Audycja 301 (niedzielna)

1
 • 19:01 Wiersz:Wojciech Wencel – In hora mortis (muz.Fryderyk Chopin – Nokturn cis – moll) http://wojciechwencel.blogspot.com
 • 19:07 Blog:Gadający Grzyb – Postnatalni przedludzie http://niepoprawni.pl/blogs/gadajacy-grzyb
 • 19:22 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) – Azerski ślad – O tajnej wizycie Bronisława Komorowskiego http://bezdekretu.blogspot.com
 • 19:42 Historia:czyta Katarzyna – „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego http://dzieje-polski.4shared.com
 • 19:58 Rozmowa:rozmawia Tomasz Sarwa – Z Jadwigą Chmielowską i Andrzejem Rozpłochowskim
 • 20:40 Spotkanie:Jadwiga Chmielowska w Cork 26.02.12 – „Matka Zagłębia”
 • 21:11 Czytanka:czyta MarkD – Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy – Józef Mackiewicz http://watykan-w-cieniu.4shared.com
 • 21:24 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Zbrojne ramię Partii – odc.1 http://niepoprawni.pl/blogs/godziemba
 • 21:41 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) – Ciężkie czasy dla agentów cz.24
 • 22:02 Spotkanie:Antoni Macierewicz – O tragedii smoleńskiej, (Chicago 5 lutego 2012 ) cz.3 – pytania
 • 23:29 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna http://nowe-klamstwa.4shared.com
 • 23:49 Czytanka:Roman Dmowski (czyta Gadający Grzyb) – Myśli nowoczesnego Polaka – odc. 29. Dopełnienia: Podstawy polityki polskiej – odc 05 http://mysli.4shared.com/
 • 24:07 Felieton:dr.Marek Czachorowski – Myśląc Ojczyzna http://radiomaryja.pl
 • 24:15 Wykład:prof.Józef Szaniawski – Być Dumnym Polakiem
 • 01:38 Felieton:dr Zbigniew Hałat – Spróbuj pomyśleć http://radiomaryja.pl
 • 01:48 Felieton:Antoni Macierewicz – Głos Polski http://radiomaryja.pl
 • 01:59 Wywiad:rozmawia Tomasz Sarwa – z Andrzejem Rozpłochowskim autorem książki „Postawią ci szubienice…”
 • 02:28 Wspomnienia:Andrzej Rozpłochowski – Postawią ci szubienice… (fr.1)

Recommended Posts
Comments
 • MarkD
  Odpowiedz

  AUDYCJA 301 – SZCZEGÓŁY

  image
  image image image image

  Napisany w nocy z 10 na 11 kwietnia 2010 r. „…swoim wierszem niesie Polakom pocieszenie: może i wciąż doświadcza nas los, ale nie załamujmy rąk – jesteśmy w końcu narodem wybranym. Mój ulubiony fragment: naród tylko ten zwycięża razem ze swym Bogiem / który pocałunkiem śmierci ma znaczoną głowę. Radykalizm wiersza podkreśla dodatkowo wyraźna aluzja do Katynia (gdy przestaną nas hartować strzałem w potylicę). – z recenzji READ_EAT_SLIP Notatki o najnowszej prozie i poezji

  19:01 Wiersz:Wojciech Wencel – In hora mortis (muz.Fryderyk Chopin – Nokturn cis – moll)


  Pozwoliliśmy państwu w znacznym stopniu decydować o naszym życiu, przerzucając na władzę publiczną coraz więcej zobowiązań pozostających niegdyś domeną sfery prywatnej, zatem nie dziwmy się, że państwo zaczyna również decydować o naszej śmierci.

  19:07 Blog:Gadający Grzyb – Postnatalni przedludzie


  Co kryje się za wizytami Komorowskiego w Azerbejdżanie. Warto wiedzieć o przyjaźni lub wspólnocie interesów polskiego prezydenta z azerskim prezydentem, który w 100% popiera politykę Putina.
  Czemu te wizyty są „tajne”?

  19:22 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) – Azerski ślad – O tajnej wizycie Bronisława Komorowskiego


  Dziwna ciemnota ogarnęła umysły polskie, niegdyś tak garnące się do światłą, tak chciwie, gorączkowo przyswajające sobie wyniki powszechnego postępu i wiedzy. Kolejny, 120 odcinek, a w nim próba odpowiedzi na pytanie o przyczyny regresu kulturowego Polski w XVII wieku.

  19:42 Historia:czyta Katarzyna – „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego


  Rozmowa z Jadwigą Chmielowską i Andrzejem Rozpłochowskim z okazji zbliżającej się 30-tej rocznicy powstania Regionalnej Komisji Koordynacyjnej „Solidarności”.

  19:58 Rozmowa:rozmawia Tomasz Sarwa – Z Jadwigą Chmielowską i Andrzejem Rozpłochowskim


  Ciąg dalszy spotkania, które prezentowaliśmy w audycji 299 i 300. W tym odcinku rozmowa dotyczy historii Śląska, czasów stanu wojennego, kapusi… Gorbaczowa, Mazowieckiego, polityki III RP. Jednym zdaniem; wspomnienia, fakty i opinie z najnowszej historii.

