Dla Niepodległej – Żołnierze Wyklęci 1944-1963

0

dla-niepodleglejx2

pobierz książkę  –Dla Niepodległej – w pdf.

lub klikając w obrazek lub dla-niepodleglej.niepoprawneradio.pl wysłuchaj naszego audiobooka. Czyta Władysław

W niedzielę 1 marca 2015 roku obchodziliśmy po raz piąty Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W całej Polsce a także zagranicą, środowiska patriotyczne, organizacje społeczne i samorządy składają hołd niezłomnym bohaterom antykomunistycznego podziemia, mordowanym, katowanym i wyklętym za obronę naszej niepodległości. Ich walka i tragiczne losy ożywiają dzisiaj wyobraźnię wielu pokoleń Polaków, zwłaszcza ludzi młodych, którym do szczęścia nie wystarczy hasło róbta co chceta, kolejna telenowela i ciepła woda w kranie.

Przede wszystkim z myślą o nich, zespół wybitnych znawców tematu przygotował książkę wprowadzającą w trudną i przez długi czas zakłamywaną historię.

Zachęcamy do lektury i podzielenia się tą publikacją z jak najszerszym kręgiem odbiorców poprzez rozesłanie wersji elektronicznej (plik pdf) do instytucji i swoich znajomych, umieszczenie na stronach internetowych, bądź – jeśli znajdą się na to fundusze – poprzez jej wydrukowanie.

Wspólnie zadbajmy o to, aby wiedza o dziejach Żołnierzy Wyklętych trafiła „pod strzechy”, do szkolnych, miejskich i osobistych bibliotek!

Prace związane z książką były prowadzone społecznie. Przekazujemy ją nieodpłatnie jako pomoc edukacyjną w przywracaniu Niezłomnych do społecznej świadomości.

Wyrażamy zgodę na jej rozpowszechnianie w dowolnym nakładzie podczas tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i później, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Ostatnią stronę książki (128) pozostawiamy pustą. Przeznaczamy ją dla Państwa, np. dla umieszczenia uhonorowania sponsorów wydania lub nazwy drukarni, natomiast nie wyrażamy zgody na ingerencję w tekst (s. 1-127) i w formę okładki.

W załączniku znajduje się tekst książki (pdf) przygotowany do poligrafii i elektronicznego kolportażu. Materiały i wskazówki drukarskie (pdf i jpg, ok. 30 mb) dostępne są pod linkiem:

https://onedrive.live.com/redir?resid=24563D5AE756CF60!965&authkey=!AOrY-yG7d4V-GnI&ithint=folder%2ctxt

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniem,

Ogólnopolski Społeczny Komitet

Upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych

Recommended Posts

Leave a Comment