Audycja 1067 (niedzielna) zajawki

0

19:00 Blog: Kokos26 (czyta Gadający Grzyb)
      Kamień groźniejszy, niż nóż i siekiera?
      Źródło: https://warszawskagazeta.pl/

Wydaje mi się, że to, co ostatnio się dzieje ma na celu ogołocenie nas z tej wielowiekowej tradycji wpisującej się w nasza chrześcijańską tożsamość. Aż trudno dzisiaj uwierzyć, że akurat w Polsce księża atakowani są nożami, a do kościołów wchodzą osobnicy z siekierami, którymi niszczą ołtarze.

19:05 Blog: Ryszard Surmacz (czyta MarkD)
      Impresje na temat Powstania Warszawskiego
      Źródło: https://naszeblogi.pl/user/3465/wpisy

Mamy bardzo trudną, wymagającą i niezwykle ciekawą historię. Możemy zniej czerpać, bez ograniczeń. Natomiast czasy, w których żyjemy, wypreparowały z nas poczucie realizmu, zniwelowały potrzebę dociekania prawdy, a w niektórych przypadkach wzięły się nawet za zdrowy rozsądek.

19:14 Powstanie Warszawskie w relacjach świadków: Boguslaw Kamola
      Zejscie do kanalu
      Organizator / Źródło: IPNtvPL / https://www.youtube.com/channel/UC5G4MtGuS9o88U9DjOan3yA

W związku z przypadającą 1 sierpnia rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy Państwa do obejrzenia fragmentów notacji z Panem Bogusławem Kamolą, uczestnikiem wydarzeń sprzed 75 lat.

19:27 Felieton: Malgorzata Todd
      Rodzina
      Źródło: http://mtodd.pl

Rodzinę kojarzymy po wspólnym nazwisku, najczęściej jest to nazwisko męża, a później dzieci z tego związku. Przynależność do rodu mogła być zaszczytem i należało zadbać, żeby nie wkradł się jakiś samozwaniec.

19:30 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna i Władysław)
      Chlopcy z Nowoszyszek, rozdz. XLIX, odc. 54
      Źródło: http://chlopcyznowoszyszek.niepoprawneradio.pl

Rozdz. XLIX „Gienia wsparta łokciami o wrota gnała wzrokiem na wylot drogi z lasu, czekając na Dońkę. Po godzinie zniecierpliwiona pobiegła w sad i rzuciłą na karty. Wynik był dodatni: raz wyszło, że „lubi”, drugi raz, że „przyciśnie”. Ucieszona wróżbą wróciłą do wrót i czekała cierpliwie. Ale czas płynął, a chłopca nie było”.

19:46 Spotkanie i koncert: Jan Młynarski, Izabela Laszuk (wnuczka), Sebastian Jastrzebski, Anna Bojara
      o wojennych losach Grzesiuka. Koncert.
      Organizator: Teologia Polityczna

W środę, 24 lipca w redakcji Teologii Politycznej odbył się koncert Jana Młynarskiego. Było to drugie spotkanie z cyklu poświęconego Stanisławowi Grzesiukowi uświetnione spotkaniem z wnuczką artysty, Izabelą Laszuk. Piosenka „Niech żyje wojna”, której tekst napisał Lucjan Szenwald, wykonywana m.in. przez Stanisława Grzesiuka, była jednym z wielu utworów, które można było usłyszeć podczas spotkania! Podczas cyklu spotkań poświęconych Stanisławowi Grzesiukowi razem z zaproszonymi gośćmi zagłębiamy się w jego życie i twórczość w trzech etapach. Na przedwojenną Warszawę, lata wojny oraz rzeczywistość Polski Ludowej spoglądamy przez pryzmat jego szlagierów i utworów literackich. Każdemu spotkaniu towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu trio Jana Młynarskiego.

21:40 Komentarz polemiczno – histyoryczny: Leszek Zebrowski
      Powstanie ’44: Teoria spiskowa ma sie dobrze, a spiskowcy jeszcze lepiej
      Organizator: Leszek Żebrowski – Wyklęci TV

Siedemdziesiąta piąta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, skłania – poza refleksjami rocznicowymi – również do rozważań bardziej ogólnej natury. Oto karmieni jesteśmy, praktycznie od samego początku, niezwykle wulgarnymi (pospolitymi) teoriami spiskowymi. Polacy to jakoby taki naród, który zawsze i wszędzie podlega ochoczo działaniom obcych, wrogich sił i zachowuje się zgodnie z ich wolą.

