Audycja 672 (niedzielna) zajawki

0

19:00 : Codziennie ralacje prof.Dyżewskiego po godz.16:00 i 24:00 (w tym miejscu programu)
Kunkurs Chopinowski

19:01 Felieton: Prof. Marek Dyżewski
Marek Dyżewski: CHOPIN W OGNIU KONKUERSU
Organizator / Źródło: XVII Międzynaodowy Konkurs Chopinowski / http://pl.chopincompetition2015.com/

3 października rozpoczęły się przesłuchania pianistów zakwalifikowanych do XVII MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PIANISTYCZNEGO FRYDERYKA CHOPINA .

Swoimi refleksjami z przebiegu Konkursu będzie codziennie dzielił się ze słuchaczami śledzący na bieżąco zmagania pianistów Prof. Marek Dyżewski.

19:17 Blog: Gadajacy Grzyb
Kopacz pod sad!
Źródło: http://gg.niepoprawneradio.pl

Postępowanie przedstawicieli polskiego państwa – minister Teresy Piotrowskiej oraz premier Ewy Kopacz w kwestii przyjęcia nielegalnych imigrantów zwanych dla niepoznaki „uchodźcami” spełnia wszelkie kryteria zdrady – zarówno w sensie potocznym, jak i prawnym tego pojęcia.

19:25 Blog: Aleksander Ścios (czyta MarkD)
Dość kłamstw o śmierci ks.jerzego! O liście otwartym do Prezydenta RP
Organizator: http://www.petycjeonline.com/do_kamstw_o_mierci_ksidza_jerzego_popieuszki

Z wielkim smutkiem i z przerażeniem obserwuję, jak niewiele osób podpisało się pod dokumentem i jak ten arcyważny temat jest traktowany przez tzw. wolne i niezależne media.

19:42 Felieton: Malgorzata Todd
Wracajcie (224)
Źródło: http://mtodd.pl

Polska nas potrzebuje. Dlatego powinniśmy masowo wracać z emigracji zarówno tej zewnętrznej jak i wewnętrznej. Trzeba odwojować nasz piękny kraj z rąk sprzedajnej sitwy.

19:47 Audiobook: Robert Hugon Benson (czyta Katarzyna)
Pan swiata, odc. 67 ostani, dokonczenie rozdz. VI ostniej ks.i III – Zwyciestwo
Źródło: http://pan-swiata.niepoprawneradio.pl

„Nadlatywał Antychryst dumny, Pan świata!/…/ i o to w tej chwili właśnie zabrzmiał dzwon ogromny…”.
To już zakończenie tej niezwykle prorczej opowieści konwertyty Roberta Hugona Bensona. W ostatnim odcinku autor cytuje hymny sw. Tomasza z Akwinu; O Zbawcza Hostio (O salutaris Hostia) i Pange lingua (Sław języku) Dla ułatwienia zrozumienia tekstu dodano przy czytaniu ich tłumaczenia.

20:05 Wykład: Marek Dyżewski
O grze na miarę muzyki Choina
Organizator / Źródło: NIFC (Narodowy Instytut Fryderyka Chopina) / http://pl.chopin.nifc.pl/institute/events/news/id/3923

„Gram tylko to, co napisał kompozytor” – mawiają nawet wielcy muzycy i dodają: „wykonawcze wskazówki znajduję w nutach”. W ich rozumieniu interpretacja jest odzwierciedleniem poznanej i przeżytej treści dzieła. Nie jest to jednak postawa, która w muzyce Chopina wystarczy. Kluczem do interpretacji winno tu bowiem być nie tylko dzieło, lecz także sposób gry jego twórcy. Trzeba pamiętać, iż gra Chopina była zjawiskiem absolutnie oryginalnym i niepowtarzalnym, była sui generis arcydziełem.

Nie znamy owej gry w jej żywym wydaniu. Ale jesteśmy w stanie tworzyć sobie jej wyobrażenie: w oparciu o relacje muzyków, krytyków, uczniów Chopina oraz zaprzyjaźnionych z nim ludzi sztuki – poetów, pisarzy, malarzy. Ich opinie są z sobą zadziwiająco spójne, nawzajem się potwierdzają i dopełniają. Słusznie więc twierdził prof. Jan Ekier, iż rekonstrukcja gry Chopina jest możliwa. A jeśli jest możliwa, to jest również potrzebna – jako punkt odniesienia dla współczesnych interpretacji chopinowskiej muzyki. Dziś – jak się zdaje – najlepiej gra Chopina ten, kto nie tylko wyraża sens jego dzieł, lecz także nawiązuje do stylu jego gry.

