Audycja 840 (czwartkowa) zajawki

0

19:01 Blog: Matka Kurka (czyta MarkD)
      Kaczynski zwalnia cugle i okazuje szacunek Prezydentowi Andrzejowi Dudzie
      Źródło: http://kontrowersje.net

Oczekiwania radykalnych wyborców PiS są jednoznaczne, im szybciej, im więcej zmian i aresztowań złodziei, tym lepiej. Przy takich oczekiwaniach nie brakuje doradców, którzy rzuciliby wszystko na jedną szalę i nie ustępowali na krok.

19:10 Blog: Gadający Grzyb
      Nie ma patriotyzmu bez nacjonalizmu!
      Źródło: https://polskaniepodlegla.pl/

Pamiętajmy, że dopiero nacjonalizm wypełnia patriotyczne uczucia realną treścią. A zatem – nie ma patriotyzmu bez nacjonalizmu!

19:23 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Cecylia i Władysław)
      Nadberezyncy, odc. 62, t. III, dok. rozdz. XVI – Marsz nad Berezyne; XVII – U genrala Konarzewskiego
      Źródło: http://nadberezyncy.niepoprawneradio.pl

„Znaleźli się w Polsce, oddychając wolnością, lubując się Jej obliczem. Bobrujsk wyglądał jak za Dowbora:rządnie, schludnie, polsko, wojskowo. Z tą może tylko różnicą, że wówczas wojskowość lśniła suknem ochronnym i amaramtem – teraz zdobiła ją odzież , upstrzona gęsto srebrnymi guzikami”.
(Turbacja – kłopot; Danie; Konarzewski (1871 – 1935) – pułkownik armii rosyjskiej i generał dywizji WP, uczestnik wojen: rosyjsko – japońskiej,I światowej, polsko – ukraińskiej i polsko – bolszewickiej oraz uczestnik powstania wielkopolskiego; Podżyły – wiekowy;

19:59 Wypowiedz: Stanisław Michalkiewicz
      Jest związek przyczynowy między faszystowskim reżimem PiS a zimnym majem!
      Organizator: Asme TV

Jest związek przyczynowy między faszystowskim reżimem PiS a zimnym majem! – Stanisław Michalkiewicz nie tylko o nieoczekiwanych skutkach „dobrej zmiany”, także o różnicach w pojmowaniu zakresu wolności mediów między byłymi PZPR-owcami a byłymi działaczami opozycji antykomunistycznej, o paraleli w wyborach prezydenckich we Francji do wyborów w czasach stalinowskich i o lepszych warunkach informacyjnych w „puszczach kanadyjskich” niż w Warszawie…

20:17 Spotkanie: Sebastian Sęk (prow. Leszek Żebrowski)
      Gra o honor
      Organizator: Klub Ronina

Spotkanie poświęcone książce „Gra o honor” – powieści sensacyjnej poświęconej batalionowi NSZ im. brygadiera Mączyńskiego.
„Rodzina Zielińskich od trzech pokoleń walczy o wolną Polskę, a każde poprzednie jest inspiracją dla kolejnych. Najmłodszy, Gustaw, murowany faworyt do zwycięstwa w wyborach prezydenckich, nie wie, że wpadł w wir wydarzeń, uruchomionych w 1944 roku przez Narodowe Siły Zbrojne oraz Armię Krajową. Gdy w mediach pojawia się dokument na temat Henryka Zielińskiego pseudonim „Bogusław Silnica”, Gustaw traci wszystko – wiarygodność, prowadzenie w kampanii i wiarę w rodzinę. Kim naprawdę był jego dziadek, oficer wywiadu przerzucony z Kielc do Piaseczna, by ewakuować z kraju najcenniejszy z aktywów NSZ, „Augusta Trzeciego”? Bohaterem, jak głosiła rodzinna legenda, czy zdrajcą, którego czyny na dobre pogrzebią szanse wnuka?”

21:27 Blog: Gadający Grzyb
      Pod-Grzybki a-840
      Źródło: https://warszawskagazeta.pl/

Polityk PO Rafał Trzaskowski kupił sobie ciastek za 44 zł., a następnie żebrzącej pod cukiernią kobiecie wręczył z iście wielkopańskim gestem… 20 gr. Wieść niesie, że zainspirowany tym wydarzeniem Kazik ma nagrać piosenkę „20 groszy”. Przy okazji – teraz już wiem, dlaczego PO tak sarka na 500+ i „rozdawnictwo”. Po prostu na widok takiego futrowania biedoty Trzaskowskiemu pieniądze w kieszeni rozmieniają się na dwudziestogroszówki.Polityk PO Rafał Trzaskowski kupił sobie ciastek za 44 zł., a następnie żebrzącej pod cukiernią kobiecie wręczył z iście wielkopańskim gestem… 20 gr. Wieść niesie, że zainspirowany tym wydarzeniem Kazik ma nagrać piosenkę „20 groszy”. Przy okazji – teraz już wiem, dlaczego PO tak sarka na 500+ i „rozdawnictwo”. Po prostu na widok takiego futrowania biedoty Trzaskowskiemu pieniądze w kieszeni rozmieniają się na dwudziestogroszówki.

