Audycja 789 (niedzielna) zajawki

0

19:00 Blog: Gadający Grzyb
Trump triumfuje, lewactwo wyje
Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Ewidentnie nie doszacowano negatywnego elektoratu Hillary Clinton, tego jak bardzo jest znienawidzona wśród zwykłych Amerykanów. Nie tylko zresztą ona, lecz wszystko to, co sobą reprezentuje: arogancja elit, postępackie szaleństwa obyczajowe, terror politycznej poprawności, chciwość banksterów i globalnych korporacji, pogłębiające się nierówności, postępujące ubożenie klasy średniej – długo by wymieniać. Amerykanie spojrzeli na nią i pomyśleli: „znamy tę babę jak zły szeląg, won z nią, nie chcemy jej oglądac przez najbliższe cztery lata w Białym Domu”.

19:13 Blog: Lech „Losek” Mucha
Wybor Trumpa – nowa nadzieja cywilizacji
Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/5198

Świat czekają zmiany. Stare układy sił zostały zagrożone i w kolejnych krajach chwieją się pod ciosami demokratycznych wyborów.

19:25 Blog: Rosemann (czyta MarkD)
Amber Gold vs panstwo teoretyczne
Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/rosemann

To, co możemy właśnie oglądać, i co chyba powinno być puszczane ciemną nocą bo jest szkodliwe bardziej od najostrzejszej nawet pornografii, jest znakomitym przyczynkiem do dyskusji o prokuratorskiej niezależności i niezawisłości. Bez przesady można stwierdzić, że jeśli prokuratura czasów Platformy była od czegoś niezależna to od rzetelności, przyzwoitości a często także od wiedzy prawniczej.

19:34 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Cecylia i Władysław)
Nadberezyncy, t. I, odc. 11, rozdz. XV – Odjazd do Amerykim rozdz. XVI- Manifest
Źródło: http://nadberezyncy.niepoprawneradio.pl

Plany wyjazdu Stacha Bałaszewicza do Ameryki niweczy wybuch wojny. Książę Mikołaj obiecuje Polakom wolną Polskę. Mieszkańcy Smolarni otwierają polską szkołę. Czy będą mogli uczyć tam swoje dzieci?
(„Bierżywyje Wiadomości”- liberalne pismo rosyjskie ukazujące się w Petersburgu od 1880; od 1885 jako dziennik, który od 1893 miał osobną edycję dla prowincji, w 1917 zamknięty przez bolszewików; Maszenik (z jid) – łajdak, łobóz; Wynicztożym (ros.) – zniszczymy; Żnijki – żniwiarki; Rozhowor – gadania, rozmowy; Manifest wielkiego księcia Mikołaja Mikołajewicza do Polaków z 14 sierpnia 1914 r.; Socki (sockij, sotnicyn, sotskow) – niższy stopień policyjny w gwarze wiejskiej w przedrewolucyjnej Rosji; Kozyr – karta atutowa, wóz, prawdopodobnie poker; Skamiejki (ros.) – ławki; Nastojaszczyje uczyliszcze (ros.) – prawdziwa szkoła; Gławnokomandujuszczij (ros.) – głównodowodzący; Stanowy – komendant carskiej policji kilku gmin; Zakryć(ros.) – zamknąć; Małczat (ros.) – milczeć;

20:04 Wyklad: prof. Andrzej Nowak
Wezly polskiej pamieci – Unia
Organizator / Źródło: Solidarni 2010 / https://www.youtube.com/user/ascotvpl

Trzeci wykład prof. Andrzeja Nowaka w ramach projektu „PRZESZŁOŚĆ I PERSPEKTYWA – nowa polityka historyczna”, realizowanego przez Stowarzyszenie Solidarni2010. Profesor zaczął wykład od dwóch pierwszych unii [personalnych] w historii Polski. Były to unie z Czechami i Węgrami.

21:58 Blog: Gadający Grzyb
Zapomoga dla oligarchów
Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Proponowane przez KE rozwiązania to nic innego jak zapomoga dla ukraińskich oligarchów – tyle, że jej konsekwencje poniosą polscy drobni rolnicy zmuszeni do nierównej konkurencji z tamtejszymi producentami. I teraz pytanie: czy nasz rząd ośmieli się zablokować rozporządzenie w Radzie UE, czy po staremu będziemy dobrymi wujkami, tym razem kosztem interesów polskiej wsi?

