Audycja 787 (niedzielna) zajawki

0

19:01 Miesiecznica: Jarosław Kaczynski
      Przemowienie przed Palacem Prezydenckim 10.11.2016
      Źródło: http://blogpress.pl

79. miesięcznica smoleńska. Ta nasza walka o prawdę smoleńską jest częścią tego co czynimy dla Wolnej Polski.

19:07 Blog: Gadający Grzyb
      Żerowisko
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Niedawno okazało się, że mimo tego, iż w 2015 zysk netto był trochę niższy niż w 2014 (nieco ponad 12 mld wobec wcześniejszych niemal 15 mld zł), to zarządy banków ani myślą zawiązywać worka z pieniędzmi i wypłaciły wyższe dywidendy od tych ubiegłorocznych. Oczywiście, tradycyjnie już szerokim strumieniem grosiwo popłynęło za granicę. Z danych KNF wynika, iż jest to łącznie 2,95 mld. zł. Warto zwrócić uwagę, że w zeszłym roku było to o 500 mln. zł mniej.

19:16 Blog: Lech ‚Losek’ Mucha
      Prawym sierpowym w Facebooka!
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/lech-losek-mucha

W ciągu ostatnich kilku tygodni w przestrzeni publicznej zagościł temat, który – zdawało się – zniknie wraz z końcem PRL-u, czyli problem cenzury. Trwające od wielu lat przypadki usuwania treści prawicowych i patriotycznych z komentarzy pod tekstami w portalach informacyjnych, a także blokowanie kont w portalach społecznościowych wreszcie spotkały się z odzewem.

19:27 Blog: Zbigniew Kuzmiuk (czyta MarkD)
      Arogancja az bucha z wypowiedzi glownych unijnych urzednikow
      Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/49

Zaraz po wyborze Donalda Trumpa na 45 prezydenta Stanów Zjednoczonych zaczęli się na ten temat wypowiadać główni unijni urzędnicy w tym przewodniczący Rady, Komisji, Parlamentu, czy szefowa unijnej dyplomacji.

19:35 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Cecylia i Władysław)
      Nadberezyńcy, odc. 9, t. I, c.d. rozdz. XIII – Na biala procesja
      Źródło: http://nadberezyncy.niepoprawneradio.pl

„Gościniec klekotał kołami, roił się ludźmi. /…/ Biała Procesja w Bobrujsku była manifestacją siły narodu polskiego nad Berezyną, doroczną łącznością jego, pokrzepieniem ducha i wyrazem patriotyzmu”. (Każanowe widełki – kość z serca kazanicy, czyli nietoperzycy (z biał.); Czwyrnęli – czmychnęli, uciekli;
Angielskie kiepki – zapewne kepi, czapka żołnierska lub uczniowska z czworokątnym daszkiem; Skonfuzili – skonfudowali; Przybawili kroku – dodali kroku, przyspieszyli; Berlina – kryta barka rzeczna służąca do przewozu zboża; Prygon – pańszczyzna; Karala Batoraha – króla Batorego; Kirka (kircha) – kościół protestancki)

20:00 Rozmowa Redakcyjna: prof. Andrzej Nowak, Antoni Trzmiel, Katarzyna, MarkD, Gadajacy Grzyb
      Święto Niepodległości
      Organizator: Niepoprawne Radio PL

W przeddzień Święta Niepodległości rozmawialiśmy z prof. Andrzejem Nowakiem o historii odzyskania przez Polske suwerennego bytu państwowego – ale też o współczesnych wyzwaniach i zagrożeniach, jakie stoją przed naszym krajem. Zapraszamy!

20:55 Felieton: Małgorzata Todd
      Miernik sprawiedliwości
      Źródło: http://mtodd.pl

Jaka jest różnica między demokracją a demokracją ludową? Coraz mniejsza, żeby nie powiedzieć, prawie żadna. Okazuje się, że komunizm nie jedno ma oblicze.

