Audycja 869 (niedzielna) zajawki

0

19:00 Blog: Gadający Grzyb
      Czy Polska faktycznie zrzekła się reparacji?
      Źródło: https://gf24.pl/

Oświadczenie z 1953 r. było jedynie pustym politycznym gestem nie rodzącym dla Polski (nawet dla PRL!) żadnych skutków prawnomiędzynarodwych.

19:10 blog: Lech ‚Losek’ Mucha
      Monoetnicznosc, a rasizm
      Źródło: http://naszeblogi.pl/user/3659/wpisy

Monoetniczność nie ma dobrej prasy. Krytycy tej naszej cechy powołują się na różne argumenty, mające ją zohydzić. Na przykład mówią, że jest ona na arenie międzynarodowej raczej wyjątkiem, niż regułą i że jest skutkiem Drugiej Wojny Światowej. Wszystkich zwolenników monoetniczności przyrównuje się z automatu do faszystów i oskarża o rasizm.

19:20 Blog: Malgorzata Todd
      Upuszczanie Krwi
      Źródło: http://mtodd.pl

Czym różni się konował średniowieczny od obecnego? Tamten na każdą dolegliwość przepisywał upuszczanie krwi, ten obniżanie cholesterolu.

19:26 Audiobook: Ferdynand Antoni Ossendowski (czyta Katarzyna)
      Ludzie, zwierzeta, bogowie, t.I – Meczenska wloczega, odc.9
      Źródło: http://lzb.niepoprawneradio.pl

„Trzy dni zabrała nam droga od ujścia Tuby do tej ostatniej granicznej wsi rosyjskiej. Trzy dni ciągłego poczucia bezprawia, bezpośredniego niebezpieczeństwa i bliskiej, głupiej śmierci z rąk oszalałej dziczy”.

19:36 Dyskusja: Grzegorz Cwik, Krzysztof Lech Luksza
      Pakt Ribbentrop – Molotow i jego skutki do dzis
      Organizator: „Szturm”, „KontrRewolucja Narodowa” i „Centrum Edukacyjne Powiśle”

23 sierpnia 1939 r. (a wg. czasu moskiewskiego 24 sierpnia o 2.00 w nocy) podpisano pakt pomiędzy Hitlerem a Stalinem. Trwający przez 22 miesiące – do 22 czerwca 1941 r. sojusz III Rzeszy i ZSSR postawił „na głowie” wcześniejsze relacje polityczne. Zarówno po stronie narodowo-faszystowskiej, jak i po stronie soc-komunistycznej a także po stronie demo-liberalnej zawaliły się wcześniejsze układanki ideowe i geopolityczne. Ale nie tylko na Europę AD 1939 miało to wpływ – skutki tego paktu po prawie 80 latach są widoczne do dzisiaj…

21:56 Blog: Gadający Grzyb
      Od reparacji do Polexitu
      Źródło: https://warszawskagazeta.pl/

Dopiero w momencie otrzymania reparacji będziemy mogli powiedzieć, że wygraliśmy II wojnę światową. Póki co bowiem wciąż pozostajemy w gronie przegranych.

22:09 Blog: Katarzyna
      Rozmyslania przy zmywaku mamy Katarzyny – Prezydent wymienia plot
      Źródło: http://katarzyna.niepoprawneradio.pl

„Jeśli nie widzisz pożytku z tego płotu, na pewno nie pozwolę ci go usnąć. Odejdź i pomyśl. Kiedy wrócisz do mnie i powiesz, że widzisz sens jego istnienia. Wówczas może będzie wolno ci go zniszczyć”. – tak rozumiał reformowanie w odróżnieniu od deformowania mój ulubiony pisarz G.K.Chesterton.

22:22 Felieton: Zbigniew Kuzmiuk (czyta MarkD)
      Prospoleczny charakter budzetu na 2018 rok
      Źródło: http://naszeblogi.pl/user/97/wpisy

Mimo rygoryzmu wydatkowego (przestrzeganie wprowadzonej jeszcze przez poprzedni rząd reguły wydatkowej) i zapewnienia w 2018 roku deficytu całego sektora finansów publicznych na poziomie 2,7% PKB, a więc poniżej tzw. kryterium z Maastricht, budżet ma wyjątkowy prospołeczny charakter.

