Audycja 1004 (niedzielna) zajawki

0

19:01 Rekolekcje Adwentowe 2018: ks. Michał Olszewski SCJ, o. Michał Legan OSPPE
      Miłosierdzie (4)
      Organizator / Źródło: Profeto.pl / https://www.youtube.com/user/Profetopl/videos

Kościół jest dobry, bo służy. Miłość do drugiego człowieka i nasze czyny miłosierdzia, są jedynym papierkiem lakmusowym naszej pobożności. Bez miłosierdzia, nie możemy mówić o Kościele! Zapraszamy na czwarty odcinek, gdzie usłyszycie m.in. o tym, dlaczego Papież Franciszek „zafiksował” się na miłosierdzie!

19:11 Blog: Gadający Grzyb
      Global Warming Industry
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Walka z emisją CO2 sprowadza się do eksportu najbrudniejszych etapów produkcji na drugi koniec świata, by potem chwalić się „czystą” i „niskoemisyjną” gospodarką.

19:19 Artykul: Bogumila Kempinska-Miroslawska
      Euroweek razy trzy – czesc I (czyta MarkD)
      Źródło: http://naszeblogi.pl/user/5127/wpisy

O tym, jak wielkie oburzenie po prawej stronie tłitera wywołały zdjęcia polskich dziewczyn, dzieci jeszcze, w objęciach obcych, dorosłych mężczyzn, które to zostały zrobione na obozach językowych organizowanych przez Euroweek, nie będę pisać.

19:29 Blog: Bolo Mauser
      Mistyczne naczynia szatana
      Źródło: https://polskaniepodlegla.pl/

Diabeł, „małpa Pana Boga” , potrafi dostosować swą sztukę zwodzenia do każdego paradygmatu za jakim podążają jego ofiary. Autor tekstu ukazuje to na przykładzie amerykańskich sekt Ufo i ruchu zielonoświątkowego w Kościele Katolickim.

19:47 Felieton: Malgorzata Todd
      W teatrze i zagrodzie
      Źródło: http://mtodd.pl

Nowoczesność mamy już wszędzie, nie tylko w domu i obejściu, ale gdzie się nie ruszyć albo nawet nie ruszając się sprzed telewizora.

19:49 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czyta Wladyslaw)
      Wicik Zywica, odc. 47
      Źródło: http://wicikzywica.niepoprawneradio.pl

Cz.3, rozdz. VI „Muzyka się urwała, rozhukane pary tancerzy przetoczyły się jeszcze parę razy z impetu i stanęły zdumione.
- Kto strzelił i po co?! – wrzasnął jeden z wodzirejów, wysunąwszy głowę przez okno”.

20:06 Spotkanie: prof. Jan Zaryn, prof. Piotr Majewski
      Fenomen Polskiego Panstwa Podziemnego
      Źródło: http://blogpress.pl

W Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie odbyło się spotkanie z cyklu „Kościół – Naród – Państwo, czyli niezwykły wiek XX w dziejach Polski”, zatytułowane „Fenomen Polskiego Państwa Podziemnego”. Gościem prof. Jana Żaryna był prof. UKSW dr hab. Piotr Majewski. Spotkanie odbyło się 11.12.2018

22:01 Komentarz Tygodnia: Witold Gadowski
      Ratujmy chrzescijan
      Źródło: http://www.gadowskiwitold.pl

O wypowiedzi na temat wydarzeń w Karbali, o odpowiedzialności polityków za wysyłanie żołnierzy w niebezpieczne miejsca, o wizycie Beaty Kempy w Iraku, o terminie kolejnej rozprawy z Ringier Axel Springer.

22:21 Felieton: Leszek Zebrowski
      Kim jest towarzysz Balcerowicz?
      Organizator / Źródło: Wyklęci TV / https://www.youtube.com/channel/UCKZ-cbXe5pNT8SyTjOAz_xA

Towarzysz Leszek Balcerowicz zabiera głos do tej pory, w każdej sprawie i sprawia wrażenie, że zna się na wszystkim. Władze PRL dostrzegły go już gdy pracował w Instytucie Badań Marksizmu i Leninizmu. Wysłano go za granicę, żeby nabrał ogłady. Władze Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej bardzo ceniły Leszka Balcerowicza. Po tak zwanym „okrągłym stole” objawił się, jako „geniusz” i wdrożył „plan Balcerowicza”. Zapłaciliśmy za to, jako Polacy ogromną cenę. Trzeba zatem zapytać – dlaczego transformacja wyszła o wiele lepiej w państwach, w których nie było Balcerowicza?

22:30 Geopolityczny Tygiel: Dr Jerzy Targalski
      Wielka walka o przejecie 'zoltych kamizelek’
      Organizator: TV Republika

Francja weszła w okres destabilizacja. Zapewne nastąpi okres uspokojenia, ale Macron niczego nie osiągnie.

22:51 Magazyn Polskie Sprawy: Mec. Joanna Modzelewska
      PLL LOT mial byc dolowany do stanu upadlosci
      Źródło: https://www.facebook.com/Polskie-Sprawy

Na prośbę pracowników p.mecenas przyjrzała się firmie PLL LOT. Z przerażeniem stwierdziła że tu przestępstwo, tam przestępstwo… Dążenie do upadłości zaczęło się w okresie „transformacji”. W tle Lufthansa i duże pieniądze.

23:38 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)
      Poczatki cywilnych słuzb specjalnych – cz.2
      Źródło: https://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba

W latach 1919-1920 ukształtował się w ogólnym zarysie system służb informacyjnych w Polsce, oparty na podziale na cywilne i wojskowe służby.

23:47 Felieton: Antoni Macierewicz
      Glos Polski
      Organizator: Radio Maryja

Mija kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Próba złamania kręgosłupa Polakom dążącym do niepodległości. Ciągle o tym okresie mało wiemy!

23:57 Felieton: Prof.Krystyna Pawlowocz
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: Radio Maryja

W ubiegłą sobotę tuż przed „Godziną Świętą” zmarła nasza sejmowa koleżanka – pani poseł ze Słupska, pani Jolanta Szczypińska, pielęgniarka, od czterech kadencji poseł na Sejm RP z list Prawa i Sprawiedliwości. Długo i boleśnie chorowała. Mimo iż siedziałyśmy na sali plenarnej bardzo blisko – czasem rozmawiałyśmy, kiedyś na jej zaproszenie byłam też na spotkaniu z naszymi wyborcami w Słupsku – to dopiero po jej śmierci dowiedziałam się o wielu rzeczach, które o wiele pełniej ją charakteryzowały.

24:06 Felieton: Prof.Mieczysław Ryba
      Myslac Ojczyzna
      Organizator: Radio Maryja

Europa pogrąża się w haosie. Wielka Brytania nie chce zgodzić się na warunki UE dot.brexitu. Z drugiej strony słabnie E.Macron

24:15 Dyskusja: Jolanta Chankowska, Adam Ambroziak,Krzysztof Milewski, Marek Kowalczyk, Witold Przytocki, Jan Szczerba, prow.Piotr Woyciechowski.
      SB vs. Tajny Zarzad NZS UW – wpadka pultuska
      Organizator / Źródło: Tajemnice Bezpieki / https://www.youtube.com/channel/UCtARasmpXUY0Vc87fDrzEyA

13 grudnia, w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie, odbyła się dyskusja „Służba Bezpieczeństwa vs. Tajny Zarząd NZS Uniwersytetu Warszawskiego im. Józefa Piłsudskiego – wpadka pułtuska. Działalność TW Mikołaj (studium przypadku)” z cyklu „Tajemnice bezpieki”.

Recent Posts

Leave a Comment