Audycja 261 (niedzielna)

1
 • 19:00 Wiersz:czyta Katarzyna – Karol Wojtyła ” Gdy dokoła mówią językami”
 • 19:03 Blog:Gadający Grzyb – Patriotic Games http://niepoprawni.pl/blogs/gadajacy-grzyb
 • 19:18 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) – Pojednanie jak strzał w potylicę http://bezdekretu.blogspot.com
 • 19:44 Artykuł: Zbigniew Lipiński (czyta:JaWa) – Jesteśmy przezroczyści Artykuł w Nr 41 (832) numerze tygodnika „Nasza Polska” z 12 października 2011 r.
 • 19:58 Historia:czyta Katarzyna – „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego http://dzieje-polski.4shared.com
 • 20:14 Wykład:Rafał Ziemkiewicz – Budowanie polskiej siły, czyli czego uczą nas po latach Dmowski, Baliński i Popławski. V Konferencja z cyklu: Dziennikarz – między prawdą a kłamstwem·.
 • 20:42 Felieton:Stanisław Michalkiewicz (czyta:JaWa) – Ruch Odurzonych http://www.super-nowa.pl/art.php?i=22001
 • 20:55 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna http://nowe-klamstwa.4shared.com
 • 21:08 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Polacy, „Jesteście z…ści” http://niepoprawni.pl/blogs/kokos26
 • 21:22 Czytanka:czyta MarkD – Handel koroną św.Stefana – „Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy” Józefa Mackiewicza http://watykan-w-cieniu.4shared.com
 • 21:37 Wieczór autorski:Sławomir Cenckiewicz – Długie ramię Moskwy – cz1.
 • 22:46 Aktualności RM:Zbigniew Kuźmiuk – Czy grozi nam jeden rząd europejski? http://radiomaryja.pl
 • 23:08 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Uniwersytet Latający – odc. 1 http://niepoprawni.pl/blogs/godziemba
 • 23:30 Artykuł:czyta Katarzyna – „Moralny wymiar wolności a zniewolenie relatywizmem” – ks.prof.Artur Katolo
 • 23:46 Wykład:Marszałek Janusz Dobrosz – Traktat za zamkniętymi drzwiami cz.1
 • 24:34 Lektura:czyta Marcusso – Wyzwolenie, ale czy wolność? http://niepoprawneradio.pl
 • 24:59 Prezentacja:Teresa Adamska (oraz Zbigniew Tynecki) – Gaz łupkowy – przekręt rządów Platformy Obywatelskiej – Centrum Zrównoważonego Rozwoju
 • 02:02 Wypowiedź:ks.Stanisław Małkowski – Forum Wolnego Słowa http://solidarni2010.pl
 • 02:19 Wspomnienie:Żołnierze Wyklęci (czyta: JaWa) – 48 rocznica śmierci Ostatniego Niezłomnego http://podziemiezbrojne.blox.pl/html
 • 02:40 Żołnierze Wyklęci:czyta MarkD – Obwodowy Patrol Żandarmerii „Znicza” – Kolejny fragment opracowania Kazimierza Krajewskiego i Tomasza Łabuszewskiego http://sokolik.4shared.com
Recommended Posts
Comments
 • MarkD
  Odpowiedz

  SZCZEGÓŁY AUDYCJI 261

  image
  image image image image

  Gdy dokoła mówią językami, jak narastały pokolenia, wnosząc do skarbca swej ziemi
  rzeczy stare i nowe –
  Ziemia stała się łożyskiem świateł zapalonych głęboko w ludziach, płynęły wciąż
  jednakowo te same rzeki i wciąż na nowo opływał ziemię strumień mowy wzbierający historią.

  19:00 Wiersz:czyta Katarzyna – Karol Wojtyła ” Gdy dokoła mówią językami”


  Gadający Grzyb o polityce historycznej w wersji „cyfrowej” – gry komputerowe są wielkim, niewykorzystanym arsenałem propagandowego rażenia.

  19:03 Blog:Gadający Grzyb – Patriotic Games


  Polskie władze i ich stosunek do Katynia. Poddanie się szantażowi Rosji, której stosunek do tego ludobójstwa przypominać zaczyna coraz bardziej stosunek do tej sprawy państwa sowieckiego.

  19:18 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) – Pojednanie jak strzał w potylicę


  System totalnej inwigilacji już działa. Polska jest krajem pilotażowym.