22:31 Geopolityczny Tygiel: Jerzy Targalski
      Odc. 14 – Serbia
      Organizator / Źródło: Telewizja Republika / https://www.youtube.com/channel/UCc282c_TN8xIba_Z6GaDnQw

Kontynuacja wątku bałkańskiego. Serbia jest terenem rywalizacji wielu potęg.

22:52 Komentarz Tygodnia: Witold Gadowski
      Pani rzecznik Barcelony – obrazy z Europy
      Źródło: http://gadowskiwitold.pl/

O pieniądzach dla dziennikarzy za pisanie o islamie, wydarzeniach w Barcelonie, fundacji Orla Straż, zorganizowanej grupie przestępczej w krakowskim sądzie oraz o działaniach rządu po nawałnicach i manewrach rosyjsko-białoruskich.

23:24 Minął Tydzień: Prof. Jerzy R. Nowak
      Odc 9 – Kto zamordowal Leppera?
      Źródło: https://www.facebook.com/Polskie-Sprawy-1614657532177294/

Śledczy po zbadaniu danych dot.śmierci posła Wójcikowskiego stwierdzili liczne niedociągłośc. Ponad 80 zabójstw od 1989roku. O tym w aktualnej audycji Prof.Nowaka.

23:51 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Na równi pochyłej – cz.2
      Źródło: https://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba

Likwidując jedno zagrożenie Kiereński wzmocnił pozycję bolszewików, którzy mogli w spokoju przygotowywać się do ostatecznej rozgrywki z rządem. Premier lekceważył to niebezpieczeństwo, twierdząc, że „jestem gotów modlić się, żeby takie wystąpienie nastąpiło. Mam wystarczająco dużo siły. Oni zostaną zmiażdżeni ostatecznie”. Szybko miał się przekonać, jak bardzo się mylił.

24:03 Nigdy się nie poddawaj: Wojciech Sumlinski
      Odc.32 – Pekniecia w obozie ‚Dobrej Zmiany’? O pokorze…
      Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCM5aYlgEbslOTUjZMBlKoeg

Kolejny rok, powtarzamy wyraźnie i głośno – Andrzej Lepper został zamordowany! Wyjaśniając zaś tego okoliczności, społeczeństwo polskie dowiedzieć się może o licznych, szokujących elementach życia i działalności politycznej (często na granicy lub z przekroczeniem prawa) osób działających na szczytach władzy…

24:14 Wypowiedz: dr Krzysztof Kawecki
      O wywiadzie B. Budki w Niemieckiej gazecie (24.08.2017)
      Organizator: Radio Maryja

Nieprzyjemne objawienie Borysa Budki, który apeluje o ultimatum Unijnych Instytucji dla Polski. Jak na to patrzeć.

24:30 Wyklad: Prof. Marek J. Chodakiewicz
      Swiaty Islamu
      Organizator: Akcja Katolicka i stowarzyszenie „PJN”

Prof. Marek Jan Chodakiewicz jest historykiem, tytuł doktora zdobył na Columbia University. Od 2003 r. jest profesorem historii w The Institute of World Politics w Waszyngtonie. W kwietniu 2005 został przez prezydenta Busha powołany do amerykańskiej Rady Pamięci Holokaustu, a od 2008 r. jest kierownikiem Katedry Studiów Polskich im. Tadeusza Kościuszki (The Kosciuszko Chair of Polish Studies). W 2016 r. wydał książkę Międzymorze – pracę spinająca przeszłość, teraźniejszość i przyszłość obszarów pomiędzy Bałtykiem a Morzem Czarnym, na których od tysiąclecia rozgrywa się historia Polski i Polaków oraz innych państw i narodów, z którymi współżyliśmy i współżyjemy. Był konsultantem historycznym przemówienia Prezydenta USA Donalda Trumpa podczas jego wizyty w Polsce w lipcu 2017 r.

Recent Posts

Leave a Comment