Audycja 700 (niedzielna) zajawki

0

19:00 Blog: Gadajacy Grzyb
      Strajk sedziowski? Popieram!
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/gadaj%C4%85cy-grzyb#.Uu02_vt9BOg

Czcigodni sędziowie – strajkujcie i to jak najprędzej. Im wcześniej zaczniecie, tym szybciej będzie można zrobić z wami porządek.

19:10 Blog: Aleksander Scios (czyta MarkD)
      Kto zaplaci za mitologie demokracji
      Organizator: http://bezdekretu.blogspot.com

Gdy wszyscy mędrcy postawią już odkrywczą diagnozę -„układ nie broni demokracji ale stanu posiadania”, a „wolni” żurnaliści zarobią wierszówki za rozdzieranie szat nad wygłupami KOD-u, ktoś nazbyt dociekliwy mógłby zapytać – dlaczego nowa władza nie przystępuje do kontrataku i nie ujawnia choćby jednego draństwa ludzi poprzedniego reżimu?

19:26 Felieton: Kris
      Tajemniczy urzednik Martin Szchulz

Rzekome łamanie demokracji w Polsce w ustach Schulza i afera wokół jego słów, ale cisza wokół jego biografi. Kim jest Martin Schulz?

19:43 Blog: Lech „Losek” Mucha
      Prezydent Andrzej Duda, a WOSP
      Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/5198

Prezydent Andrzej Duda ofiarował swoje narty Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wzbudziło to mieszane uczucia wśród komentatorów. Jedni uważają, że prezydent nie powinien w żaden sposób pomagać resortowemu dziecku, jakim niewątpliwie jest Owsiak. Inni uznają oddanie swoich prywatnych nart, z autografem, za pomoc jak najbardziej dopuszczalną.

19:54 Audiobook: Agaton Giller (czyta Katarzyna)
      Podroz wieznia etapami do Syberii w roku 1854, odc. 26, cz. III, rozdz. III
      Źródło: http://podroz.niepoprawneradio.pl

Więzień przybywa do Smoleńska. Poddany szczegółowej rewizji, osadzony w celi więziennej, rozmyśla o historii Smoleńska, opisuje dzieje tej guberni; od niepodległości po całkowitą zależność od Wielkiego Księcia Litwskiego – Witolda

20:12 Magazyn Historyczny „Czego (nie) nauczyła nas historia?”: Prof. Marek Barański, Prof. Tomasz Panfil (Rozm. Tomasz „Geolog”)
      Rok 966 – Chrzest Polski
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

Jak wyglądał europejski rozwój chrześcijaństwa i czym polegała jego atrakcyjność? Jak wyglądały początki państwa polskiego i co skłoniło Mieszka I do przyjęcia wiary chrześcijańskiej? Co to wówczas oznaczało i jakie były skutki Chrztu Polski? O tym wszystkim i nie tylko z Panami Profesorami Markiem Barańskim i Tomaszem Panfilem rozmawiał Tomasz „Geolog”.
Jest to pierwsza rozmowa o historii chrześcijaństwa w Polsce z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.
Zapraszamy!

21:10 Blog: Gadajacy Grzyb
      Kto tu jest kolonizatorem?
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/gadaj%C4%85cy-grzyb#.Uu02_vt9BOg

Według najnowszego raportu amerykańskiego watchdoga „Global Financial Integrity” („Illicit Financial Flows from Developing Countries: 2004-2013”) w latach 2004-2013 wyprowadzono z Polski środki na łączną kwotę 90,017 mld USD, co daje średnią 9,002 mld USD rocznie.

21:23 Felieton: Malgorzata Todd
      238 Wojna informatyczna
      Źródło: http://mtodd.pl

Udało się wreszcie wyhodować Nowego Człowieka, który jest tak Nowoczesny, że nie jest w stanie odróżnić fikcji literackiej od informacji.

21:28 Felieton: Witold Gadowski
      Komentarz Tygodnia – 7.01.2016
      Źródło: http://www.gadowskiwitold.pl

Jak się Państwo czujecie w Nowym Roku? Czy czujecie się jak „kurczaki grillowane”? O działaniach pewnych środowisk,

21:51 Geologicznie Niepoprawny WYWIAD: Red. Tomasz Terlikowski (Rozm. Tomasz „Geolog”)
      Lewica, Kościół „Wyborczej”, WOŚP, czyli relatywizm moralny III RP
      Organizator: Niepoprawn Radio PL

Dlaczego Jan Paweł II i Kościół Katolicki na początku lat 90. stali się wrogami „elit” skupionych wokół „Gazety Wyborczej”? Jaką rolę w krzewieniu relatywizmu moralnego w III RP odegrał Jerzy Owsiak i WOŚP? Czy Polaków stać dzisiaj w roku 1050. rocznicy Chrztu Polski na rewolucję sumień? O tym wszystkim i nie tylko z Redaktrem Naczelnym TV Republika – Tomaszem Terlikowskim – rozmawiał Tomasz „Geolog”. Warto posłuchać!

