Audycja 634 (niedzielna) zajawki

0

19:01 Audiobook: Dawid Golik (czyta Władysław)
      Dla Niepodległej Żołnierze Wyklęci 1944 – 1963, odc. 23 – Walcząc do końca
      Źródło: http://DlaNiepodleglej.4shared.com

Kajetan Samborski (1926 1948) ps. „Duch”, „Grzebyk”, „Lot”, „Teściowa”

19:15 Audiobook: Prof. Andrzej Nowak (czyta: Tomasz „Geolog”)
      Odcinek 32: POST SCRIPTUM: Wszystko będzie inaczej
      Organizator / Źródło: Od Polski do post-polityki. Intelektualna historia zapaści Rzeczpospolitej / http://od-polski-do-post-polityki.4shared.com

Autor próbuje zrozumieć, co dzieje się z demokracją, z Rzeczpospolitą, edukacją, z Europą. Pięć ostatnich lat to w historii Polski nie tak wiele. A jednak silna jest pokusa, by uznać, że tych pięć lat ma znaczenie przełomowe, zwłaszcza w kontekście ostatnich miesięcy. Co się przełamuje? Nie tylko tragedia smoleńska, nie tylko coraz bardziej widoczny kryzys przeszłości, ale nade wszystko poczucie rozpadu wspólnoty, którą stworzyły poprzednie pokolenia Polaków. Jak do tego doszło? Czy można z tej drogi zawrócić?

19:31 Audiobook: Robert Hugon Benson (czyta Katarzyna)
      Pan świata, odc. 32, dok. rozdz. IV ks. II – Spotkanie
      Źródło: http://panswiata.4shared.com/

Jak zaplanowano zastąpienie świąt katolickich liturgią masońską.

19:56 Wspomnienia: Henryk Radziszewski
      Polacy w Armii Andersa
      Organizator: Polacy w Armii Andersa

Rozmowa przeprowadzona w Vancouver, Kanada, 1-go maja 2015. Jedno z dwu nagrań ludzi nie napisali pamietnikow. Dziś pierwsze które będzie jedyną ich relacja utrwaloną na amen w internecie.

21:21 Felieton: M. Todd
      Zohydzanie
      Organizator: http://mtodd.pl

Dawno temu, kiedy zawitał do nas kapitalizm, konkurowało ze sobą kilka firm mleczarskich.

21:28 Blog: Gadający Grzyb
      Braun jako monarcho-faszysta
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/gadaj%C4%85cy-grzyb#.VWDIRFJvAmz

„Zatem – zwracam się do cadyków z „Wyborczej” – proszę o konsekwencję i nazywanie Brauna „monarcho-faszystą”. Wtedy historia chichocząc zatoczy piękne koło.”

21:37 Wywiad: Antoni Trzmiel (Rozm. Tomasz „Geolog”)
      Nowe Taśmy Władzy – Co z nich wynika?
      Organizator / Źródło: Niepoprawne Radio PL / http://od-polski-do-post-polityki.4shared.com

Momentami ostro, momentami prowokacyjnie, ale na pewno trzeźwo o nowych rozmowach zarejestrowanych na Taśmach Władzy między Elżbietą Bieńkowską a Pawłem Wojtunikiem dotyczących spalenia „ruskiej budki” oraz sytuacji górnictwa i Górnego Śląska z Panem Redaktorem Antonim Trzmielem (TV Republika, „Do Rzeczy”) rozmawiał Tomasz „Geolog”.

22:27 Spotkanie: Leszek Żebrowski
      Komunizm – Geneza i skutki
      Organizator: Klub Gazety Polskiej w Hamburgu

Kolejna wspaniała lekcja historii najnowszej. Pytanie, dlaczego nie ma takich w szkołach?

24:47 Blog: Gadający Grzyb
      Sydrom odklejenia
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/gadaj%C4%85cy-grzyb#.VWDIRFJvAmz

Pracujemy ciężko i wydajnie, zarabiając niewspółmiernie mało w stosunku do tego, ile nasza praca jest realnie warta. Wygląda więc na to, że owoce wzrostu gospodarczego wypracowanego naszymi rękami konsumuje kto inny. Kto? Cóż, to jest naprawdę dobre pytanie, z którym Państwa zostawiam do następnego tygodnia.

24:56 Felieton: Antoni macierewicz
      Głos Polski
      Organizator: Radio Maryja

Projekt rozpisania referendum został przegłosowany w Senacie. O czym to swiadczy, bo przecież nie świadczy to o zmianie a jedynie o pozorach.

01:07 Felieton: prof.Krystyna Pawłowicz
      Myśląc Ojczyzna
      Organizator: Radio Maryja

Właśnie teraz w trakcie kampanii „dopychany” jest skandaliczny projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Projekt ten napisany przez samych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, a złożony w Sejmie przez Prezydenta Komorowskiego, przewiduje sprzeczną z Konstytucją procedurę „stwierdzenia przejściowej przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczpospolitej”.

01:15 Felieton: Zbigniew Hałat
      Spróbuj pomysleć
      Organizator: Radio Maryja

Oświadczenie Ruchu Kontroli Wyborów zdecydowanie pachnie rewolucją. Rewolucja antyfeudalna zmiecie z polskiej i europejskiej sceny politycznej wąską grupę uzurpatorów, którzy sami sobie nadali przywileje arystokracji i poza wszelką kontrolą sprawują władzę absolutną nad zniewolonym ludem.

01:26 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Walka z legendą
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.VWDIOFJvAmz

„Po 1989 roku trzech prezydentów III RP formalnie odwoływało się do tradycji piłsudczykowskiej, w przypadku dwóch z nich – Wałęsy i Komorowskiego przybrało to karykaturalny kształt. Jedynie Lech Kaczyński poważnie traktował spuściznę Marszałka, starając się zbudować sojusz państw Europy Środkowo-Wschodniej. Z tego między innymi powodu był brutalnie i bezpardonowo zwalczany przez establishment III RP, który także po jego tragicznej śmierci walczył i nadal walczy z powstająca jego legendą. Ta walka skończy się tak samo, jak w przypadku Marszałka Piłsudskiego. Mali, zazdrośni o swój, pożal się Boże, autorytet ludzie przegrają, tak jak przegrał gen. Sikorski.”

01:40 Spotkanie: Krystian Borodacki
      Trzy twarze Juliana Haraschina zwanego Krwawym Julkiem
      Organizator / Źródło: Księgarnia Gazety POlskiej w Krakowoe / https://wkrakowie2015.wordpress.com/

Spotkanie w Księgarni Gazety Polskiej w Krakowie 13 maja 2015 r.z Krystianem Brodackim autorem książki Trzy twarze Juliana Haraschina wydanej przez Arcana. Książka pokazuje ohydę systemu Polski Ludowej, w tym degrengoladę środowiska akademickiego, do którego należał Krwawy Julek.

Recent Posts

Leave a Comment