Audycja 1107 (niedzielna) zajawki

0

19:00 Blog: Gadający Grzyb
      COP25 – festiwal hipokryzji
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Europejski lider energii odnawialnej, czyli Niemcy, dotuje produkcję opartą na OZE kwotami rzędu dwudziestu kilku miliardów euro rocznie, zaburzając przy okazji swoim dumpingiem cały europejski rynek.

19:08 Felieton: Malgorzata Todd
      Lapidarnosc
      Źródło: http://mtodd.pl

Nie ma takiej cnoty, z którą nie można by przesadzić. Czytelnicy często chwalą mnie za lapidarność, a skłonność do jej nadużywania spowodowała właśnie błąd, jakiego się dopuściłam w poprzednim felietonie. O problemie aborcji wspomniałam tak skrótowo, że zostałam opacznie zrozumiana.

19:12 Audiobook: Józef Mackiewicz (czyta MarkD)
      Zwycięstwo Prowokacji
      Organizator: Wydawnictwo Kontra

La dolce vita współczesnego „Asfaltintelektualizmu”, nie pozbawione jest wszakże kolców. Stanowią je pytania zasadnicze:
1.- Czy ludzie przed rewolucją żyli w Rosji lepiej, czy gorzej niż po rewolucji? – Ponieważ wszystko wskazuje, że żyli lepiej, więc postanowiono nie zgłębiać kłopotliwego pytania.
2. – Czy leninowski pierwowz?r bolszewickiej rewolucji, jest czy nie jest bardziej zbliżony do faszyzmu niż do liberalnych „reakcji” epoki przedrewolucyjnej? – Ponieważ wszystko wskazuje, że pomiędzy komunizmem i faszyzmem zachodzi większe pokrewieństwo, niż pomiędzy faszyzmem a „reakcją” dawnego typu, więc postanowiono nie zgłębiać kłopotliwego pytania.
3. – Czy w „staliniźmie” można doszukać się organicznych różnic od klasycznego „leninizmu”? – Ponieważ wszystko wskazuje, że organicznych różnic doszukać się niepodobna, a jedynie różnice metod, więc postanowiono nie zgłębiać kłopotliwego pytania.

19:32 Felieton: Malgorzata Todd
      Mily czy madry?
      Źródło: http://mtodd.pl/

Z nowym rokiem często postanawiamy dokonać jakichś zmian. Zastanawiamy się na przykład – kim być. Czy lepiej być postrzeganym jako człowiek miły, czy mądry?

19:37 Audiobook: Florian Czarnyszewicz (czytają Katarzyna i Władysław)
      Losy pasierbow, rozdz. XIII/XIV, odc. 19;
      Źródło: http://losypasierbow.niepoprawneradio.pl

Rozdz. XIII/XIV „W izbie było sucho i widno, lecz Zygmunt nie mógł sobie znaleźć miejsca. Był bardzo roztarniony. Wiedział, że ciężar karyzależny będzie w dużej mierze od tego, jak się będzie tłumaczył podczas pierwszego badania; że chwilę tę powinien wykorzystać na przygotowanie…”.
Słownik: Venga senor! – Chodź pan!; Venga pronto! Chodź pan szybko!; Constitucion – stacja kolejowa w Buenos Aires; si – tak; Villa Lugano – miasto w prowincji Buenos Aires; Temperley – Miasto w prowincji Buenos Aires; Las Heras – ulica w Buenos Aires;
Muzyka:
ttps://www.youtube.com/watch?v=fnPUaJQmDd0

19:58 Geopolityczny Tygiel: dr Jerzy Targalski
      Chiny na skraju katastrofy
      Źródło: www.telewizjarepublika.pl

Rosnie w Polsce zachwyt Chinamy. Przyjrzyjmy się jednak chińskim problemom.

