania o własnej doczesnej przyszłości jest bardzo ograniczona.

01:52 Spotkanie: Małgorzata Wassermann, prowadzenie Mariusz Pilis
      Zamach na prawdę
      Organizator / Źródło: Księgarnia Gazety Polskiej / https://wkrakowie2015.wordpress.com/

Spotkanie w Księgarni Gazety Polskiej 23 kwietnia 2015 r. z Małgorzatą Wassermann połączone z promocją książki „Zamach na prawdę”. Spotkanie prowadził Mariusz Pilis

Recent Posts

Leave a Comment