22:07 Felieton: Malgorzata Todd
Wdziecznosc
Źródło: http://mtodd.pl

Zabawne, że zwolennicy multikulti zdają się być zaskoczeni brakiem wdzięczności ze strony islamistów, hojnie obdarowanych wszystkim, czym chata bogata.

22:09 Niepoprawny Kurier Filmowy: Cezary „Dixi”, Przemysław „Max” (rozm. Geolog)
Prywatne teatry i pieniądze podatników
Organizator: Niepoprawne Radio PL

Protest środowiska „artystów” i „działaczy” teatralnych. Czy sztuka faktycznie nie uznaje kompromisu, zwłaszcza jeśli jest sponsorowana z pieniędzy podatników?
Zapraszamy!

22:32 Spotkanie: Krzysztof Bzdyl, Jozef Wieczorek, prow. Grzegorz Surdy, nagranie J. Wieczorek
Sprawa Miernika
Organizator: Krakowski Klub Wtorkowy

Zygmunt Miernik opozycjonista skazany na 10 lat wiezienia, jako miernik wymiaru (nie)sprawiedliwości w opinii soilidarnych z nim opozycjonistów.

24:11 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
Polsko-białoruska akcja w Mińsku – cz.1
Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.UuRqiPvdhkg

W lutym 1918 roku Polacy wespół z Białorusinami opanowali Mińsk, wypierając z miasta bolszewików.

24:25 Komentarz tygodnia: Witold Gadowski
Zarzuty dla znanego generala
Źródło: http://gadowskiwitold.pl/

O zarzutach w sprawie prywatyzacji polskich przedsiębiorstw, o kredycie na budowę dróg dla Ukrainy i o dokonaniach rządu Beaty Szydło w rocznicę jego zaprzysiężenia.

24:36 Trzej Panowie T. :-): red. Tadeusz Płużański, prof. Tomasz Panfil (rozm. Geolog)
Społeczny Trybunał Narodowy
Organizator: Niepoprawne Radio PL

Społeczny Trybunał Narodowy to instytucja obywatelska, która ma na celu symboliczne osądzenie komunistycznych morderców, którzy do tej pory nie ponieśli należnej im kary za swoje zbrodnie. Będzie to sąd obywatelski, dlatego wyroki będą miały wymiar symboliczny – orzeczenie infamii.

01:38 Wypowiedź: Krzysztof Wyszkowski
O probie otrucia Anny Walentynowicz
Organizator: dla Radia Wnet

Krzysztof Wyszkowski o kończącym się właśnie procesie w sprawie próby otrucia przez SB Anny Walentynowicz. Publicysta opowiedział też ogólniej o stosowaniu przez komunistyczne służby toksycznych substancji do walki z opozycją. Ciekawe także ostatnie kwestie.

01:52 Felieton: Antoni Macierewicz
Glos Polski
Organizator: – Radi Maryja

Wielkie emocje, przeżycia i wydarzenia ostatnich tygodni. Wybór Trumpa, rocznica rozpoczęcia rządów…

02:00 Felieton: Prof.Krystyna Pawlowicz
Myslac Ojczyzna
Organizator: – Radio Maryja

W dniach obchodów naszego święta narodowego, jednymi z najczęściej używanych słów były słowa: patriotyzm, nacjonalizm, szowinizm.

02:09 Felieton: prof. dr hab. Mieczyslaw Ryba
Myslac Ojczyzna
Organizator: – Radio Maryja

Reakcje światowyxh elit na wybór Trumpa, a także wskazówki dla naszej polityki.

02:14 Audiobook: Zdzislaw Bronski „Uskok” (czyta Marcin Kwasny)
Pamietnik – cz.1
Organizator / Źródło: – IPN / http://pamiec.pl

Prezentujemy pierwszy audiobook przygotowany przez Biuro Edukacji Publicznej IPN. Powstał on w oparciu o naukową edycję pamiętników kapitana Zdzisława Brońskiego „Uskoka”, które zostały przejęte przez Urząd Bezpieczeństwa po śmierci autora i zdobyciu jego kryjówki 21 maja 1949 r.

Recent Posts

Leave a Comment