Audycja 815 (niedzielna) zajawki

0

19:00 Blog: Gadający Grzyb
      „Turcy” z Ukrainy
      Źródło: http://gf24.pl/

Czy jesteśmy gotowi, aby za jakiś czas ocknąć się z pięciomilionową mniejszością ludzi, którzy niekoniecznie nas kochają? Ze wszystkimi historycznymi zaszłościami i obciążeniami, często ukształtowanymi w duchu promowanej przez władze w Kijowie neobanderowskiej propagandy?

19:08 Blog: Lech ‚Losek’ Mucha
      Nie tylko czarne zloto
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/lech-losek-mucha

Z powodu naszego położenia geograficznego często mieliśmy kłopoty. Wielokrotnie nad naszymi ziemiami „obce wiatry gnały, obce orły na proporcach” – jak śpiewał Jan Pietrzak w swej pieśni „Żeby Polska była Polską”. Nasza lokalizacja ma jednak swoje zalety. Jedną z nich jest właśnie to, że jesteśmy w samym centrum Europy.

19:17 Blog: Satyr (czyta MarkD)
      Syndrom szabas-burka, czyli… ostatni gasi swiatło w redakcji GW

Instytucja szabas-goja poszła w zapomnienie, ale od roku 1989 rozkwitło za to dookoła jak Polska długa i szeroka nowe oficium, czyli profesja dziennikarskiego szabas-burka i to wcale nie za przyczyną nędzy, lecz z powodu dużego zapotrzebowania na intelektualno-informacyjne sutenerstwo.

19:32 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Cecylia i Władysław)
      Nadberezyncy odc. 37,t. II, rozdz. XXVI – Do dziela, rozdz. XXVII – Niezłomna wiara
      Źródło: http://nadberezyncy.niepoprawneradio.pl

Do Smolarni przybywa na urlop Kazik. Dziadek Karol opowiada wnukowi o założeniu polskiej szkoły i planach budowy kościoła w Wończy. Karusia pyta o Kościka. (Oleszniku (białorus.) – gaj olchowy, las olchowy; Kawieńka (białor.) – zakrzywiony kij, laska; Mientaszka (z białor.) – zakrzywiony, boczny uchwyt kosy; Haretny – zapewne; hardy)

20:04 Blog: Leszrk Zebrowski
      Post(?)komunizm w natarciu, czyli Ciamajdan u bram
      Źródło: http://www.radiownet.pl/

Tytuł jest nieco mylący : „Post(?)komunizm w natarciu, czyli Ciamajdan u bram” W rzeczywistości słowa o Ciamajdanie tu nie ma – jest natomiast krótki zarys historii ruchu komunistycznego w Polsce od II RP, poprzez wojnę, powojenne walki z NKWD, formowanie się elity władzy w PRL, aż do czasów obecnych.

21:42 Blog: Gadający Grzyb
      Rząd ugiął się przed banksterami
      Źródło: http://warszawskagazeta.pl/

Banki unikną jakiejkolwiek odpowiedzialności – no chyba, że „frankowiczom” wystarczy sił i determinacji, by doprowadzić do pomyślnego finału sądowe batalie. O ile oczywiście, trzęsący się nad „kondycją sektora” rząd nie podłoży kredytobiorcom świni w postaci korzystnych dla banków rozwiązań ustawowych.

21:54 Felieton: Malgorzata Todd
      Jak zdobyc i utrzymac stanowisko
      Źródło: http://mtodd.pl

Książka pod takim tytułem stałaby się niewątpliwie bestsellerem, pod jednym wszakże warunkiem – autor musiałby być osobą powszechnie znaną.

21:59 Głos Racjonalny: Prof.Boguslaw Wolniewicz
      Piecdziesiat tysiecy
      Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCwGPMSS59XTFYf984VSKXfw

Prof.dr hab. Bogusław Wolniewicz cytatem z L.Wittgensteina rozpatruje problem dlaczego liczba Żydów jest stale zaniżana i na czym polegają plemienne interesy i oraz żądanie „immunitetu specjalnego”. O myleniu skutków i przyczyn.

22:35 Komentarz Tygodnia: Witold Gadowski
      PING PONG u Walesy
      Źródło: https://www.youtube.com/user/WitoldGadowski

O wizytach gangsterów u Wałęsy, powiązaniach Baraniny z austriacką policją, dziwnych gierkach PO i Nowoczesnej oraz polskiej polityce zagranicznej.

23:00 Spotkanie: dr Przemysław Benken, dr Tomasz Labuszewski
      Anoda – jeden z pokolenia Kolumbow
      Organizator / Źródło: Krakowska Loża Historii Współczesnej / http://www.facebook.com/547673282047333

Dyskusja o książce Przemysława Benkena „Tajemnica śmierci Jana Rodowicza >>Anody<<” (IPN, Warszawa 2016).

24:55 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Mordercy w mundurach2 – cz.2
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.UuRqiPvdhkg

Skalę represji komunistycznych najlepiej obrazują liczby. Łącznie w latach 1944–1956 funkcjonariusze organów Informacji Wojskowej dokonali 16 932 aresztowań wojskowych.

01:10 Felieton: Antoni Macierewicz
      Glos Polski
      Organizator: Radio Maryja

Po powrocie z Brukseli ze spotkania ministów obrony NATO. Szczególne okoliczności zw. z pierwszym wystąpieniem przedstawiciela prezydenta Trumpa.

01:24 Felieton: Prof.Krystyna Pawlowicz
      Myslac Ojczyzna
      Źródło: http://www.radiomaryja.pl

Zgodnie z polską Konstytucją posłowie są przedstawicielami Narodu. Przed rozpoczęciem sprawowania mandatu posłowie składają przed Sejmem następujące ślubowanie:
„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.”

01:33 Felieton: Prof.Mieczyslaw Ryba
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: Radio Maryja

O odpowiedzi Ukrańców na apele Prezydenta Dudy i prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego którzy odradzają sięgania do dziedzictwa UPA.

01:40 Konferencja i prezentacja: Piotr Cywinski, Jaroslaw Szarek, Mateusz Szpytma, Waldemar Szwiec, Aleksander Lasik, Jacek Kwilosz
      Konferencja prasowa oraz prezentacja bazy załogi SS KL Auschwitz
      Organizator: IPN

Po raz pierwszy dane osobowe esesmanów z KL Auschwitz powszechnie dostępne. Baza danych „Załoga SS KL Auschwitz” jest wspólnym przedsięwzięciem dr. hab. Aleksandra Lasika oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie. Tworzenie bazy Aleksander Lasik rozpoczął w 1982 r. w związku z przygotowaniem rozprawy doktorskiej, przedstawionej w 1988 r. w Instytucie Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Recent Posts

Leave a Comment