Audycja 783 (niedzielna) zajawki

0

19:00 Blog: Gadający Grzyb
Suwerenność kontra globalny kolonializm
Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Podkreślmy na koniec: teraz właśnie decyduje się kształt przyszłego porządku świata – czy państwa narodowe zachowają jakiekolwiek realne prerogatywy w kształtowaniu własnych polityk gospodarczych, czy staną się koloniami eksploatowanymi przez międzynarodową oligarchię i pozostającymi pod ścisłym nadzorem globalnych potęg. Jeżeli dziś się ugniemy, to później wszelkie zaklęcia o „repolonizacji”, „gospodarczym patriotyzmie” i „budowaniu polskiego kapitału” będziemy sobie mogli wsadzić w buty.

19:13 Blog: Aleksander Ścios (czyta MarkD)
Książka Rotha – w pułapce dezinformacji

Nie posądzam Rotha o bycie agentem rosyjskich służb. Nie przypuszczam też, by świadomie i z premedytacją wprowadzał w błąd polskiego czytelnika. Niemiecki dziennikarz, podobnie jak dziesiątki jego polskich kolegów, może być natomiast narzędziem w grze wywiadowczej i konstruuje swoje hipotezy na podstawie kontrolowanych przecieków z rozmaitych „raportów” i tajnych źródeł.

19:37 Felieton: Lech ‚Losek’ Mucha
Mam dość!
Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/lech-losek-mucha

To z czym w pierwszym rzędzie powinno się zerwać, konstruując na nowo państwo, jest socjalizm, będący dla nowej władzy czymś znacznie groźniejszym, niż buta, którą PiS-owi zarzuca redaktor Ziemiec. Jest znacznie bardziej niebezpieczny. Pycha kroczy przed upadkiem, ale socjalizm jest tego upadku siłą sprawczą.

19:48 Blog: Józef Wieczorek
Rozmyślania niepoprawne przy ławeczce pod Wawelem

W jednej Kawiarni Szkockiej we Lwowie powstało więcej nauki i to światowej, niż obecnie w rozlicznych, światowego poziomu nieruchomościach posadowionych w licznych polskich miastach akademickich.

19:56 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Cecylia i Władysław)
Nadberezyńcy, odc. 5, tom I, rozd. VII – Zmartwienie, VIII- Inspekcja
Źródło: http://nadberezyncy.niepoprawneradio.pl

Boże Narodzenie, Stach chce powiedzieć ojcu, że podpadł świaszczennikowi na lekcji religii, ale rozmowę przerywa straszna wiadomość; „Wstawajcie żywo! Gumno się pali!. ( Rogowy – narożny; Oczunie – ocknie się, oprzytomnieje; Batiuszka – ojczulek, ksiądz; Sorok – czterdzieści; Kucia – wigilia; Świtka – krótka sukmana; Punia – szopa na siano na łące z dala od gospodarstwa; Hurba – gromada, kupa; Tok – klepisko w stodole; Rubaszka – rosyjska koszula wykładana na spodnie; Czobaty ( czaboty) – buty; Maslennica (ros.)- zapusty; Baryń (ros.) – jaśnie pan; Taras Bulba – powieść Nikołaja Gogola, wersja wcześniejsza 1835, póxniejsza 1842;

20:34 Debata: Slawomir Cenckiewicz, Witold Bagieński, Witold gadowski
Zbior zastrzeonegy IPN
Źródło: https://www.youtube.com/user/Blogpressportal

Po likwidacji zbioru zastrzeżonego IPN nie należy się raczej spodziewać by okazało się, że jakieś związki ze służbami PRL mieli dzisiejsi politycy; być może zaś będzie można poznać np. ważne dokumenty sprawozdawcze SB

22:37 Felieton: Małgorzata Todd
Czy chceta CETA
Źródło: http://mtodd.pl/

Większość świadomych obywateli naszego kraju odpowie: Nie! Problem w tym, że nikt nas o zdanie nie pyta. Zapytano Belgów i teraz władcy Unii Europejskiej mają twardy orzech do zgryzienia.

22:41 Blog: Gadający Grzyb
Pod-Grzybki a-783
Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Prezes Rzepliński z kolegami nażarli się w Gdańsku na okolicznościowym jublu za forsę finansowanej z niemieckiego budżetu Fundacji Adenauera. W podzięce Trybunał Konstytucyjny ma ogłosić Gdańsk na powrót Wolnym Miastem, a Pawła Adamowicza – gauleiterem. W międzyczasie zaś wszyscy podpiszą okolicznościową volkslistę.

22:47 Felieton: Józef Wieczorek
Wybory do CK

Mamy takie kadry akademickie, jak i system akademicki, jaki demokratyczna większość chciała mieć, wiec i wybór członków Centralnej Komisji jest nieszczególny

22:58 Niepoprawny Kurier Filmowy: Cezary „Dixi”, Przemysław „Max” (rozm. Tomasz „Geolog”)
Niebo-Ziemia-Miłość, czyli Zakochane Anioły
Organizator: Niepoprawne Radio PL

„Niebo nad Berlinem” (1987)
„Miasto Aniołów” (1998)

24:01 Felieton: Witold Gadowski
CETA? Już to przerabialiśmy
Źródło: http://gadowskiwitold.pl

O CETA, TTIP i o ich preludium sprzed lat, o planach budowania śmigłowca bojowego z Ukraińcami i o jubileuszach redaktora Michnika i Trybunału Konstytucyjnego.

24:22 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
Lokarneńczyk – cz.2
Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.UuRqiPvdhkg

Pomimo wysiłków Skrzyńskiego Polska poniosła dotkliwą porażkę na konferencji w Locarno.

24:37 Felieton: Antoni Macierewicz
Głos Polski
Organizator: Radio Maryja

Wprost z posiedzenia Ministrów Obrony NATO. Sprawozdanie

24:48 Felieton: prof.Krystyna Pawłowicz
Myslac Ojczyzna
Organizator: Radio Maryja

Czy Rzeczpospolita Polska jest naszym, polskim dobrem wspólnym, wszystkich polskich obywateli? I czyim jest dobrem? Kto czuje się w Polsce dobrze, kto pobiera z tego polskiego, wspólnego dobra pożytki?

01:01 Spotkanie: Kornel Morawiecki, prow. Arkadiusz Żukiewicz
Od Solidarności Walczącej do Wolnych i Solidarnych
Organizator: Krakowski Klub Wtorkowy

Perspektywy Wolnych i Solidarnych czyli nowy system -solidaryzm

Recent Posts

Leave a Comment