20:17 Debata: Anna Mandrela
      Kto zdradził Witolda Pileckiego?
      Organizator: Leszek Żebrowski – Wyklęci TV

Ta publikacja ostatecznie uwolniła z oskarżeń osoby dotąd oskarżane o zdradę. Autorka książki prezentuje: „Nieznane fakty z ostatnich lat życia Rotmistrza” Jak doszło do aresztowania rtm. Witolda Pileckiego? To jedyna książka, która przedstawia nieznane dotąd fakty z ostatnich dwóch lat życia jednego z największych polskich bohaterów! Kto zdradził rtm. Pileckiego? Okazuje się, że autorzy poprzednich książek oskarżali zupełnie niewinne osoby… Przedstawiamy niepublikowane dotąd dokumenty ze Studium Polski Podziemnej i Instytutu Pamięci Narodowej oraz agenturalne meldunki, które przyczyniły się do aresztowania rtm. Pileckiego i jego towarzyszy.

20:39 Debata: Leszek Żebrowski
      Kto zdradził Witolda Pileckiego?
      Organizator: Leszek Żebrowski – Wyklęci TV

Przedstawiamy niepublikowane dotąd dokumenty ze Studium Polski Podziemnej i Instytutu Pamięci Narodowej oraz agenturalne meldunki, które przyczyniły się do aresztowania rtm. Pileckiego i jego towarzyszy.

21:08 Debata: Stanisław Michalkiewicz
      Kto zdradził Witolda Pileckiego?
      Organizator: Leszek Żebrowski – Wyklęci TV

Jeszcze jeden głos o tej fascynującej książce. Anna Mandrela – bardzo istotna publikacja, która ostatecznie uwolniła z oskarżeń osoby dotąd podejrzewane o zdradę.

21:25 Komentarz Tygodnia: Witold Gadowski
      Wietrzcie cele… Przyjaciele
      Źródło: http://www.gadowskiwitold.pl

O Igorze Kołomojskim, o osobistych ambicjach liderów frakcji w PiS, o liście przysłanym zza krat aresztu, o niegospodarnych decyzjach w KGHM i w sprawie polskich złóż, o przegranej sprawie Jana Śpiewaka, a na koniec świąteczne życzenia.

22:08 Nigdy się nie poddawaj: Wojciech Sumliński
      Zakazana książka #2
      Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCM5aYlgEbslOTUjZMBlKoeg/videos

Gmina Żydowska. Powrót do Jedwabnego. Jak to było z zakazem dot.prezentacji książki.

22:46 Geopolityczny Tygiel: dr Jerzy Targalski
      Jak wyglada wspolpraca Chin z Rosja? Czy dojdzie do sojuszu?
      Organizator: Telewizja Republika

Oba państwa korzystają z tego że fłosi się iż istnieje sojusz chińsko – rosyjski, ale go nie ogłaszają.

23:07 Wykład: Dr Ewa Kurek, rozm. Ryszard Holubowicz
      Cywilizacje: Rosja i Prawosławie część 1
      Organizator: Niezależny Lublin

Rozmowa o cywilizacjach, po to by zobaczyc co jest lepsze co gorsze.

24:03 Rozmowa: Bartosz Cwir
      ’W obronie wypraw krzyżowych”. Co historia mówi o krucjatach?
      Organizator: PCh24TV · Polonia Christiana

Moja książka ma za zadanie przede wszystkim wzbudzić refleksję i wymusić w czytelnikach swego rodzaju ,,czujność historyczną”. Robię to, oczywiście, poprzez wyprostowanie pewnych powszechnych kłamstw i mitów związanych z tematyką krucjat – mówi Bartosz Ćwir, autor książki „W obronie wypraw krzyżowych”

24:42 Felieton: Prof. dr hab. Mieczysław Ryba
      Myśląc Ojczyzna
      Organizator: Radio Maryja

Kończy się rok 2019. Podsumowanie, synteza głównych problemów intelektualnych i mentalnosciowych Polaków. Kompleksy polskie.

24:54 Dyskusja: Witold Bagieński, Cezary Gmyz, Piotr Woyciechowski
      Ministerstwo Spraw Zagranicznych PRL
      Organizator / Źródło: IPNtv – Tajemnice bezpieki / https://www.youtube.com/user/IPNtvPL/

Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza na dyskusję „Ministerstwo Spraw Zagranicznych PRL jako instytucja przykrycia dla komunistycznych służb specjalnych – konsekwencje tego stanu rzeczy dla prowadzenia suwerennej polityki zagranicznej III RP w latach 1990–2019” z cyklu „Tajemnice bezpieki”

Recent Posts

Leave a Comment