Audycja 417 (niedzielna)

1
Recommended Posts
Comments
 • MarkD
  Odpowiedz

  Ostatnie audycje są także do pobrania w postaci pliku mp3 (można ich słuchać z odtwarzaczy i komórkek) ze strony http://audycje.4shared.com

  Żeby wysłuchać wybranej pozycji trzeba włączyć radio o właściwej godzinie, lub 8 godzin po lub przed (powtarzamy audycję co 8 godzin). Radio włączamy naciskając jedną z kolorowych ikonek poniżej.

  image
  image image image image

  19:00 Ballada o Janku Wiśniewskim – Kazik – zwiastun do filmu Antoniego Krauzego
  Źródło: http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1-24065

  „Czarny Czwartek” w reżyserii Antoniego Krauzego – widowiskowa rekonstrukcja dramatycznych wydarzeń z 17 grudnia 1970 roku, gdy oddziały wojska i milicji otworzyły ogień do mieszkańców Gdyni. Premiera: 25 lutego 2011. Ten film nikogo nie pozostawi obojętnym. Oficjalny profil na facebooku: http://facebook.com/janekwisniewskipadl


  19:06 Blog: Gadający Grzyb
  Organizacje pozarządowe jako agentura wpływu
  Źródło: http://niepoprawni.pl/blogs/gadajacy-grzyb

  Pozornie apolityczne i szermujące szczytnymi hasłami organizacje mogą korumpować elity nominalnie suwerennego kraju i manipulować całymi segmentami społeczeństwa, by realizować interesy swych mocodawców.


  19:16 Blog: Aleksander Ścios (czyta: MarkD)
  Doktryna Komorowskiego
  Źródło: http://bezdekretu.blogspot.com

  Co nam szykuje prezydent Komorowski przy okazji „tarczy antyrakietowej” to warte wysłuchania. Ale zastanawia bierna a nawet spolegliwa postawa posłów i mediów opozycyjnych!


  19:27 Historia: Michał Bobrzyński (czyta: Katarzyna)
  Dzieje Polski w Zarysie. Polityka pracy organicznej 1864 – 1908. Autonomia Galicji
  Audiobook: http://dzieje-polski.4shared.com

  „Bez obawy odstępstwa od myśli narodowej, a z wiarą w posłannictwo Austrii… przy Tobie, najjaśniejszy Panie, stoimy i stać chcemy”. – Polacy na sejmie galicyjskim wybierają drogę ugody i działanie na rzecz autonomii.


  19:40 Debata – prowadzi Krzysztof Skowroński
  „Śląska tożsamość” – Debata po filmie o komunistycznym łagrze „Zgoda”. Opowiada reżyser; komentuje Piotr Semka.
  Źródło: nagranie własne

  Rozmowa po filmie dot.komunistycznego łagru w Świętochłowicach w którym przebywali Polacy i Niemcy oskarżeni o sprzyjanie hitlerowcom. Winnych było wg danych IPN 10%. Czy ten film zrozumieją nie Ślązacy?


  21:08 Czytanka: Janina Fieldorf (czyta: Zuzia)
  Los już mną zawładnął – odc. 43
  Audiobook: htpp://los-juz-mna-zawladnal.4shared.com

  „Myśl, że przeszedł on gehennę okupacji, że przeżył te 2,5 roku pobytu w Rosji po to, żeby zginąć z rąk polskich, raczej jednak rosyjsko-żydowskich siepaczy…”. Janina Fieldorf wciąż łudzi się nadzieją, że Emil żyje. Wciąż analizuje czy można było męża uratować. Trudno pogodzić się z zamordowaniem ukochanej osoby, jeśli nawet nie wie się, gdzie ją pochowano.


  21:24 Blog: Krzysztof Pasierbiewicz (czyta: Gadający Grzyb)
  Ciemna strona mocy środowiska akademickiego
  Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/176

  „Trzeba zacząć konsekwentnie demaskować miałkość ideową zakodowanych podstępnie w polskich mózgach toksycznych sloganów, że: patriota to oszołom; historia to zawracanie głowy; duma narodowa to ksenofobia; tradycja to hamulec postępu; moralność to frajerstwo; wiara to ciemniactwo; normy etyczne to atak na wolności demokratyczne; uczciwość to frajerstwo; rodzina to anachronizm; i tak dalej. Bo najwyższa już pora by środowisko naukowe otrzeźwiało po zachłyśnięciu się upadkiem komuny i wejściem Polski do Europy.”


  21:41 Czytanka: Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta: MarkD)
  Lenin – rozdz.XVII – cz.1
  Audiobook: http://lenin.4shared.com

  Lenin w drodze do zgromadzenia na którym ogłosi wybuch rewolucji. Piotrogród czeka, ludzie w zaułkach mobilizacja policji. Patrol sprawdza dokumenty.


  21:54 Spotkanie KMP: Marek Król w rozmowie z Witkiem Kalinowskim
  Zmowa Petersburska
  Źródło: http://kalinowski.waw.pl/ – Radio Jutrzenka

  W Petersburgu podpisano memorandum W jakiś sposób dotyczące budowy odnogi gazociągu jamalskiego przez Białoruś i Polskę do Słowacji. Napisałem: ’w jakiś sposób’, bo rząd w tej sprawie kręci. Deklaracja prasowa min. Budzanowskiego (z 9 kwietna; tydzień później Tusk wyrzucił go z rządu, i wydaje się Tuskowi, że to wystarczy) zawiera twierdzenie, że memorandum nie dotyczy budowy gazociągu, a jedynie technicznych możliwości jego zbudowania. Po co jednak badać możliwości techniczne, jeśli nie ma się zamiaru budować?