  19:44 Artykuł: Zbigniew Lipiński (czyta:JaWa) – Jesteśmy przezroczyści Artykuł w Nr 41 (832) numerze tygodnika „Nasza Polska” z 12 października 2011 r.


  Zniweczone przez oligarchów plany Jerzego Ossolińskiego uzdrowienia sytuacji politycznej w kraju. Przygotowania króla do wojny z Turcją. Powstanie kozaków, klęska pod Żółtymi Wodami, śmierć króla Władysława IV – Odcinek 101.

  19:58 Historia:czyta Katarzyna – „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego


  W sobotę 22 października 2011 r. odbyła się w Łodzi V Ogólnopolska Konferencja z cyklu „Dziennikarz – między prawdą a kłamstwem”, organizowana przez łódzki oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Jednym z gości był dziennikarz Rafał Ziemkiewicz. Mówił, między innymi, o doświadczeniach historycznych bycia Polakiem i zaniku poczucia wspólnoty dziś.

  20:14 Wykład:Rafał Ziemkiewicz – Budowanie polskiej siły, czyli czego uczą nas po latach Dmowski, Baliński i Popławski. V Konferencja z cyklu: Dziennikarz – między prawdą a kłamstwem.


  Wszystko wskazuje na to, że ,,sztuka królewska,, to umiejętność skrytego manipulowania ludźmi tak, żeby skłonić ich do postępowania zgodnego z oczekiwaniami władzy. Mnóstwo ludzi daje się na to nabrać, gdy na czele ich protestów stają ci sami osobnicy, którzy wcześniej im tę niedolę wykreowali.

  20:42 Felieton:Stanisław Michalkiewicz (czyta:JaWa) – Ruch Odurzonych


  Zmiany w polityce ZSRR nie były wynikiem wywierania presji przez ekonomistów, technokratów czy naukowców, ale zostały szczegółowo zaplanowane i kontrolowane przez aparat partyjny, działający zgodnie z wymogami ideologicznej polityki długofalowej, opartej na doświadczeniach z okresu NEP-u. Odcinek 37 – Dokończenie podrozdziału: Wpływ ideologii

  20:55 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna


  19 października minęła rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. W tym roku Polacy wybrali do sejmu kumpla jego zabójcy i byłych współpracowników SB. Pogratulować…

  21:08 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Polacy, „Jesteście z…ści”


  Historia korony, która była nagrodą papieża Sylwestra II dla księcia węgierskiego Wajka za wprowadzenie chrześcijaństwa. Korona pozostała w USA po jej wywiezieniu z Węgier przed wkroczeniem wojsk sowieckich. Co zdarzyło się po opuszczeniu przez prymasa Mindszentyego?

  21:22 Czytanka:czyta MarkD – Handel koroną św.Stefana – „Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy” Józefa Mackiewicza


  W wypełnionej po brzegi sali konferencyjnej Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” odbył się wieczór autorski dra Sławomira Cenckiewicza. Spotkanie, które prowadził reżyser Grzegorz Braun poświęcone było omówieniu ostatniej publikacji pt. „Długie ramię Moskwy…” Podsumowaniem spotkania może być konkluzja w postaci stwierdzenia, że Antoni Macierewicz likwidując WSI po prostu sformalizował jedynie proces upadku tej służby. Organizatorem spotkania był Wrocławski Klub Gazety Polskiej.

  21:37 Wieczór autorski:Sławomir Cenckiewicz – Długie ramię Moskwy – cz1.


  Rozwiązaniem może być tylko powołanie instytucji, nieważne jak się będzie nazywała, która będzie pełnić funkcję rządu?

  22:46 Aktualności RM:Zbigniew Kuźmiuk – Czy grozi nam jeden rząd europejski?


  Uniwersytet Latający – Towarzystwo Kursów Naukowych. Inicjatywa społeczności akademickiej nawiązująca do czasów carskich – odpowiedź na zakłamanie oficjalnej nauki, integrująca opozycyjną młodzież i będąca kuźnią kadr dla KOR i ROPCiO. Ilu z tych ludzi dziś przeszła na pozycje wrogiego establishmentu…

  23:08 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Uniwersytet Latający – odc. 1


  Pojęcie wolności, jej definicja w filozofii klasycznej, za Tomaszem z Akwinu.

