TRASA AUTORSKA BRONISŁAWA WILDSTEINA

0

W ramach promocji swojej najnowszej powieści pt. „Niepokorny”, Bronisław Wildstein wyrusza w trasę autorską po Polsce. Serdecznie zapraszamy na spotkania!

10.12. Poniedziałek, Gdańsk, godzina 18: 00, Empik, Galeria Bałtycka ul. Grunwaldzka 141 – prowadzący: Łukasz Wróblewski

11.12. Wtorek Bydgoszcz, godzina 18: 00, Empik Focus Mall, ul. Jagiellońska 41,

12.12. Środa, Poznań, godzina 13: 00, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytet Adama Mickiewicza,
ul. Umultowska 89A – prowadzący: Tomasz Pułról

13.12. Czwartek, Warszawa, godzina 18: 00, Empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122, duża scena, I p. – prowadzący: Piotr Zaremba

19.01. Sobota, Kraków, godzina 16: 00, Stowarzyszenie Maj 77, Piec Art., ul. Szewska 12, Prowadzący: Roman Graczyk

Tytuł: Niepokorny
Autorzy: Z Bronisławem Wildsteinem rozmawiają Piotr Zaremba i Michał Karnowski
Wydawca: Wydawnictwo Fronda, Warszawa 2012 r.

Bronisław Wildstein po raz pierwszy o sobie!

Jego życiorysem można by obdzielić kilka osób. Bronisław Wildstein opowiada po raz pierwszy o swoich żydowskich korzeniach, jak zakładał Studencki Komitet Solidarności, jak wyskoczył oknem z komendy milicji, co usłyszał od Giedroycia w Paryżu, jak uniknął śmierci na Jamajce, dlaczego odszedł z masonerii i jak został prezesem TVP. O Staszku Pyjasie, Jacku Kuroniu, Jacku Kaczmarskim i Lechu Kaczyńskim.
O własnych i cudzych książkach, o Smoleńsku i o tym, co stanie się z Polską.

Z KSIAŻKI:
„W Przemyślu koledzy wyzywali mnie czasem od parszywych Żydów. Ale ja to traktowałem, jako zwykłą obelgę. Dopiero potem zacząłem sądzić, że pochodzenie ojca, znanej postaci w Przemyślu, mogło mieć jakieś znaczenie. No i nie chodziłem na religię”.

„Śmierć najbliższego przyjaciela nie może nie mieć na ciebie wpływu. Z drugiej strony wszystko i tak toczyłoby się w moim życiu podobnie”

„Nie będę się tego wypierał. Byłem w Wielkiej Loży Narodowej Francji. Nie należy jej mylić z Wielkim Wschodem, który jest lożą ateistyczną. My wierzyliśmy
w wielkiego architekta, czyli w stworzyciela”.

„Pamiętam kawiarnianą rozmowę na zupełnie inny temat z Hanną Krall, która niespodziewanie nachyliła się do mnie i wyszeptała mi do ucha, że chciałaby się dowiedzieć, co jest w jej teczce. Takie pragnienie było wstydliwym sekretem”.

„Moja żona od razu zapytała, czy nie zrobili tego Rosjanie. W pierwszym odruchu powiedziałem, że w żadnym wypadku. Potem przypomniałem sobie naszą wymianę zdań po postrzeleniu papieża Jana Pawła II w 1981 roku. Moja żona powiedziała wtedy: „KGB maczała w tym palce”.
________________________________________________________________
Wydawnictwo Fronda, „Niepokorny”, oprawa miękka ze skrzydełkami, s. 336, cena detaliczna 39,90 zł Książka jest dostępna w dobrych księgarniach, Empiku oraz na www.xlm.pl

Recommended Posts

Leave a Comment