Audycja 1062 (czwartkowa) zajawki

0

19:01 Blog: Katarzyna
      Rozmyslania przy zmywaku mamy katarzyny – Pamietamy o skutkach, zapominamy o przyczynach
      Źródło: http://katarzyna.niepoprawneradio.pl

Kresowiakom uciekającym przed banderowcami z Wołynia, Podola i Małopolski Wschodniej do głowy chyba nigdy nie przyszło, że na stare lata będą słuchać o rzezi ich rodzin jako o „historii kontrowersyjnej” i będą tacy, również w Polsce, a nie tylko na Ukrainie, którzy zechcą im wmawiać, że Stefan Bandera nie miał nic wspólnego z rzezią na Wołyniu.

19:15 Blog: Sierp (czyta MarkD)
      Kosztowne obietnice Schetyny
      Źródło: http://blogmedia24.pl/blog/3133

W przypadku wygrania wyborów przez PO te kilkadziesiąt dodatkowych miliardów będzie musiało być pokryte z większych podatków lub ze zwiększonego deficytu – który ostatecznie też będzie musiał być pokryty albo z większych podatków, albo przez zwiększoną inflację.

19:22 Blog: Gadający Grzyb
      Program PO-KO – analiza kitu
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Jeżeli PiS wprowadza „500+”, to mamy do czynienia z nieodpowiedzialnym „rozdawnictwem”. Jeżeli natomiast PO zapowiada, że dołoży od siebie drugie tyle – wówczas jest to „odpowiedzialny” i „pragmatyczny” program.

19:34 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna i Władysław)
      Chlopcy z Nowoszyszek, rozdz. XLIV, odc. 49
      Źródło: http://chlopcyznowoszyszek.niepoprawneradio.pl

Rozdz. XLIV „Przez trzy następne dni Dońka omijał ziemiankę Łosiów i unikał z Łosiem rozmowy. Wincusia również nie przychodziła do niego w południe. Widywali się ze sobą tylko w szkole wieczoerem”.
SłowniK : macif – motyw; Na wkus i ćwiet, towaryszczej niet. – Na smak i kwiattowarzyszy brak; piłowka – piłowanie; kaduszka – kadź, beczka;

19:51 Spotkanie: Tomasz Terlikowski, Paweł Milcarek, Tomasz Rowiński, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, ks. Andrzej Kobyliński, Tomasz Wiścicki,
      Alarma dla Kościoła
      Organizator / Źródło: wydawnictwo DEMART / https://www.youtube.com/channel/UCuw6OTDmlxDE53ZnK69SSlA

Dlaczego postanowiliśmy napisać książkę „Alarm dla Kościoła. Nowa reformacja?” Dlaczego właśnie teraz? Dlaczego robimy to w czasach, gdy wciąż tyle jest w świecie entuzjazmu związanego z pontyfikatem Papieża Franciszka? Przyczyna jest dość prosta, uważamy, że obecnie życie Kościoła wypełniają coraz bardziej niepokojące pomruki, wstrząsy i obawy. Niestety, nie są to jedynie zwykłe napięcia między Kościołem i światem. Teraz źle się dzieje w samym Kościele, wśród ludzi przyznających się do wiary, a z wnętrza Kościoła wychodzą zgorszenia, niejasności i afery. Wydaje się bowiem, że przyszły czasy, o których mówił Benedykt XVI w 2010 roku w drodze do Fatimy: „największe prześladowanie Kościoła nie przychodzi od jego nieprzyjaciół zewnętrznych, lecz rodzi się z grzechu w Kościele”. Chodzi więc o niewiarę, zepsucie, obojętność, które w różny sposób zaczynają o sobie dawać znać w wielkiej społeczności Kościoła i naszych mniejszych społecznościach kościelnych. Tylko w ostatnich kilkunastu miesiącach nastąpiło jakieś groźne przyspieszenie autodestrukcji życia katolickiego. Dlatego powstała ta książka.

21:59 Blog: Gadający Grzyb
      Pod-Grzybki a-1062
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Kampania wyborcza pomału zamienia się w film grozy – przynajmniej dla PO-KO. Oto SLD rozzuchwalone sukcesem, jakim dla tego schodzącego reliktu poprzedniej epoki było wprowadzenie swoich ludzi do PE w ramach Koalicji Europejskiej, zaproponowało Platformie kandydatów na wspólne listy do Sejmu. Trzymajcie się Państwo foteli: Jerzy Jaskiernia, Marek Dyduch, Tadeusz Iwiński, Lech Nikolski, Longin Pastusiak. Był kiedyś taki horror pt. „Reanimator”, w którym szalony medyk ożywiał trupy. I właśnie w takiej roli przejdzie do historii Grzegorz Schetyna – jako reanimator zdechłej postkomuny.