21:47 Blog: Gadajacy Grzyb
Kasa na uchodzcow
Źródło: Podsumowując, ze strachu przed zapłaceniem kary w wysokości 34,5 mln zł. zobowiązaliśmy się do uśrednionych rocznych wydatków na poziomie 107,6 mln zł, z UE natomiast otrzymamy jednorazowo, w przeliczeniu, 165 360 000 zł – czyli zwrot nieco ponad rocznego utrzymania 6,5 tys imigrantów. Dalej już musimy radzić sobie sami – „europejska solidarność” jak widać słono kosztuje…

Podsumowując, ze strachu przed zapłaceniem kary w wysokości 34,5 mln zł. zobowiązaliśmy się do uśrednionych rocznych wydatków na poziomie 107,6 mln zł, z UE natomiast otrzymamy jednorazowo, w przeliczeniu, 165 360 000 zł – czyli zwrot nieco ponad rocznego utrzymania 6,5 tys imigrantów. Dalej już musimy radzić sobie sami – „europejska solidarność” jak widać słono kosztuje…

21:56 Przegląd Wydarzeń Tygodnia: Prof. Tomasz Panfil, Red. Mirosław Kokoszkiewicz (Rozm. Tomasz „Geolog”)
28.09.2015 – 02.10.2015
Organizator: Niepoprawne Radio PL

Omówienie najważniejszych wydarzeń poprzedniego tygodnia, do których należały między innymi wystąpienie Prezydenta Andrzeja Dudy w ONZ oraz podsumowanie roku rządu Ewy Kopacz.
PS. Negocjacje w sprawie „drożdżówek” nie są żadnym wydarzeniem a zwykłym idiotyzmem…

22:54 Audiobook: Ferdynand Goetel (czyta: Tomasz „Geolog”)
Odcinek 9: Komuniści cz.1
Organizator: „Pod znakiem faszyzmu”

„Dlaczego warto czytać teksty polityczne Ferdynanda Goetla? Sądzę, iż z trzech powodów. Po pierwsze, publicystyka polityczna stanowiła obszerny fragment twórczości autora „Z dnia na dzień”, co świadczyłoby o tym, jak ważna dlań była polityka i jak wiele poświęcał jej uwagi. Ale istotna jest nie tylko ilość tekstów politycznych Goetla – ważna jest także ich jakość. Wreszcie trzeci powód, dla którego warto przeczytać zgromadzone tu szkice: „Pod znakiem faszyzmu”, manifest polityczny Goetla opublikowany w 1938 roku, książka, która wywołała prawdziwą burzę i która rzuciła ponury cień i na osobę pisarza, i na jego całą twórczość.” (Ze „Wstępu” Macieja Urbanowskiego)

23:07 Historia: Godziemba (czyta Gadajacy Grzyb)
Czerwona agresja – cz.2
Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.VhBQI25vA-_

Agresja sowiecka na Polskę stała się faktem. Nie przeszkodziły jej nawet podpisane w lipcu 1933 roku w Londynie, z inicjatywy sowieckiej, trzy konwencje o określeniu agresora. W myśl tych konwencji, w dniu 17 września 1939 roku Związek Sowiecki stawał się agresorem w stosunku do państwa polskiego i jako taki nie był chroniony prawem międzynarodowym.

23:23 Debata o Polsce: Prof. Andrzej Nowak, dr Sławomir Węgrzynowicz (Rozm. Tomasz „Geolog”, Red. Antoni Trzmiel)
Czy Polsce jest jeszcze potrzebna? cz.3
Organizator: Niepoprawne Radio PL

Czy Polska jest jeszcze potrzebna? Jeśli tak, to komu? Kto jest przeciwnikiem podmiotowości Polski? Czy Polacy chcą być Polakami? Między innymi na te pytania odpowiadali nasi goście – Prof. Andrzej Nowak i dr Sławomir Węgrzynowicz.

24:32 Wywiad: Grzegorz Kutermankiewicz
Rozmowa z Wojciechem Sumlińskim o jego nowej książce: „Czego nie powie Masa o polskiej Mafii”
Organizator / Źródło: Sąd Rejonowy Warszawa-Wola / solidarni2010.pl

Rozmowa z Wojciechem Sumlińskim o jego nowej książce: „Czego nie powie Masa o polskiej Mafii” przeprowadzona pop rozprawie w dniu 1 października 2015 r.

24:46 Geologicznie Niepoprawny WYWIAD: Tadeusz Płużański (Rozm. Tomasz „Geolog”)
Pogrzeb z honorami czy hucpa polityczna?
Organizator: Niepoprawne Radio PL

Z czym mieliśmy do czynienia 27 IX 2015 na Powązkach? Czy istnieje jakakolwiek granica chamstwa i obłudy, której nie jest w stanie przekroczyć PO? Kim jest, w co i dla kogo gra Andrzej Kunert?
Na te i inne pytania Tomasza „Geologa” odpowiadał Pan Redaktor Tadeusz Płużański.

01:21 Felieton: Jan Pietrzak
Robmy polityke, wyrzucmy ten rzad

Agenci, oszuści, złodzieje rządowi często stosują hasło: „nie róbmy polityki, róbmy drogi, stadiony, ostatnio – przyjmujmy uchodźców!” To nie są uchodźcy lecz najeźdźcy. Przez wieki niszczą Polskę, okradają mordują dzikie hordy, bo leżymy na pięknej równinie. Mamy to w genach i w grobach zapisane. Brońmy się.

01:28 Spotkanie: Tadeusz Pluzanski
O Laczce, bohaterach i oprawcach
Organizator: Młodzi dla Legionowa

W Polsce cały czas istnieje problem z rozliczeniem komunizmu. Ostro krytykował zbrodniarzy, a zaznaczał ofiarność i niezłomność Żołnierzy Wyklętych.

Recent Posts

Leave a Comment