  20:40 Spotkanie:Jadwiga Chmielowska w Cork 26.02.12 – „Matka Zagłębia”


  Wszelkie formy niesprawiedliwości dla Pawła VI to, niestety, nie są niesprawiedliwości w krajach komunistycznych, a jedynie w krajach kapitalistycznych.

  21:11 Czytanka:czyta MarkD – Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy – Józef Mackiewicz


  Geneza i rozwój „zbrojnego ramienia Partii” – Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (KBW) w ujęciu Godziemby. Rola KBW w zwalczaniu podziemia antykomunistycznego i podczas referendum (1946) oraz wyborów (1947).

  21:24 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Zbrojne ramię Partii – odc.1


  Jak Moskowia dyscyplinuje swoją agenturę. Po Polsce wciąż grasuje „komando śmierci”, agenci wpływu Moskowi po rozwiązaniu WSI nie rozpłynęli się, nadal działają w Polsce. Kto im pomaga?

  21:41 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) – Ciężkie czasy dla agentów cz.24


  Pytanie, które wciąż powraca. Dlaczego najważniejsze osoby w państwie wsiadły do jednego samolotu? – Ciąg dalszy relacji prezentowanych w audycji 299 i 300.

  22:02 Spotkanie:Antoni Macierewicz – O tragedii smoleńskiej, (Chicago 5 lutego 2012 ) cz.3 – pytania


  Odnowienie wygasłych problemów. Wykorzystanie wizerunku „niezależności”
  partii eurokomunistycznych. Niekonsekwencje w eurokomunizmie. – to tytuły kolejnego, 76 odcinka, w którym autor pokazuje, na czym polegały pozorne konflikty między KPZR a komunistycznymi partiami na Zachodzie oraz udział eurokomunizmu w planowej polityce dezinformacji.

  23:29 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna


  „Polityka – powiadamy – ma trzy przedmioty: rząd wewnętrzny, akcję zewnętrzną i działalność reformatorską lub twórczość form nowych. Naród, który jeszcze jest narodem i który nim chce zostać, nie może zaniedbywać żadnego z tych przedmiotów, a przede wszystkim pierwszego, bo bez niego nie ma żadnej polityki. Dlatego narody zdrowe mają rząd silny i z nim się solidaryzują, i dlatego naród, nie mający własnego państwa, przynajmniej moralny rząd posiadać musi”.

  23:49 Czytanka:Roman Dmowski (czyta Gadający Grzyb) – Myśli nowoczesnego Polaka – odc. 29. Dopełnienia: Podstawy polityki polskiej – odc 05


  O lekcjach cierpienia uczących mądrości. Rozważania wielkopostne.

  24:07 Felieton:dr.Marek Czachorowski – Myśląc Ojczyzna


  Prof. Józef Szaniawski – Sowieci zawsze mordowali w kwietniu – pasjonująca i pełna nieznanych faktów historycznych ze stosunków Polska – Rosja relacja z wykładu w Bydgoszczy.

  24:15 Wykład:prof.Józef Szaniawski – Być Dumnym Polakiem


  Polska miała wstąpić do najbardziej ekskluzywnego klubu…Na co liczyli, np. w ochronie zdrowia i praw konsumenta, głosując za przystąpieniem do UE? Autor zapoznaje nas z obowiązującym w UE prawem w tym zakresie. Jaka jest praktyka?

  01:38 Felieton:dr Zbigniew Hałat – Spróbuj pomyśleć


  „Tragedia pod Szczekocinami każe nam raz jeszcze spojrzeć na stan państwa polskiego”. – Cotygodniowy felieton o katastrofie kolejowej i raporcie NIK ujawniającym kardynalne zaniedbania władz polskich przygotowujących i odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lotu polskiej delegacji do Katynia.

  01:48 Felieton:Antoni Macierewicz – Głos Polski


  Jak to się stało, że został pan przewodniczącym śląskiej „Solidarności”? Dlaczego MKZ Katowice miał tak luksusową siedzibę? Kim był i jak działał Kazimierz Świtoń? Nagranie z tajnej narady… Pytania z historii. Odpowiedzi słucha się bez przerwy na oddech. Dla młodych lekcja obowiązkowa.

  01:59 Wywiad:rozmawia Tomasz Sarwa – z Andrzejem Rozpłochowskim autorem książki „Postawią ci szubienice…”


  „Mam nadzieję, że moje wspomnienia pozwolą lepiej zrozumieć przeszłość oraz obciążone tą przeszłością problemy dnia dzisiejszego” – mówi jeden z najbardziej radykalnych działaczy Solidarności w 1980 r., przywódca strajku w Hucie Katowice, Andrzej Rozpłochowski, opublikował wspomnienia, w których opisuje czas powstawania związku NSZZ „Solidarność”. Posłuchajmy. „niesamowitego świadectwa, które rzuca zupełnie nowe światło na wiele rzeczy”, jak powiedział o książce wydawca,współzałożyciel Stowarzyszenia Pokolenie, Przemysław Miśkiewicz.

  02:28 Wspomnienia:Andrzej Rozpłochowski – Postawią ci szubienice… (fr.1)

Leave a Comment