  23:30 Artykuł:czyta Katarzyna – „Moralny wymiar wolności a zniewolenie relatywizmem” – ks.prof.Artur Katolo


  Na kolejnym Poniedziałku na Kuźniczej w Civitas Christiana marszałek Janusz Dobrosz omówił stan relacji polsko-niemieckich po 20 latach funkcjonowania Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z 17.06.1991 r. Generalnie jest źle, a nawet bardzo źle… wbrew temu co twierdzi obecny Minister Spraw Zagranicznych!

  23:46 Wykład:Marszałek Janusz Dobrosz – Traktat za zamkniętymi drzwiami cz.1


  Odcinek czwarty prezentacji materiałów z konferencji zorganizowanej przez posła na Sejm RP Roberta Telusa przy współudziale Instytutu Pamięci Narodowej oddział Łódź oraz NSZZ Solidarność oddział Opoczno. Odbyła się ona 16 stycznia 2009 roku w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.Konferencja poświęcona była trudnemu okresowi po zakończeniu II wojny światowej, w jakim przyszło egzystować Polakom.

  24:34 Lektura:czyta Marcusso – Wyzwolenie, ale czy wolność?


  Opis mechanizmu ustawiania prawa geologicznego przez rząd Platformy Obywatelskiej którego skutkiem będą tragiczne konsekwencje w obszarze zysków z wydobycia gazu łupkowego, bezkarność koncernów z USA, wywłaszczanie ziemi przez te firmy od Polaków, konsekwencje środowiskowe skutkujące dewastacją ziemi i spadkiem jej wartości tworząc z niej teren górniczy! Redakcja nie ze wszystkimi tezami prelekcji się zgadza.

  Opinia polemiczna dot. materiału – Średnia głębokość występowania złóż bitumicznych (gównie gazu i ropy naftowej) to 3,5 do 5,0 tys, m, gdzie wody nie występują a jeżeli gdzieś się znajdą to przy panujących warunkach (wysokie ciśnienie i temperatura) nie mają żadnych właściwości użytkowych. Wody geotermalne w rejonie kredowej niecki Mogileńsko – Łódzko – Szczecińskiej występują na gł. 600 – 1000 m. Wody te zalegają w tej części górotworu ponieważ mają szczelne dno. Gdyby takowego nie było wody przeniknęłyby niżej. Poza tym większość substancji płynnych pod ziemią (w ty wody) migrują w dół skąd więc przekonanie że substancje rozpuszczone w wodzie, które będą używane do wydobycia gazu będą migrowały do góry i na tak znaczny dystans. Koncesje nie przesądzają o opłatach eksploatacyjnych związanych z wydobyciem jakiejkolwiek kopaliny. I tak dalej i tak dalej. Jak się spotkamy możemy porozmawiać.

  24:59 Prezentacja:Teresa Adamska (oraz Zbigniew Tynecki) – Gaz łupkowy – przekręt rządów Platformy Obywatelskiej – Centrum Zrównoważonego Rozwoju


  Pierwsze spotkanie na Forum odbyło się w sobotę 22 października 2011, o 16.30. Wysłuchaliśmy istotnego przesłania księdza Stanisława Małkowskiego, duchowego Opiekuna Solidarnych. Spotkanie zwieńczyła modlitwa poprowadzona przez księdza.

  02:02 Wypowiedź:ks.Stanisław Małkowski – Forum Wolnego Słowa


  Przypominanie o Polakach Niepokonanych. Oddajmy im cześć i kontynuujmy dzieło bohaterów- myślą i działaniem dla wolnej i niepodległej Polski. Mordując bestialsko, komuniści pokazali, czego obawiają się najbardziej. Naszych myśli, naszych głów.

  02:19 Wspomnienie:Żołnierze Wyklęci (czyta: JaWa) – 48 rocznica śmierci Ostatniego Niezłomnego


  Trzy odsłony dziejów sokołowskiej partyzantki. Jako pierwsza – Obwodowy Patrol Żandarmerii „Znicza”. Po rozformowaniu oddziałów AK uczestniczących w akcji „Burza” i pierwszych represjach sowieckich wobec społeczeństwa i żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego na Podlasiu, wobec rozprężenia jakie zapanowało w terenie, mjr Jerzy Sasin „Rosa” zdecydował się utworzyć oddział dyspozycyjny zdolny do prowadzenia skutecznych działań z zakresu samoobrony i utrzymywania porządku.

  02:40 Żołnierze Wyklęci:czyta MarkD – Obwodowy Patrol Żandarmerii „Znicza” – Kolejny fragment opracowania Kazimierza Krajewskiego i Tomasza Łabuszewskiego

Leave a Comment