Audycja 642 (niedzielna) zajawki

0

19:01 Blog: Gadający Grzyb
      A co, jeśli Niemcy powiedzą „nie”?
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/gadaj%C4%85cy-grzyb#.VYW9TFJvAmx

Jak się okazuje, sformułowana przez zmarłego niedawno Władysława Bartoszewskiego doktryna „brzydkiej, nieposażnej panny na wydaniu” wciąż stanowi myślowy dogmat, w imię którego powinniśmy zrezygnować z jakiegokolwiek upodmiotowienia Polski na arenie międzynarodowej, gdyż może to skutkować pomrukami niezadowolenia ze strony naszych „strategicznych partnerów”.

19:09 Blog: MarkD
      Żagle pod MOST-em, czyli o tajnej konferencji służb (18.06.2015)

Sensacyjna konferencja naukowa o operacji MOST. Sensacyjna z kilku powodów. Do niedawna opreracja była ścisle tajna. Pytanie czemu dziś?

19:22 Encyklika: Papież Franciszek (czyta Katarzyna)
      Encyklika Laudato si’ Ojca świętego Franciszka poświęcona trosce o wspólny dom, odc. 1 – Wstęp

„W Rzymie, u Świętego Piotra, dnia 24 maja 2015, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w trzecim roku mego pontyfikatu. Franciscus”. Źródło: http://w2.vatican.va/content/francesco/pl/encyclicals/documents/papa-francesco_20150524_enciclica-laudato-si.html
Jeszcze nie ukazała się, a już polskie media okrzyknęły ją antypolską. Czy rzeczywiście? Pposłuchajmy. Waro mieć własne zdanie.
Lekturze encykliki towarzyszy pieśń”Si Signore Mio Laudato” młodego zespołu Braci Franciszkanów „Święty Franciszek jest” https://www.youtube.com/watch?v=9hAH1O6FLBg

19:55 Czytanka: Lech Jęczmyk
      Dwie Filozofie. Człowiek – konsumment czy produccent?
      Organizator: Nwe Średniowiecze

20:12 Audiobook: Rafał Sierchuła (czyta Władysław)
      Dla Niepodległej Żołnierze Wyklęci 1944 – 1963, odc. 28 – Wielkopolscy Wyklęci
      Źródło: http://DlaNiepodleglej.4shared.com

Jedni z wielu: Gabriel Fejcho (1927 – 1946) ps. „Harcerz”, „Ogień”, „Bury”; Feliks Gruberski (1911 – 1947) ps. „Swój”, „Duszyński”, „Rybak”, „Artur”; Andrzej Rzewuski (1895 – 1946) ps. „Abrek”, „Fok”, „Zagończy”, „Wojmir”, „Hańcza”.

20:27 Rozmowa Redakcyjna: Prof. Andrzej Nowak i Prof. Jan Żaryn (Rozm. Gadający Grzyb i Tomasz „Geolog”)
      Myśl Polityczna II RP
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

Co sobą reprezentowała i jakie wartości za sobą niosła myśl polityczna II RP? Czy III RP jest w stanie w jakimkolwiek stopniu do niej nawiązać? Czy koncepcja Międzymorza może być przeciwwagą dla imperialnych zapędów Rosji i niemieckiego projektu Mitteleuropy? O tym wszystkim rozmawialiśmy z naszymi fantastycznymi Gośćmi Specjalnymi – Prof. Andrzejem Nowakiem i Prof. Janem Żarynem.
Panowie Profesorowie nawzajem uzupełniali swoje wypowiedzi, ale również często ze sobą polemizowali! Tego naprawdę warto posłuchać!

22:00 Felieton: Małgorzata Todd
      Przechytrzyc diabla
      Źródło: http://mtodd.pl

Dawnymi czasy po wsiach krążyła bajka o tym, jak to chłop przechytrzył diabła, który o rolnictwie nie miał zielonego pojęcia.

22:05 Blog: Gadający Grzyb
      Nowoczesne niewolnictwo
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/gadaj%C4%85cy-grzyb#.VYW9TFJvAmx

Dziś „wkurzeni” ograniczają się do popierania Kukiza, bądź Stonogi. Jutro jednak owe „zasoby ludzkie” mogą wedrzeć się do korporacyjnych open space’ów i boksów, czyjeś ręce po prostu chwycą za garniturki, żakieciki, krawaciki, białe koszule, bluzeczki i powywieszają „specjalistów od HR” na najbliższych latarniach. Nie grożę – przewiduję tylko możliwy bieg wydarzeń.