20:58 Blog: Gadający Grzyb
      Zrzutka na Deutsche Bank
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Pomyśleć, że cesarzowa Angela jeszcze nie tak dawno pouczała Greków, iż ci powinni być niczym „skrzętna, szwabska gospodyni”. Zapomniała tylko dodać, że owa zapobiegliwa pani domu gdy zabraknie jej kasy biega z siekierą po sąsiadach, wymuszając haracze.

21:06 Komentarz Tygodnia: Witold Gadowski
      Zwycięstwo Trumpa
      Źródło: http://gadowskiwitold.pl/

O zwycięstwie Trumpa , panice mediów oraz komisji Amber Gold

21:32 Spotkanie: Tadeusz Płużanski (Hamburg 06.11.2016)
      Ludobójstwo ludności polskiej na kresach

W Hamburgu 6 listopada 2016 odbyło się spotkanie z Panem Tadeuszem Plużanskim na temat Ludobójstwo ludności polskiej na kresach”. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia tego wykładu

23:46 Felieton: Antoni Macierewicz
      Glos Polski
      Organizator: – Radio Maryja

O Dniu Niepodleglosci

23:57 Felieton: Prof.Krystyna Pawlowicz
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: – Radio Maryja

Gdy ze spokojnym programem informacyjnym TV Trwam zestawimy program informacyjny „Fakty” TVN – ze zjadliwymi lektorkami, które już we wstępnych zapowiedziach kolejnych materiałów obrażających Polaków, polskich chrześcijan, nowe władze Polski i partię, która wygrała ostatnie wybory, doznajemy szoku i uczucia niedowierzania, że takie ataki agresji na państwo i Polaków ze strony telewizji należącej do zagranicznego, obecnie amerykańskiego, właściciela są w ogóle w Polsce tolerowane i bezkarne.

24:09 Wystapienie: Adam Bąk
      Potancjał Polonii a sprawy RP
      Organizator / Źródło: – Solidarni 2010 / https://www.youtube.com/user/ascotvpl

Wypowiedź Adama Bąka w trakcie Konferencji “Państwo Polskie a Polonia” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Solidarni 2010 w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP “Przeszłość i Perspektywa – nowa polityka historyczna”, która odbyła się 5-6 listopada w Warszawie.

24:44 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Polska pomoc dla Finlandii – cz.2
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.UuRqiPvdhkg

Przychylny stosunek rządu gen. Sikorskiego oraz wsparcie udzielone Finlandii przez Polskę na forum Ligi Narodów wywołały w Helsinkach nadzieję na szybkie uzyskanie od Polski pomocy militarnej.

24:59 Felieton: Stanislaw Michalkiewicz
      Fidel Castro ostatnia szansa ratunku dla USA – mówia w Holyłudzie!
      Źródło: https://www.youtube.com/user/asmeredakcja

Fidel Castro ostatnią szansą ratunku dla USA – mówią w Holyłudzie! – Stanisław Michalkiewicz nie tylko o wielkim zwycięstwie demokracji spontanicznej, na którą liczył Donald Trump, także o arystokracji w demokracji, o zapowiedzi Wielkiego Eksodusu celebrytów z Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Kalifornii do Kanady w obawie przed rodzącym się „jasnowłosym faszyzmem”, także o możliwym zorganizowaniu przez „Grandziarza” Majdanu tym razem w Waszyngtonie i kolejnym skoku Kukuńka przez płot z motorówki tym razem na Potomaku, o dekretach prezesa Trybunału Konstytucyjnego w sprawie lodowców i trzęsień ziemi, o nadchodzących obchodach Dnia Niepodległości, podczas których KOD-ziarze będą maszerowali do tyłu…

01:20 Spotkanie: Kajetan Rajski, prow. Grzegorz Surdy, nagranie J.Wieczorek
      Niezlomni
      Organizator: Krakowski Klub Wtorkowy

Jak młody student zajął sie Zołnirzami Wykletymi i co z tego wynika

Recent Posts

Leave a Comment