Audycja 1203 (czwartkowa) zajawki

0

19:01 Artykuł: Konny Artylerzysta
      Co robić?…
      Organizator / Źródło: Polska Walcząca/ 03.03.1945/ Londyn/ Rok 7, Nr 9 / http://retropress.pl

Komunikat oficjalny wydany po konferencji krymskiej postawił nas wszystkich na emigracji wobec faktu zupełnego pominięcia Narodu Polskiego i prawowitych władz Rzeczypospolitej w decydowaniu o sprawach polskich. Mało tego, postanowiono wyznaczyć nowy rząd, który ma być nazwany „Tymczasowym Rządem Jedności Narodowej”. Jako podstawa dla wyznaczenia nowego rządu ma służyć poprzedni „rząd” t.zw. lubelski, ustanowiony przez Moskwę.

19:18 Blog: Katarzyna
      Gry aborcyjne
      Źródło: http://katarzyna.niepoprawneradio.pl

Chciałoby się zapytać, kto w Polsce naprawdę rządzi; ulica, zagranica czy rząd wybrany w demokratycznych wyborach? Kto ostatecznie decyduje, że prawo powinno być zastosowane niezwłocznie.

19:29 Blog: Gadający Grzyb
      Upadek „rewolucji macic”
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Obecnie stan politycznej gry wygląda tak, że władza wprawdzie zalicza zjazd społecznego poparcia – ale jeszcze większy zaliczyła „rewolucja macic” z nadającymi jej ton agresywnymi babsztylami. PiS może teraz sobie pozwolić nawet na siłową pacyfikację z pałowaniem – i ludzie co najwyżej odetchną z ulgą, że ta banda wariatek wreszcie zeszła im z oczu.

19:41 Rekolekcje Adwentowe 2020: Ks. Michał Olszewski SCJ
      Odcinek 1 – Obietnica
      Organizator / Źródło: Profeto.pl / https://www.youtube.com/user/Profetopl/videos

Ruszamy w drogę. Dziś nasz pierwszy odcinek, dziś początek, dziś usłyszymy o obietnicy. Jakiej? Posłuchaj!

19:50 Audiobook: Fulla Horak
      Święta Pani, odc. 11, część 5 rozdziału – I otworzyły się oczy ich
      Źródło: http://swietapani.niepoprawneradio.pl

„8 grudnia
Dnia tego, wyspowiadawszy się u ks. X., przystąpiłam znowu do Sakramentów Św. i z wielkim utęsknieniem czekałam świętej wizyty. Moja Najdroższa Opiekunka przyszła pogodnie uśmiechnięta. W obu rękach niosła…”.

20:07 Spotkanie: Aleksandra Rybinska
      Zagraniczny Przegląd Tygodnia
      Organizator / Źródło: Klub Ronina / https://www.youtube.com/user/Blogpressportal/videos

Wydarzenia międzynarodowe komentowała (internetowo) Aleksandra Rybińska.

21:10 Blog: Gadający Grzyb
      Pod-Grzybki a-1203
      Źródło: http://podgrzybem.blogspot.com/

Genderyzm postępuje. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się za sprawą amerykańskich naukowców, że Kazimierz Pułaski tak naprawdę był Kazimierą Pułaską, teraz natomiast ogłoszono, iż Fryderyk Chopin był gejem. Z tego płynie wniosek, że George Sand z którą łączył go płomienny i burzliwy romans była facetem. W sumie George Sand słynęła z szokowania współczesnych różnymi męskimi zachowaniami – m.in. chodziła w garniturze i paliła cygara, co ówczesnym kobietom nie uchodziło. Na dodatek z jej pamiętników wyłania się obraz dość toksycznej i antypatycznej baby. Mamy więc rozwiązanie tajemnicy, cóż takiego pociągało subtelnego Chopina w tym odrażającym babochłopie – on po prostu poleciał na jej portki! Co ten Paryż robi z ludźmi…

21:19 Blog: Jozef Wieczorek
      NIK kontroluje plagi akademickie
      Źródło: https://blogjw.wordpress.com/

Obecnie mamy więcej uczelni, więcej profesorów, lepszą infrastrukturę na poziomie europejskim, a wiele czasopism naukowych zniknęło i brakuje podręczników dla studentów. Jest zatem uzasadnione pytanie, czy środki przeznaczone na naukę są dobrze wydawane i jakie przynoszą korzyści ?