21:33 Blog: Jozef Wieczorek
      Jedyna bolaczka Uniwersytetu Jagiellonskiego
      Źródło: https://blogjw.wordpress.com/

W Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego 12 maja 2017 r. w 653 lecie założenia najstarszej polskiej uczelni zdefiniowano, że jedyną bolączką Uniwersytetu Jagiellońskiego jest brak pieniędzy. Nie będąc lekarzem, choć będąc doktorem zupełnie nie nadającym się do korporacji oszukujących i oszukiwanych, która zawłaszczyła tą najstarszą polską uczelnię postawiłem zupełnie inną diagnozę jej (i innych wzorujących się na UJ uczelni) chorób.

21:49 Wypowiedź: Stanisław Michalkiewicz
      Centralny Port Lotniczy jak COP i Gdynia razem wzięte!
      Organizator: Asme TV

Centralny Port Lotniczy jak COP i Gdynia razem wzięte! – Stanisław Michalkiewicz nie tylko o efektach wizyty pani premier Szydło w Chinach, także o rozwijaniu się operacji nękającej przez Komisję Europejską i jakości sojuszu z Węgrami, także o truchciku lidera Platformy Obywatelskiej w stronę okopów Prawa i Sprawiedliwości i o męczeństwie byłego ministra obronnego Tomasza Siemoniaka.

22:05 Rozmowa Niezależna: Tomasz Cegiełka (rozm. Rafał Węglewski)
      Co łączy Roberta Schumana z objawieniami w Fatimie
      Organizator: Gazeta Polska VD

Rozmowa niezależna – Stulecie objawień w Fatimie
Pierwszy Europejski Festiwal Schumana w Świątyni Opatrzności Bożej i chrześcijańskich korzeniach Europy, z Tomaszem Cegiełką – przewodniczącym Rady Instytutu Schumana, rozmawia Rafał Węglewski.

22:23 Wykład: ks. prof. Waldemar Chrostowski
      Chrześcijaństwo a judaizm rabiniczny – wykład nr1
      Organizator / Źródło: Katolicka Grupa Biblijna / https://www.youtube.com/channel/UCUNZ3hN-7MRi9GTSetkxujA

Geneza, powstanie i natura Biblii hebrajskiej.

23:36 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Śląskie potyczki – cz.1
      Źródło: http://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba

Niezależnie od sporów politycznych pomiędzy obozem piłsudczykowskim a narodowym działania podejmowane przez Oddział II MSWoj. wpłynęły w sposób zasadniczy na wzmocnienie siły polskich organizacji wojskowych na Górnym Śląsku, co zadecydowało o sukcesie III powstania śląskiego.

23:50 Kalendarz Historyczny: Ryszard Gromadzki, Maciej Rosalak
      14.V Układ Warszawski – sowiecki plan zniszczenia Zachodu
      Organizator: TV Republika

Publicyści TV Republika komentują bieżące rocznice historyczne.

24:05 W cztery oczy: Rafał Ziemkiewicz (rozm. Marcin Rola)
      Macron to taki francuski Ryszard Petru!
      Źródło: http://wRealu24.pl

Ziemkiewicz: Macron to taki francuski Ryszard Petru! Lewactwo całkowicie zniszczy UE?

24:44 Komentarz: Stanisław Janecki
      Komiwojażerowie katastrofizmu
      Źródło: http://wpolityce.pl/

Jacek Rostowski dał się poznać jako bardzo ważny polityk w rządach Donalda Tuska. Publicysta tygodnika „wSieci” oraz portalu wpolityce.pl Stanisław Janecki zwraca uwagę na nową rolą byłego wicepremiera. Jak do rzeczywistości mają się głośne wywody na temat fatalnego stanu finansów publicznych? Co mają na celu Rostowski, Balcerowicz czy Lewandowski, mówiąc o złych czasach dla polskiej gospodarki?

24:53 FelietonRM: Stanisław Michalkiewicz
      Durnie czy szubrawcy?
      Źródło: http://www.radiomaryja.pl/

Po pomyślnym dla Niemiec rezultacie wyborów parlamentarnych w Holandii i wyborów prezydenckich we Francji, Niemcy przystępują do robienia porządku z państwami Europy Środkowej, które próbowały wykorzystać zachwianie się niemieckiego przywództwa do odzyskania przynajmniej części samodzielności.

01:02 FelietonRM: prof. Piotr Jaroszyński
      Myśląc Ojczyzna
      Źródło: http://www.radiomaryja.pl

Zapraszamy na felieton prof. Piotra Jaroszyńskiego wygłoszony na antenie Radia Maryja.

01:11 Spotkanie: Ewa Polak-Palkiewicz, Stanislaw Markowski, Alicja Kondraciuk, nagr. J. Wieczorek
      Powrot panskiej Polski
      Organizator / Źródło: Klub Dziennikarza Pod Gruszka, Wydawnictwo LTW / https://wkrakowie2017.wordpress.com/

O dumnej historii Polski w odniesieniu do wspólczesności w ujeciu słownym i muzycznym

Recent Posts

Leave a Comment