21:52 Artykuł: Jacek Ozog, Krystian Kratiuk i Lukasz Karpiel
      Czy ‚prawica’ naprawde chce pokonac pelzajaca dyktature LGBT?
      Organizator: PCh24TV · Polonia Christiana

Widmo homodykatury krąży nad Europą. Nie oszukujmy się nad Polską też…

22:21 Geopolityczny Tygiel: dr JerzyTargalski
      Wojna informacyjna
      Organizator: Telewizja Republika

Jak działaja słuzby rosyjskie. Książka Alana Paczuszki warta polecenia młodym.

22:43 Komentarz Tygodnia: Witold Gadowski
      Pamiec, Marsz i… Homotecza
      Źródło: http://gadowskiwitold.pl/

O Powstaniu Warszawskim w przeddzień 75. rocznicy jego wybuchu, o przeskoku Pawła Kowala i listach wyborczych PO, o historycznej wizycie Justina Trudeau w barze gejowskim, o tym, co nas czeka po wygaszeniu elektrowni w Bełchatowie, O Jerzym Machejku, który powraca jako Jerzy Neustadt w Instytucie Łączności, o firmie Kapsch i systemach poboru opłat w niektórych krajach europejskich, o planach obchodów rocznicy 1 września w Gdańsku, o Kamilu Durczoka i celebrytach III RP, a na koniec filmowa zapowiedź Marszu Polaków i Polonii i fragment piosenki przygotowanej specjalnie na Marsz.

23:24 Komentarz: Leszek Zebrowski
      Wyborcza nie proznuje
      Organizator: Leszek Żebrowski – Wyklęci TV

Wyborcza nie próżnuje, pod pozorem „obrony wartości” wypróżnia się ideologicznie. Jeśli chcielibyśmy mierzyć poziom głupoty, wynikającej nie tylko z ideologicznego zacietrzewienia, to dla „Wyborczej” zabrakłoby skali. Poziom ich publikacji i ataków można określić słynną parafrazą: „chcom i muszom ale nie potrafiom”.

23:32 Kondominium News: Dariusz Budziszewski. rozm.Rafal Mossakowski
      Polak Węgier – dwa bratanki – także podczas powstania warszawskiego
      Organizator: CEPowisle

Dariusz Budziszewski: Polak Węgier – dwa bratanki – także podczas powstania warszawskiego – film pierwotnie ukazał się na FB. Od 24 do 31 lipca 2019 r. kanał CEPowisle był po raz kolejny w tym roku zablokowany – nie mogliśmy np. umieszczać nowych filmów – dlatego umieszczaliśmy je na Facebooku. 21.06.2019 r. – nasz kanał CEPowisle na YouTube został pozbawiony możliwości zarabiania ze względu na: „Treści szkodliwe lub szerzące nienawiść”. Dlatego – tym bardziej – liczymy na wsparcie dalszego rozwoju i działań edukacyjno – medialnych Centrum Edukacyjnego Powiśle.

24:37 Powstanie Warszawskie w relacjach świadków: Andrzej Chylinski
      Zryw wolnosci

W związku z przypadającą 1 sierpnia rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy Państwa do obejrzenia fragmentów notacji z Panem Andrzejem Chylińskim, naocznym świadkiem wydarzeń sprzed 75 la

24:52 Nigdy sie nie poddawaj: Wojciech Sumliński
      Czy Powstancy walczyli za LGBT?
      Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCM5aYlgEbslOTUjZMBlKoeg

Próba odpowiedzi na pytanie czy Powstancy Warszawscy gineli za idee i wartości LGBT? Za co ginęli?

01:18 Historia: Leszek Zebrowski
      Gorczewska – ulica smierci
      Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCKZ-cbXe5pNT8SyTjOAz_xA

Ulicą Górczewską i Wolską posuwały się niemieckie kolumny zbrodniarzy niemieckich: Dirlewangera i Reinefartha, mordując wszystkich ujętych, również ulic bocznych. Łącznie na Woli podczas tego ludobójstwa w ciągu kilku dni Niemcy zamordowali ok. 65 tys. ludzi. Nawet o zachowanie tego upamiętnienia w miejscu przy torach kolejowych, gdzie rozpoczęła się straszliwa rzeź bezbronnej ludności cywilnej – mieszkańcy musieli stoczyć walkę, bo samorządowe władze Warszawy uznały, że warto ten teren… przehandlować. Ale i tak na części terenu uświęconego krwią ofiar znajduje się salon „Nissana”.

01:29 :
      Prof. Marek Jan Chodakiewicz: Historia cywilizacji śmierci w XX wieku

Recent Posts

Leave a Comment