21:32 Wypowiedź: Stanisław Michalkiewicz
      Fałszywa wiadomość! Marta Lempart to nie jest Włodzimierz Czarzasty w peruce!
      Organizator / Źródło: Asme TV / https://www.youtube.com/user/asmeredakcja/videos

Fałszywa wiadomość! Marta Lempart to nie jest Włodzimierz Czarzasty w peruce! – Stanisław Michalkiewicz nie tylko o transformacjach płciowych, osobowych i – pisząc ogólnie – różnorakocielesnych w „kolorowym” świecie Lewicy, także o zbliżającym się olbrzymim sukcesie „obozu Dobrej Zmiany” wynikającym z „nieubłaganych negocjacji” jego polityków w sprawie unijnego budżetu, a także o świetlanej przyszłości antyszczepionkowców i postępującym z upływem czasu – co jest naturalnym procesem wynikającym obserwacji natury nie tylko ludzkiej – uwiądzie kobiecych demonstracji, na co proponuje przewrotne antidotum

21:51 Konferencja: ks. prof. Paweł Bortkiewicz, Grzegorz Strzemecki, Agnieszka Marianowicz-Szczygieł, dr Piotr Bernatowicz
      Gender “Projekt nowego człowieka?”
      Źródło: https://www.youtube.com/c/PatrykJakiPL/videos

W krajach Unii Europejskiej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat doszło do całej serii przemian o podłożu kulturowym, które mają rzeczywisty wpływ na codzienne życie całych społeczeństw. Zmiany te mają różne oblicza i w wielu państwach przybierały odmienne formy i skale.
Konferencja “Zderzenie kulturowe w UE” to inicjatywa, dzięki której będziemy mieli okazję podsumować dotychczasowe zmiany w Polsce na tle innych europejskich państw, a także nakreślić możliwe scenariusze zderzenia kultur w najbliższych dekadach. Czy zmiany te zajdą tak daleko jak w innych krajach Unii Europejskiej? Czy mamy szansę uchronić się przed szkodliwymi konsekwencjami przemian kulturalnych, bazując na doświadczeniach innych? Serdecznie zapraszamy do oglądania wykładów i debat, które odbyły się podczas konferencji „Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę?”!

23:21 Komentarz: dr Rafał Brzeski
      Mówimy o wojnie. Niemcy chcą upadku rządu PiS. Koszty w tej grze nie grają roli
      Organizator / Źródło: Radio WNET / https://www.youtube.com/channel/UCMA-v2JV_9ZYNoY4uY4mRWA/videos

Dr Rafał Brzeski zapowiada wizytę Viktora Orbana w Warszawie. Premierzy Polski i Węgier będą konsultować stanowisko w negocjacjach nad nowym unijnym budżete w kontekście projektowanej klauzuli wiążącej wypłatę środków z funduszu odbudowy z praworządnością. Zablokowanie tego funduszu byłoby poważnym problemem zwłaszcza z krajów południa Europy.

23:42 Ja katolik: Krystian Kratiuk
      Dlaczego Kościół przetrwa ten kryzys?
      Organizator / Źródło: PCh24 / https://www.youtube.com/user/PoloniaChristianaTV/videos

Jakże modne dzisiaj jest mówienie o nienawiści do „takiego” Kościoła, jakże popularne jest przepowiadanie Jego końca i mówienie o przemijającej Jego roli. Czynią to duchowni, wierni świeccy… Katolicy. Tymczasem Kościół przetrwa. Dlaczego? Na program Ja katolik zaprasza Krystian Kratiuk.

24:17 Tydzień z głowy: Dr Ewa Kurek
      UE zmienia się w św. cesarstwo rzymskie narodu niemieckiego?
      Organizator / Źródło: Niezależny Lublin / https://www.youtube.com/user/lublincompl/videos

„Tydzień z głowy” – dr Ewa Kurek komentuje ostatnie wydarzenia.

24:32 Zagadki Historii: kpt. Marek Błuś (rozm. Brunon Różycki)
      Zagłada promu „Estonia” 1994
      Organizator / Źródło: Historia bez mitów / https://www.youtube.com/channel/UCUr_6iMpLejK716OM2daxdQ/videos

Kapitan żeglugi wielkiej i znany z bezkompromisowości publicysta marynistyczny kpt. M. Błuś dokonuje dogłębnej analizy zatonięcia promu „Estonia” z roku 1994 w której oficjalnie zginęło ponad 850 osób. Szereg poszlak wskazuje, że statek brał udział w przemycie materiałów strategicznych i w związku z tym przyczyna tragedii do dziś jest nieznana. Co stało się na Bałtyku w nocy 28 września 1994 roku?

01:24 Kalendarz Historyczny: Ryszard Gromadzki, Piotr Dmitrowicz
      2. XII Tajemnica śmierci Rydza-Śmigłego
      Organizator / Źródło: TV Republika / https://www.youtube.com/user/TelewizjaRepublika/videos

Publicyści TV Republika komentują rocznice historyczne.

01:39 Kultura Tak!: Tomasz Żak
      Ta książka jest lekarstwem na pandemię niewoli!
      Organizator / Źródło: PCh24 / https://www.youtube.com/user/PoloniaChristianaTV/videos

Jeżeli utracimy pierwotną wolność, trafimy w niewolę grzechu. Oto książka, która w czasach pandemii ostrzeże nas przed czyhającymi na nas pułapkami duchowymi. Tomasz A. Żak w „Kultura tak!”.

02:00 Wykład: Prof. Adam Wielomski
      Nacjonalizm, cz.3: Nacjonalizm drugiej fali. Francja
      Źródło: https://www.youtube.com/channel/UC39KQ2njdknSCIFP6RZbc-A/videos

Prof. Adam Wielomski, Nacjonalizm, cz.3: Nacjonalizm drugiej fali. Francja (M. Barrès, Ch. Maurras)

Recent Posts

Leave a Comment