22:05 Blog: Jozef Wieczorek
      Czy Konstytucja dla nauki jest konstytucyjna
      Źródło: https://blogjw.wordpress.com/

Art. 32 Konstytucji RP mówi, że wszyscy są równi wobec prawa, ale art. 121 tzw. Konstytucji dla nauki mówi, że sędziowie wysokich organów sądownictwa mają być jednak równiejsi

22:16 Wypowiedź: Stanisław Michalkiewicz
      Omne trinum perfectum! Trzy ugrupowania opozycyjne są lepsze niż dwa!
      Organizator / Źródło: Asme TV / https://www.youtube.com/user/asmeredakcja/videos

Omne trinum perfectum! Trzy ugrupowania opozycyjne są lepsze niż dwa! – Stanisław Michalkiewicz nie tylko o przedwyborczych roszadach na lewicy, w centrum i na tzw. prawicy, także o dylematach związanych z wyborem pani Urszuli von der Leyen na przewodniczącą Parlamentu Europejskiego, o kolejnej rocznicy nasilenia ukrainskiego ludobójstwa Polaków na Wołyniu i działaniach Armii Krajowej w tamtym czasie, o sprytnym, przedwyborczym ograniczeniu w kolejnym programie rozdawniczym – tym razem dla osób niepełnosprawnych…

22:39 W Cztery Oczy: Witold Gadowski, Marcin Rola
      O aferze ws. Bandery
      Organizator / Źródło: wRealu24 / https://www.youtube.com/channel/UCiwsDgj8mJnsGOr6oN-2OVQ/videos

Gadowski u Roli o aferze ws. Bandery, SKOK-ach, PiS, Konfederacji, Auschwitz i Mazurku vs. TVP!

23:48 Historia: Godzimba (czyta Gadający Grzyb)
      Francuska pożyczka – cz.2
      Źródło: https://blog-n-roll.pl/en/blogs/godziemba

W dniu 6 września 1936 roku gen. Rydz-Śmigły podpisał w podparyskim zamku Rambouillet porozumienie, na mocy którego Francja udzieliła Polsce dwumiliardowego kredytu na modernizację i rozbudowę sił zbrojnych.

24:03 Podwójny Nelson: Stanisław Michalkiewicz, Rafał Otoka-Frąckiewicz
      Nadchodzące wybory to spór o to, który gang uzyska dostęp do pieniędzy obywateli
      Organizator / Źródło: wSensie.tv / https://www.youtube.com/channel/UCKc2OJrpqYusdGArEnOwooA/videos

Lada moment Polacy tłumnie pójdą do urn wyborczych, by wybrać nowych przywódców. Festiwal obietnic trwa w najlepsze. Na ulicy polskich miast i miasteczek tłumnie wyjechali politycy, by bratać się ludem.

Wzmożona aktywność polityczna wszystkich opcji politycznych została zauważona również przez najlepszy duet w polskim Internecie, czyli Rafała Otoka-Frąckiewicza i Stanisława Michalkiewicza. Publicyści programie „W podwójnym nelsonie” chłodnym okiem ocenili, co się dzieje w naszej rodzimej polityce. Kto ma szansę wygrać, a kto przegra? Gdzie jest opozycja? Czy Prawo i Sprawiedliwość słusznie określane jest Żoliborską Grupą Rekonstrukcji Historycznej „Sanacja”? Czy chłopi nadal kochają PSL?

24:26 Rozmowa: mec. Stefan Hambura
      Dlaczego Niemcy nie chcą oddać Polsce skradzionych dzieł sztuki
      Organizator / Źródło: Media Narodowe / https://www.youtube.com/channel/UCljSxZfGqR9GWJAMqIqZ0-g/videos

Dlaczego Niemcy nie chcą oddać Polsce skradzionych dzieł sztuki? | mec. Stefan Hambura

01:11 Prelekcja: Małgorzata Jurkowska
      Seksedukacja. Chcą demoralizować Twoje dziecko – Zobacz jak się bronić!
      Organizator / Źródło: Polonia Christiana / https://www.youtube.com/user/PoloniaChristianaTV/videos

Wykład „Jaki wpływ mają rodzice na uczestnictwo w zajęciach oraz treści przekazywane ich dzieciom w ramach edukacji seksualnej według wytycznych WHO?” wygłoszony przez Małgorzatę Jurkowską podczas konferencji „Edukacja seksualna dzieci i młodzieży – przegląd zagrożeń” w Warszawie 8 czerwca 2019 r. Wydarzenie zorganizowało Centrum Życia i Rodziny.

01:33 Rozmowa: Jan Bogatko
      SPD jest wściekła, że została pominięta w kluczowych negocjacjach
      Organizator / Źródło: Radio WNET / https://www.youtube.com/channel/UCMA-v2JV_9ZYNoY4uY4mRWA/videos?sort=dd&view=0&shelf_id=1

SPD jest wściekła, że została pominięta w kluczowych negocjacjach – Jan Bogatko – korespondent Radia WNET w Niemczech.

01:46 Wypowiedź: ks. Roman Kneblewski
      Uśmiechnij się!
      Organizator / Źródło: Tuba Cordis / https://www.youtube.com/user/TubaCordis/featured

Rozdawaj bliźnim radość, uśmiechając się do nich, a będzie się Tobie samemu żyło o wiele radośniej.

01:58 Wierzę: Paweł Lisicki, Marek Miśko
      Coraz więcej księży stara się uatrakcyjnić liturgię
      Organizator / Źródło: wSensie.tv / https://www.youtube.com/channel/UCKc2OJrpqYusdGArEnOwooA/videos

Czerwiec jest szczególnym miesiącem dla katolików. Miesiąc ten jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Niestety, w tym właśnie miesiącu, co kilka dni spływały na nas niepokojące informacje na temat polskich kapłanów.

X. Michał Macherzyński porzucił kapłaństwo i zapowiedział „nowe” życie u boku kobiety. X. Michał Misiak odkrył w sobie charyzmaty, które doprowadziły go do ekskomuniki. W Nowym Sączu w zakonie jezuitów Ojciec Piotr popełnił samobójstwo…

Na czym polega istota kapłaństwa, celibatu, charyzmatów i wierności Bogu? O tym Marek Miśko rozmawia z Paweł Lisickim w programie „Wierzę”.

Recent Posts

Leave a Comment