22:14 Audiobook : Robert Hugon Benson (czyta Katarzyna)
      Pan świata, odc. 37, c.d. rozdz. V ks. II – Spotkanie
      Źródło: http://panswiata.4shared.com/

Trwa lot szybowcem do Londynu. kard. o. Percy myśli ma niewesołe. Jak zakończy się planowany zamach zdesperowanych katolików?

22:25 Przemówienie: Jarosław Kaczyński
      Przemówienie (Konwencja PiS) (20.06.2015)
      Źródło: https://www.youtube.com/user/ArtiqbForever2

Prezes PiS zwracał uwagę, że wybory prezydenckie były pierwszym krokiem. Musimy odnieść kolejne zwycięstwo, zwycięstwo w wyborach parlamentarnych – powiedział, a tysiące osób obecny w Torwarze zaczęło skandować: „Zwyciężymy”. – Musimy przekonać Polaków, że naszą ojczyzną można rządzić uczciwie, dla dobra Polaków, że choroby naszego życia publicznego można uleczyć – tłumaczył.

22:43 Przemówienie: Prezydent Andrzej Duda
      Przemówienie (Konwencja PiS) (20.06.2015)
      Źródło: https://www.youtube.com/user/ArtiqbForever2

Jestem wzruszony, przypomina mi się pierwsza konwencja w wyborach prezydenckich. Dziękuję wam za pomoc! Dziękuję za wielki trud, za optymizm, za energię. Z tego miejsca, dziś, chciałem podziękować Panu prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu za zaufanie, którym mnie obdarzył”

23:04 Przemowienie: Beata Szydło
      Przemówienie (Konwencja PiS) (20.06.2015)
      Źródło: https://www.youtube.com/user/ArtiqbForever2

Beata Szydło została przez Jarosława Kaczyńskiego wskazana na stanowisko przyszłego premiera. Prezes PiS ogłosił to podczas dzisiejszej konwencji. Mianowana na premiera B. Szydło powiedziała, że program Andrzeja Dudy bierze jako swój. Mówiła o obniżeniu wieku emerytalnego, podwyższeniu kwoty wolnej od podatku i 500 zł na każde dziecko w rodzinie.

23:52 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Klęska na Dalekim Wschodzie – cz.2
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.VYHey1JvAmx

Port Artur bronił się przez 329 dni, z tego 136 dni w warunkach ścisłej blokady. Skapitulował, choć nie wyczerpał wszystkich swoich możliwości obronnych. Gen. Stessel wysłał Japończyków przeciwko swym żołnierzom sprzeciwiającym się kapitulacji, a sam pospiesznie wyjechał z całym dobytkiem do Rosji.

24:05 Felieton: Antoni Macierewicz
      Głos Polski
      Organizator: Radio Maryja

W 36 pułku był szpieg rosyjski. Domniemanie wywiadu wskazuje że jeden z żołnierzy od 20080 r. przekazywał informacje Rosjanom. Prokuratura Wojskowa nie chce jednak traktować tego jako szpiegostwa!

24:14 Felieton: prof.Krystyna Pawłowicz
      Myśląc Ojczyzna
      Organizator: Radio Maryja

Prezydent B. Komorowski w czasie ostatniej kampanii wyborczej bronił unijnej flagi w sposób, który budził zdziwienie. Kilkakrotnie też przywoływał moją skromną osobę oskarżając mnie, a pośrednio i kandydata na prezydenta Andrzeja Dudę, o brak szacunku dla unijnego symbolu.

24:24 Felieton: Zbigniew Hałat
      Spróbuj pomysleć
      Organizator: Radio Maryja

Powojenny wyż demograficzny stopniowo odchodzi do przeszłości i dobrze byłoby, gdyby gorzkie doświadczenie dzisiejszych sześćdziesięciolatków stało się lekcją Narodowi przez historię zaliczoną na dobre, bez potrzeby jej powtarzania.

24:35 Spotkanie: Stanisław Michalkiewicz, prowadzący Adam Kalita
      Polska wobec strategicznych partnerów
      Organizator / Źródło: Krakowski Klub Wtorkowy / https://wkrakowie2015.wordpress.com/

Stanisław Michalkiewicz na spotkaniu Krakowskiego Klubu Wtorkowego 61 czerwca 2015 r.
– Polska wobec strategicznych partnerów.

Recent Posts

Leave a Comment