  22:46 Czytanka: Wiktor Suworow (czyta: JaWa)
  Specnaz – cz.9 – Jednostki bojowe Specnazu 2
  Audiobook: http://specnaz.4shared.com

  Jednostki bojowe. Ponadprzeciętne predyspozycje do lekkoatletyki umożliwiają wytrzymanie morderczego treningu. Jego głównym celem jest zdolność do pokonywania własnych słabości i nieustanna walka z samym sobą, zawsze na granicy ryzyka utraty życia.


  23:07 Felieton: Antoni Macierewicz
  Premier jednak wiedział
  Źródło: http://radiomaryja.pl

  Informacja sensacyjna. O posiedzeniu sejmowej komisji spraw wewnętrznych w sprawie memorandum dot.Jamał II. Okazało się że Premier i minister i wicepremier o wszystkim wiedzieli.


  23:17 Józef Piłsudski (czyta Katarzyna)
  „Bibuła” – cd. Trzecia linia graniczna – odc. 11
  Audiobook: http://pilsudski.4shared.com

  „Niemiec nie przestawał się dziwić, milczał, widocznie żuł myśl jakąś. Wreszcie z pewnym tryumfem uderzył mnie po kolanie. – Tak! U nas by tego ludzie nie ścierpieli! Nie, u nas to byłoby niepodobieństwem!” Dlaczego w zaborze rosyjskim była możliwa trzecia granica i bezkarność żołdaków carskich? Diagnoza Józefa Piłsudskiego nie jest optymistyczna, a choć zabory minęły, trzeciej granicy już nie ma, to wciąż zdaje się być aktualna.


  23:31 Satyr: Od Mazowieckiego do Tuska czyta: MarkD)
  Jan Ferdynand Olszewski ps.”Koala” – cz.2
  Audiobook: http://niepoprawni.pl | http://4shared.com

  Działalność Olszewskiego w stanie wojennym i w latach 80 oraz w latach 1989–1991, a także jako premiera. Co było przyczyną wniosku o jego odwołanie?


  23:50 Felieton:Jan Pietrzak
  W poszukiwaniu optymizmu
  Źródło: http://www.youtube.com/user/egida1

  Media pracują nad pognębieniem Polaków. Musimy szukać informacji krzepiących, pozytywnych, np że dogonimy Portugalię, że Gowin wietrzy układ, że Gargamel kasuje OFE że występuje Kabaret pod Egidą!


  23:58 Felieton: Zbigniew Hałat
  Spróbuj pomyśleć
  Źródło: http://radiomaryja.pl

  Jak wiadomo – nie tylko ogrodnikom – wiele pożytecznych drzew i krzewów dziczeje i staje się uciążliwymi chwastami zamiast rodzić wspaniałe owoce.


  24:07 Historia: Godziemba (czyta: Gadający Grzyb)
  Konna dyplomacja – cz.3
  Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/26

  Od niemieckich żądań w sprawie korytarza eksterytorialnego i przyłączenia Gdańska do Rzeszy do brytyjsko-francuskich gwarancji dla Polski. Dalsza część eseju Godziemby o ministrze spraw zagranicznych II RP, pułkowniku Józefie Becku.


  24:20 Wykład KKW: Tadeusz Wolsza
  Państwo na uchodźstwie
  Organizator: Krakowski Klub Wtorkowy
  Źródło: http://wkrakowie2012cd.wordpress.com/

  50 lat dziejów struktur które składało się na Polskie Państwo na obczyźnie. Od rządu w Paryżu do do 1989 r. w Londynie. W rządzie tym było czasem aż do 1500 urzędników reprezentujących wszystkie ministerstwa.


  01:28 Wywiad: Rafał Ziemkiewicz
  Kiedy będzie zmiana?
  Źródło: Tajne komplety

  Wywiad z grudnia 2012. Polska podzielona na dwie części. Co się musi stać by większość odcięła się od PRL-owskiej przeszłości i porzuciła obóz kolonizatorów.


  01:45 Wywiad: Antoni Macierewicz u Doroty Kani
  Co w Smoleńsku robił SPECNAZ?
  Źródło: http://vod.gazetapolska.pl

  Poza tytułowym specnazem także omówienie ostatnich skandalów zw.ze Smoleńskiem. Oskarżeni polscy piloci i wsparcie takiej tezy przez MSZ, niedopuszczenie dyplomatów do wraku, brak sprawdzenia zeznań dot.osób które twierdziły że trzy osoby przeżyły katastrofę, doktor szykanowany za prawdę, podejrzenie kolejnej pomyłki w identyfikacji. Mało tego upokarzania Polski i Polaków?


  02:07 Felieton: prof.Krystyna Pawłowicz
  Myśląc Ojczyzna
  Źródło: http://radiomaryja.pl

  Antynaturalne ideologie i ich głośni przedstawiciele nazwane z nazwy, w kolejnym felietonie pani profesor. Warto posłuchać by prostować swój i otoczenia kręgosłup moralny.


  02:15 Wspomnienia: Andrzej Rozpłochowski
  Postawią Ci szubienice… – tom II odc.17
  Audiobook: http://postawia-ci-szubienice.4shared.com

Leave a Comment