Audycja 689 (czwartkowa) zajawki

0

19:00 Powitanie: Niepoprawne Radio PL
      KONKURS – Tomasz Łysiak „Medalion na pancerzu”
      Źródło: http://www.prohibita.pl/

Pytanie konkursowe: proszę podać nazwisko pierwszego dowódcy I Kompanii Kadrowej – czekamy na odpowiedzi! kontakt@niepoprawneradio.pl

19:04 Blog: Aleksander Scios (czyta MarkD)
      Trzy kroki
      Źródło: http://bezdekretu.blogspot.com

Czytelnicy i odbiorcy „wolnych mediów” mają prawo żądać zaprzestania tych gorszących praktyk i oczyszczenia witryn „wolnych mediów” z fizjonomii reżimowych graczy i z wypowiedzi funkcjonariuszy propagandy. Po ośmiu latach przymusu i dyktatu medialnych terrorystów, mamy prawo uwolnić się od ich obecności.

19:21 Blog: Gadający Grzyb
      PiS kontra system III RP
      Źródło: http://gg.niepoprawneradio.pl

Jakkolwiek paradoksalnie by to nie zabrzmiało, mimo objęcia rządu i prezydentury, Prawo i Sprawiedliwość wciąż pozostaje partią opozycyjną – opozycyjną wobec systemowych patologii III RP składających się na obóz władzy realnej.

19:36 Audiobook: Agaton Giller (czyta Katarzyna)
      Podroz wieznia etapami do Syberii, odc. 15, cz. VII
      Źródło: http://podroz.niepoprawneradio.pl

„Przybliżamy się do Białej; wśród wysokich drzew białe jej budowy jak w wianeczku wyglądają…” – kolejny etap drogi na zesłanie. A między poetyckim opisem przrody i kresowego miasteczka reflksje o przywiązaniu do ojczystej ziemi, pracy dla niej i wierności tym, którzy o nią walczyli.

19:50 Blog: Lech ‚Losek’ Mucha
      Jak przetrwac upadek cywilizacji
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/lech-losek-mucha

Procesy zmiatające całe cywilizacje miały kilka wspólnych cech: były nieodwracalne, miały rózne przyczyny, ale przede wszystkim były dla zwykłych ludzi trudne do przewidzenia.Zanim stały sie oczywiste, widziane były tylko przez nielicznych. Wszystko wskazuje na to ze stoimy przed taka zmianą.

20:01 Rozmowa Redakcyjna: Tomasz Łysiak, Tomasz „Geolog”, Gadający Grzybb
      Medalion na pancerzu
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

Henryk Pobożny – bohater naszych czasów? O tym i o wielu innych kwestiach rozmawialiśmy z Tomaszem Łysiakiem, autorem książki „Medalion na pancerzu”. Pod koniec audycji Autor zadał pytanie konkursowe – do wygrania będzie 1 egzemplarz jego ksiązki ufundowany przez wydawnictwo „Prohibita”.

21:11 Blog: Gadający Grzyb
      Pod-Grzybki a-689
      Źródło: http://gg.niepoprawneradio.pl

Drodzy Państwo, pragnę poinformować, że zostałem „obrońcą demokracji”. Wprawdzie na krótko i bez swojej wiedzy i zgody, ale zawsze. Wszedłem ci ja sobie na Facebooka i ze zdumieniem odkryłem, że jakaś uczynna osoba bez zbędnego pytania zapisała mnie do grupy „Komitetu Obrony Demokracji” – tak, tego z opornikiem, któremu taką klakę robi „Szechter Cajtung”. Teraz żałuję, że się od razu wypisałem i nie zrobiłem pamiątkowego screenshota. Byłby jak znalazł, gdy po latach powstanie jakiś nowy ZBoWiD weteranów walki z pisizmem-kaczyzmem.

21:19 Felieton: M. Todd
      133 Prawdziwi Cyganie
      Źródło: http://mtodd.pl

Zapraszamy na kolejny felieton Małgorzaty Todd – jak zwykle, warto posłuchać!

21:23 Blog: Jozef Wieczorek
      Errata do mojej pamieci uniwersytetu
      Źródło: https://blogjw.wordpress.com/

Niestety moja pamięć nie jest pożądana dla obrazu UJ, który pozostaje jednak obrazem fałszywym. Prawdziwego obrazu UJ widocznie nie chce przekazać potomnym, abdykując niejako ze społecznej funkcji uniwersytetu.

