Audycja 817 (niedzielna) zajawki

0

19:01 Blog: Gadający Grzyb
      Ech, ta repolonizacja…
      Źródło: http://gf24.pl/

„Wirtualnemedia.pl” doniosły, że w Sejmie oraz Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego trwają równoległe prace nad dwoma (ponoć „uzupełniającymi się”) projektami mającymi umożliwić repolonizację mediów.

19:09 Blog: Lech ‚Losek’ Mucha
      Od Marksa i Engelsa, do Schulza i Timmermansa
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/lech-losek-mucha

Poparcie Polaków dla członkowstwa Polski w Unii Europejskiej jest obecnie większe, niż miało to miejsce w chwili akcesyjnego referendum w 2003r. Ponad 80% rodaków uważa, że nasza obecność w tym tworze jest korzystna.

19:21 Blog: grzechg
      Uroczyste przekazanie Seicento i wielki bunt widzow kablowek
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/pl/blogs/grzechg

Pojawił się apel wzywający telewizje kablowe w Polsce do usunięcia z pakietów wszystkich kanałów TVP i Polskiego Radia. Apel wisi już okrągły miesiąc i podpisało się pod nim ponad 8000 osób.

19:29 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Cecylia i Władysław)
      Nadberezyncy, t. II, odc. 39, c.d. rozdz. XXIX – Fest w Wonczy
      Źródło: http://nadberezyncy.niepoprawneradio.pl

Uroczyste poświęcenie placu pod kaplicę w Wończy. Arciszewski, zakochany w Karusi, zaprasza dziewczęta na potańcówkę. Tymczasem dosięga ich tragiczna wiadomość…
(Kałatuszka (z ros.) – podrygiwanie, podskakiwanie, wiejska zabawa; Feszt – święto uroczystość)

19:56 Spotkanie: dr Pawel Skubisz i dr Wladysław Bulhak. Prowadzenie: Witold Gadowski.
      Szpiedzy CIA w Polsce ujawniamy „Tajemnice Wywiadu”
      Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCk3el50gstUIdnGtWO_cqTw

Tematem spotkania jest działalność Bogdana Walewskiego, najdłużej aktywnego amerykańskiego szpiega, schwytanego i osądzonego w PRL. W 1959 r. w Wietnamie nawiązał współpracę z CIA. Dwa lata później zwerbował go też wywiad SB. Żadna ze służb nie wiedziała o podwójnej grze. Aresztowano go dopiero w 1981 r. a osądzono i skazano na 25 lat więzienia w 1982 r. Cztery lata później został wymieniony na berlińskim moście i ślad po nim zaginął.

21:31 Blog: Gadający Grzyb
      CETĄ, czyli transatlantyckie tornado
      Źródło: http://warszawskagazeta.pl/

W środę 15 lutego 2017 r. Parlament Europejski „klepnął” zgodę na umowę CETA (Kompleksową Umowę Gospodarczo-Handlową) pomiędzy Unią Europejską a Kanadą. Tym samym, rzutem na taśmę udało się dopiąć kolejny akt polityczno-gospodarczej globalizacji.

21:44 Felieton: Malgorzata Todd
      Wyjatkowa kasta
      Źródło: http://mtodd.pl

Miło jest mieć poczucie, że należy się do nadzwyczajnej kasty ludzi. Ale czy w demokracji należy to obwieszczać tym wszystkim, którzy się nie załapali na „salony”?

21:50 Komentarz tygodnia: Witold Gadowski
      Niech rzad dorosnie!
      Źródło: https://www.youtube.com/user/WitoldGadowski

O wycince drzew, o sędziowskich elitach, o głośnym ostatnio przedstawieniu teatralnym i o sukcesach filmu Agnieszki Holland.

22:14 Konferencja: Leszek Kopczynski, Rafal Wojcikowski, Grzegorz Braun
      Czy w Polsce oplaca sie uczciwie prowadzic firme?
      Organizator / Źródło: Pobudka / https://www.youtube.com/user/eMisjaTv

Prowadzić uczciwie firmę, a przy tym spokojnie zarabiać nie jest wcale łatwo. Zwłaszcza w Polsce. Świetnie zdają sobie z tego sprawę uczestnicy konferencji „Mennica”, zorganizowanej przez środowisko Pobudki. Wysokie i skomplikowane podatki, zmienne prawo i papierologia to tylko niektóre z trudności, jakie czyhają na młodego przedsiębiorcę. Prelegenci opowiadają więc swoje doświadczenia i radzą na co warto uważać.

23:57 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Prawo jako narzędzie władzy komunistycznej – cz.2
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba#.UuRqiPvdhkg

Podstawowym zadaniem sądów i prokurator wojskowych nie było sprawowanie wymiaru sprawiedliwości lecz ochrona ustroju Polski Ludowej.

24:14 Felieton: Antoni Macierewicz
      Glos Polski
      Organizator: – radio Maryja

Czy zauwazyliście Państwo, że każdy kolejny cios który chce się zadac polskiej swiadomości jest coraz bardziej bezczelny?

24:22 Felieton: Barbara Bubula
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: – Radio Maryja

Kultura Katolicka w kinach. Znakomity felieton o dobrym początku odnowy katolickiego życia kulturalnego, jakim moze być film Milczenie o japońskim pisarzu Shusaku Endo.
.

24:31 Felieton: Prof.Mieczyslaw Ryba
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: – Radio Maryja

Kolejny atak Tiemermansa na Polskę i pewne paradoksy. Co oburza a co nie oburza lewicowo liberalnych polityków i media.

24:41 Felieton: Prof.Krystyna Pawlowicz
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: – Radio Maryja

Program, który Polacy wybrali w wyborach parlamentarnych w 2015 roku obejmuje także likwidację nieprawidłowości i patologii w funkcjonowaniu państwa na szczeblu samorządu terytorialnego. Poza układami zawodowymi wśród różnych korporacji, szczególnie w korporacjach prawniczych, tj. adwokackiej, komorniczej, sędziowskiej czy prokuratorskiej, istnieją w Polsce też inne układy, które z lekceważeniem mieszkańców i obywateli realizują przede wszystkim swe własne, prywatne lub wąskiej grupy interesy, korzystając przy tym z możliwości jakie daje sprawowanie władzy.

24:51 Spotkanie autorskie: dr Lukasz Jasina, dr Piotr Koscinski oraz autor – Wiesław Romanowski.
      Bandera. Ikona Putina
      Źródło: https://www.youtube.com/user/Blogpressportal

Nikt tak silnie nie dzieli Polaków, Żydów, Białorusinów, Rosjan z Ukraińcami jak Bandera – lider Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Dla Polaków jest sprawcą i symbolem Zbrodni Wołyńskiej, Żydzi oskarżają go o udział w Holokauście, Białorusini w zbrodniach wojennych podczas II wojny światowej, dla starszego pokolenia Rosjan jest symbolem okrucieństwa wojny domowej po 1945 roku na Zachodniej Ukrainie.

Recent Posts

Leave a Comment