22:21 Dokument: Henryka Krzywonos
      Podrabiana bohaterka
      Źródło: https://www.youtube.com/user/Dokumenty24

Henryka Krzywonos kradła strajkowe pieniądze. Krótki film dokumentalny w którym Ryszard (docent) Czajkowski rozmawia z zapomnianą postacią strajków ’80 Janem Wojewodą (przywódcą strajku w zajezdni autobusowej) i przywołuje prawdziwe zdarzenia z tamtych lat dotyczące podrabianej „bohaterki” Henryki Krzywonos.

22:53 Felieton: Jan Pietrzak
      Porobilo sie lonskiego roku!
      Źródło: https://www.youtube.com/user/egida1

Podsumowanie roku 2015. Masowa turystyka islamu do Europy. W Polsce dwie zwycięskie kampanie wyborcze, dające nadzieję na dobrą zmianę

23:03 Reportaż: Premier Beata Szydlo i członkow rzadu
      #TweetupKPRM (8.01.2016)
      Źródło: http://blogpress.pl

W piątek, 8 stycznia 2015 roku odbył się pierwszy w historii tweetup rządu. Na spotkanie z internautami przybyła premier Beata Szydło, wicepremierowie: Piotr Gliński, Jarosław Gowin, Mateusz Morawiecki oraz ministrowie: Antoni Macierewicz, Witold Waszczykowski, Mariusz Błaszczak, Dawid Jackiewicz, Krzysztof Jurgiel, Konstanty Radziwiłł, Anna Strężyńska, Elżbieta Rafalska, Krzysztof Tchórzewski, Anna Zalewska, a także Elżbieta Witek, Beata Kempa i Henryk Kowalczyk. To ważne wydarzenie medialne odbyło się w gmachu Kancelarii Rady Ministrów w sali im. Anny Walentynowicz

23:31 Historia: Godziemba (czyta Gadajacy Grzyb)
      Gorace grudniowe dni – cz.1
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.UuRqiPvdhkg

„Przyszłość nasza – po raz pierwszy od rozbiorów – jest więc wyłącznie w naszych własnych rękach. Jeżeli w tej historycznej dobie okażemy się wszyscy na wysokości zadania, natenczas rok 1919 ziści to, czego się wszyscy po nim spodziewamy. Po wiekowej niewoli, po latach czekania będzie wreszcie rokiem spełnienia”.

23:45 Felieton: Antoni Macierewicz
      Glos Polski
      Organizator: – Radio Maryja

Ten rok przyniesie całkowitą zmianę sytuacji politycznej i gospodarczej, ale także sytuacji związanej z obronnością i wpływem Narodu na los Polski.

23:55 Felieton: prof.Krystyna Pawlowicz
      Myslac Ojczyzna
      Organizator / Źródło: Radio Maryja / http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/felietony/

Jesteśmy świadkami totalnej negacji wyników ostatnich wyborów przez poprzedni układ władzy PO, PSL i postkomunistów, którzy rządzili przez osiem lat i nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że Polacy nie chcą dłużej ich rządów naznaczonych licznymi aferami, arogancją i licznymi szkodami dla Państwa Polskiego, Polaków i naszej tradycji, kultury i gospodarki.

24:06 Felieton: Zbigniew Halat
      Sprobuj pomyslec
      Organizator: Radio Maryja

Ludzie czystych serc rozpalają ogień wolności, który topi zlodowaciałe na kamień struktury zniewolenia, wyzwala ludzkie dusze z okowów zmarzliny pogardy dla bliźniego, nienawidzącym przywraca człowieczeństwo, a ofiarom ich nienawiści – upragniony pokój.

24:20 Wykład: Grzegorz Braun
      Geopolityka polska 2015/2016 – szanse i zagrozenia
      Źródło: https://www.youtube.com/user/Dokumenty24

Wykład Pana Brauna pełen nieznanych faktów dot. żydowskich planów wobec Polski, katastrofy smoleńskiej i wiele innych.

Recent Posts

Leave a Comment