21:36 Wypowiedź: Stanisław Michalkiewiczi
      Palenie węglem grzechem śmiertelnym czy tylko lekkim?
      Organizator: Asme TV

Palenie węglem grzechem śmiertelnym czy tylko lekkim? – Stanisław Michalkiewicz nie tylko o histerii medialnej związanej ze szczytem klimatycznym w Paryżu, do której został zaprzęgnięty niestety również Ojciec Święty Franciszek, o „starym” impasie w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i „nowym” impasie w sprawie skazania pana Mariusza Kamińskiego, a także o ubeckich zachowaniach „dupeniek telewizyjnych” nie tylko państwowych mediów

21:52 Wystąpienie: Wojciech Sumliński
      Dramatyczny apel dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego
      Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCuUXmHMBsCPipGtOa_Aai1g

W siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli, dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński za pośrednictwem polskich europosłów, zwrócił się z dramatycznym apelem do nowego rządu RP o przywrócenie prokuratora Andrzeja Witkowskiego do prowadzenia śledztwa w sprawie brutalnego mordu na księdzu Jerzym Popiełuszce. Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko zamordowany został przez SB jesienią 1984 roku. Do dziś sprawa
nie została wyjaśniona. Czy nowa formacja polityczna sprawująca od niedawna władzę nie zapomni o tej ohydnej zbrodni? Po owocach ich poznamy!

22:29 Audiobook: Wojciech Sumlinski (czyta Jerzy Zelnik)??
      06 Noc bez brzasku
      Organizator: Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego

Książka, która może okazać się niebezpieczna. Książka, która zagraża poczuciu komfortu i ma szansę zachwiać społecznym zaufaniem wobec tych, którzy sprawują władzę. Rzetelnie napisana, lecz czyta się ją tak jak najlepszy thriller polityczny.

Mocna i napisana z dziennikarskim zacięciem książka, która odsłania niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego ze światem tajnych służb i mafijnym półświatkiem, Związki, które, choć trudno w to uwierzyć, mają wpływa na polską rzeczywistość. Starannie przygotowane 400 stron zweryfikowanych i rzetelnie zebranych faktów dotyczących historii jak najbardziej współczesnej, Historii niebywałej i niewyobrażalnej dla wielu z nas.

23:26 Głos Racjonalny: prof. Bogusław Wolniewicz
      Bogusław Wolniewicz 69 Wojna o Europę.Warszawa, 25 listopada 2015. Wykład na UKSW
      Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCwGPMSS59XTFYf984VSKXfw/videos

Prof.dr hab Bogusław Wolniewicz o wyzwaniach wobec duchowej oraz geopolitycznej katastrofy Europy. Stupor i bezradność: jak się obudzić i wyrwać?
Rasizm i cztery klątwy. Nowy katechizm: warto zapamiętać.
Piąta kolumna zagłady:
Zawsze ktoś daną sytuację tworzy, (czy na niej skorzysta to inna sprawa)i nie można się wahać przed nazwaniem KTO to jest.
Za tydzień o krzywo zrośniętym kręgosłupie pewnego wielkiego narodu.

23:56 Spotkanie: Witold Gadowski
      Ostro o aktualnych mediach
      Organizator / Źródło: Krakowski Klub Wtorkowy / https://wkrakowie2015.wordpress.com/

Witold Gadowski ostro ocenia obecne postokumunistyczne media. Postuluje reorganizację i przesniesienie mediów do ministerstwa kultury.

24:08 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Rywalizacja w Tokio – cz.1
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.UuRqiPvdhkg

Po wybuchu wojny z Rosją w 1904 roku Japończycy podjęli rozmowy z przedstawicielami Ligi Narodowej oraz Polskiej Partii Socjalistycznej.

24:21 Kalendarz Historyczny: Ryszard Gromadzki, Maciej Rosalak
      29.XI – Wolny naród przeciw samodzierżawiu. Powstanie Listopadowe 1830
      Organizator: TV Republika

Publicyści TV republika komentują bieżące rocznice historyczne.

24:36 FelietonRM: Stanisław Michalkiewicz
      Cholewy wystają spod płaszcza
      Źródło: http://www.radiomaryja.pl

Obrońcy demokracji chętnie drapują się w płaszcz Konrada, ale cóż z tego, skoro spod płaszcza wystają znajome, ubeckie cholewy?

24:43 FelietonRM: prof. Piotr Jaroszyński
      Myśląc Ojczyzna
      Źródło: http://www.radiomaryja.pl

Cotygodniowy felieton prof. Piotr Jaroszyńskiego wygłoszony na antenie Radia Maryja. Zapraszamy!

24:53 Spotkanie: Adrienne Kormendy, Tadeusz Kopys
      Czy Polska pojdzie w slady Wegier
      Organizator / Źródło: Krakowski Klub Wtorkowy / https://wkrakowie2015.wordpress.com/

Relacje polsko-węgierskie w ujęciu historycznym i wspólczesnym przedstawianym przez konsula generalnego Wegier i specjalistę z UJ

Recent Posts

Leave a Comment